Column Ware rijkdom De bedoeling was om een stukje te schrijven over Gabri, de Spaanse middenvelder van Ajax. Na bijna een jaar blessureleed keerde hij onlangs terug in Ajax-1 en gaf hij aan zelfs zijn loopbaan bij Ajax te willen afsluiten. En toen kwam de berichtgeving van VI over de financiële situatie bij de club. zaam in elkaar overliepen, was hij een onmis bare schakel. Helaas eiste het zwoegen ook z'n tol bij Gabri in de vorm van regelmatige bles sures. Steeds telden trainers de dagen van zijn revalidatie af en stelden hem onmiddellijk daar na weer op, met alle risico's van dien. Foto: Stanley Gontha Pro Shots Volgens Voetbal International-hoofdre dacteur Johan Derksen is Ajax in grote financiële problemen gekomen door jarenlang slecht beleid. De teneur van Derk- sens betoog op tv was dat Ajax de afgelopen tien jaar veel meer geld aan transfers heeft uit gegeven dan aan transfers is binnen gekomen. Hierdoor zou Ajax nu geld tekort komen en een lening hebben moeten afsluiten bij de bank en geen spelers meer kunnen aantrekken tijdens de winterstop. Een tweede Feyenoord dus. Tja, zoiets overvleugelt toch echt wel het bericht eerder op die dag dat Gabri in een inter view had aangegeven dat hij zo gehecht is geraakt aan Ajax dat hij graag z'n loopbaan in Amsterdam wil afsluiten. Een prachtig moment in een loopbaan die de laatste tijd in het slop was geraakt. Onder Henk ten Cate bleek de oud-Barcelona-speler een verrijking voor Ajax. Hij was een technisch vaardige zwoeger op het middenveld. In een elftal waarin de linies moei- Vorig seizoen miste Gabri de start van de com petitie en werd hij door trainer Marco van Bas ten nooit echt voor vol aangezien. Het dieptepunt was de wissel van Gabri thuis tegen NEC drie minuten voor rust. We dachten dat hij weer een blessure had, maar het bleek een tac tische wissel. Voor de Catalaan een diepe ver nedering. Dit seizoen raakte hij opnieuw geblesseerd en het bleef lang onduidelijk hoe belangrijk Gabri zou kunnen worden voor de nieuwe trainer Mar tin Jol. Terwijl Gabri in Spanje revalideerde, namen teamgenoten Demy de Zeeuw en Eyong Enoh met succes zijn rol op het middenveld over. Eenmaal weer fit verloor Gabri weliswaar met Jong Ajax van Heerenveen, maar Martin Jol bracht hem weer terug in Ajax-1 toen het elftal halverwege AZ-Ajax op een dood spoor zat. Vervolgens speelde Ajax als herboren en won met 2-4. Gabri is een echte Ajacied geworden en zeer geliefd bij de fans. Dat geldt niet voor Johan Derksen die op tv in zijn voetbalprogramma onnodig paniek zaaide. Ajax is een publieks trekker en daarmee ideaal om een slecht beke ken programma weer op te krikken. De informatie die Derksen en zijn blad presenteer den bracht niets nieuws. Natuurlijk heeft Ajax door de vele trainerswisselingen en paniekerig beleid gedurende de afgelopen tien jaar veel geld weg gegooid en is er ondermaats gepres teerd. Maar dat was al geconcludeerd door de Commissie Coronel en de aanzet geweest tot vele veranderingen in de club. Ajax zal de komende jaren de selectie moeten inkrimpen en Jol heeft als taak de doorstroming uit de eigen jeugd te verbeteren. Maar Ajax is in tegenstelling tot de berichtgeving heel rijk. Niet alleen heeft de club een eigen vermogen van tientallen miljoenen (meer bezittingen dan schulden), maar sportief heeft Ajax veel talent volle jeugdspelers, met nu ook weer echt aan vallend talent. Maar de werkelijke rijkdom van de club komt naar boven wanneer een speler als Gabri, de ras-Catalaan die opgroeide bij Barcelona, aangeeft graag langer bij Ajax te wil len blijven. Helaas hoor je Derksen c.s. daar nauwelijks over. Trekt blijkbaar niet genoeg kij-

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2009 | | pagina 17