Je ben dus echt een supporter? "Ik ben zeker een echte Ajax-supporter. Ik zit ook liever op de tri bune dan in een skybox. Ik ben daar wel eens gevraagd voor een skybox. Er werd gescoord en toen kwam net de hazelnoot parfait door. Toen dacht ik, ja...hazelnooit parfait en voetbal horen niet bij elkaar. En kreeft ook niet. Het oude Ajax komt wel eens bij me in Carré. Dat Lucky Ajax met Sjaak (toevoegen: Swart, red.). Als ik heb opgetreden in Carré drinken we in de artiestenfoyer daarna even een borreltje. Rinus Michels kwam ook altijd naar mij kijken. Een paar jaar geleden zei ik tegen Bob, de fotograaf: 'Je moet langskomen. Het gaat niet goed met hem.' En vlak daarna ging hij dood. Na mijn optreden kwam Michels naar me toe en zei: 'Ik heb heel erg gelachen. Maar je lacht met z'n tweeën toch leuker.' Rinus Michels is ten onder gegaan aan de dood van zijn vrouw. Zijn levenslust was weg." Heb je warmere gevoelens bij het voetbal in de jaren zeventig of de jaren negentig? "In 1996 stond ik natuurlijk wel op de banken. Maar ik word wel ouder. Ik ben net grootvader geworden. Je ouders gaan dood. Mijn oudste dochter is 29. Je komt in een andere fase van je leven. Ik bedoel ermee dat het niet minder wordt, maar anders. Je kijkt anders naar het leven. En dus kijk je ook anders naar een potje voetbal. Het blijft een potje voetbal. Ik ging een tijd geleden met mijn zoon naar Manchester United tegen Arsenal. Ik had kaarten geregeld, maar dan moest je op een klein rood deurtje van het sta dion kloppen. Er zat zo'n oud mannetje achter een tafeltje. Dat vond ik zo bijzonder, dat het bij dat grote Manchester zo lekker knus toeging. Daar kan ik van genieten. Dat is leuk om met je zoon te doen en lekker samen uit eten te gaan. De grote wedstrijden van buitenlandse clubs wil ik op televisie zien. Dan zeg ik voor het weekend tegen mijn vrouw: kom laten we lekker thuisblijven." "Ik was in 1996 voor de NRC bij het EK in Engeland. Op een gege ven moment hadden we vertraging van het vliegtuig. Met een hele boel mensen, onder wie Frank Rijkaard, zaten we daar nog, toen zei iemand: 'Waarom speelde Polen in 1958 tegen Hongarije met andere shirtjes?' Het bleek dat degene die de vraag stelde het ant woord wist. Het was een mooi tijdverdrijf. We hebben ontzettend gelachen. Toen is de jaarlijkse voetbalquiz bij mij thuis ontstaan. Met mensen als Danny Blind, Kees Jansma, David Endt, Simon Kuper en Matthijs van Nieuwkerk spelen we die elk jaar. Je komt op de beker als je wint. Vragen worden nu door Matthijs gemaakt en alles wat die avond gezegd wordt mag nooit naar buiten. Stefan Petterson (oud-spits van Ajax, red.) kwam een keer uit Zweden vlie gen om mee te doen. Maar wat ik wil zeggen: het meeste weten we van ons 14de tot ons 23ste. Dan sla je de dingen op en beleef je alles intens." Denk je dat Ajax ooit weer echt grote prijzen kan halen? "Als je kijkt naar wat de grote clubs doen wordt het moeilijk. Ik hoorde dat Barcelona tegen Real waarschijnlijk verplaatst wordt, zodat Azië kan kijken. Dat scheelt weer honderd miljoen. Hoewel ik niet geloof in een team met én Ronaldo én Kaka." Wat vind je van de huidige Ajax spelers? "Suarez is favoriet natuurlijk, die gaat toch altijd de kant op die je niet verwacht. En ik vind Pantelic wel lekker voor de tribune, zeg maar. En Demy de Zeeuw." Foto: Stanley Gontha Pro Shots

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2009 | | pagina 23