Foto: Stanley Gontha Pro Shots heb in de voorbereiding al verscheidene keren linksback gestaan. Ik had er dus al wat ervaring mee en nu is het zaak me hier verder te ontwikkelen. Het is wel lastig, geef ik toe, omdat ik van huis uit een mid denvelder ben. Dat betekent een omscha keling, je moet je anders opstellen. Het went wel, ook omdat ik nu op trainingen eveneens vaak die positie inneem. Als mid denvelder ben je meer met het totale spel bezig, al wil dit niet zeggen dat ik nu min der belangrijk ben voor het team. Zeker niet. Je ziet bijvoorbeeld aan Gregory van der Wiel, dat hij zich vaak genoeg in aan vallend opzicht aanbiedt en zelfs scoort. Zoals hij en Daniel Alves van Barcelona spelen, daar hou ik van. Dat vind ik echt heel mooi. De conditie en het loopvermo gen heb ik er voor om me ook zo verdien stelijk te kunnen maken, maar dat kost tijd. Ik hoop dat ik zelf ook wat vaker een doel- puntje kan meepikken, zoals tegen AGOW. Dat was lekker, daar was ik heel blij om, al had ik er wel geluk bij. Maar ja, hij zat er wel in. Het ligt vooral aan jezelf hoe je je taak verdedigend én aanvallend invult. Als rechtsbenige speler op de linkerkant kan ik de bal inspelen, doorlopen en eventueel met rechts inschieten (of een assist afleve ren, wat hem steeds vaker lukt, red.) Het is natuurlijk wel een feit dat je je als linksback vooral op jouw tegenstander moet richten. Dat is mijn voornaamste taak. Verder moet je op die plek vaker knijpen, maar ook weer niet te vaak, want anders krijgt jouw man te veel ruimte. Daar moet je mee spelen. Soms gaat het goed, maar er waren ook wedstrijden bij waarin het wat minder ging. En ik moet leren om er op bepaalde momenten niet als een gek in te gaan om te voorkomen dat ik tegen een onnodige gele kaart aanloop (zoals tegen VW en, in de Arena, tegen Dinamo Zagreb, red.)." Vlechtjes In dat duel met de Kroaten deed zich een hilarisch incident voor. Scheidsrechter Thomas Einwaller haalde Emanuelson en Vurnon door elkaar. De eerste werd na een gele kaart rood voorgehouden, ledereen in de Arena lachte zich een bult. Ook de Aja- cieden konden er later om lachen, maar op het moment zelf was het wel even schrik ken. "Gelukkig was Demy er snel bij om de scheidsrechter op zijn vergissing te wijzen. En hem duidelijk te maken dat niet Urby, maar ik eerder in de wedstrijd geel had gekregen." ledereen kan fouten maken, maar het staartje van Urby ziet er toch anders uit dan de vlechtjes van Vurnon. Urby laat zijn haren eens in de twee weken onder handen nemen door een nichtje, wie zorgt daar eigenlijk voor bij Ajax' linksback? "Dat doet mijn moeder. Soms één keer in de week, soms tweemaal. Hangt ervan af hoe vaak we spelen. Het komt ook wel eens voor dat ik mijn haren los maak, dan was ik ze en krijg ik zo'n afrokapsel. Vervol gens vlecht je ze opnieuw, zodat de haren er weer strak en mooi uitzien. Zelf heb ik ze nog nooit gevlochten. Of ik ze wel eens los heb laten hangen? Nee, dat staat niet echt. Er zijn spelers bij wie dat wel staat, maar niet bij mij. Vroeger heb ik een poos mijn haren heel kort geknipt, maar na verloop van tijd heb ik ze laten groeien en dat laat ik voorlopig ook wel zo." Was het niet de bij belse Samson, die zijn kracht haalde uit de lengte van zijn haren? Hoe ijdel ben je? "Niet echt, ik wil er wel representatief uit zien. Maar niet, omdat ik heel ijdel ben." Van der Wiel Heb je wel bepaalde vaste gewoonten? "Als ik naar de club toe ga, dan zet ik de muziek van mijn installatie in de auto aan. Ik luister meestal naar rap of r&b. Voordat ik het veld opga, sla ik een kruisje en vertrouw erop dat God bij me is. Dat zijn de enige vaste rituelen. Er zijn overigens niet echt veel spelers binnen de selectie, die wel bepaalde vaste of gekke gewoonten heb ben. Ja, Gregory, die zit tot het laatste moment met de koptelefoon op zijn hoofd." De Zeeuw maakte veel tongen los door zijn interview in Sportweek, maar ook Van der Wiel stond een tijdje volop in de schijnwer pers. In de uitwedstrijd tegen Roda JC liep de verdediger een lichte hersenschudding op nadat hij een bal in zijn gezicht gekre gen. Hij meldde zich vervolgens af voor de trip van het Nederlands elftal naar Austra lië. Fris als een hoentje, zo leek het, bezocht Van der Wiel desondanks twee dagen na het duel in Kerkrade een pop concert en maakte dat met een korte tekst én een foto wereldkundig via twitter. Van Vurnon is ook bekend dat hij twittert. Of is hij er net als zijn ploeggenoot mee gestopt? "Nee hoor, ik twitter nog wel. Soms doe ik het met vrienden, soms ook een paar dagen niet. Je moet het niet belangrijker maken dan het is." De Ajacied 31

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2009 | | pagina 33