Tekst: Hans Janssen Foto's: www.degoeieouwetijd.nl nen van Ajax. Tegenwoordig kom je hem nog maar sporadisch als voetballer tegen, bij gelegenheid als speler van Lucky Ajax. Jong Ajax Lucky Ajax wordt zoals bekend gerecruteerd uit Ajacieden die honderd of meer wedstrijden in de hoofdstedelijke hoofdmacht zijn uitgekomen. Op deze manier blijft Schoenaker - die overi gens ook twaalf jaar in de ledenraad heeft gezeten - voeling houden met de club, waarvoor zijn hart nog steeds snel kan kloppen, én met voormalige ploegmakkers. Aan twee van hen is het te danken dat hij ook een (onbezoldigde) functie heeft bin nen de organisatie van de AFC Ajax. "Zeven jaar geleden wer den John van 't Schip en Marco van Basten aangesteld als technische staf van Jong Ajax. Zij hebben me toen gevraagd of ik teammanager wilde worden. Dat leek me wel leuk en die taak rust nog steeds op mijn schouders. In de praktijk betekent dit dat ik er elke maandagavond, wanneer Jong Ajax moet spelen, zoet mee ben. Maar het begint eigenlijk al 's morgens. Van de trainer krijg ik dan al de namen van de spelers die geselecteerd zijn, want dat moet allemaal geregistreerd worden. Bijvoorbeeld voor de vergoeding waarop ze recht hebben wanneer ze in actie komen. Vóór de wedstrijd ben ik de man, die de tegenpartij ont vangt en na afloop worden van me de nodige administratieve handelingen verwacht. Verder laat ik mijn gezicht wel eens zien tijdens de training, maar veel meer tijd moet het me niet gaan kosten, want ik heb al jaren een drukke baan als accountma nager bij het financiële concern Meeüs. Ik vind het overigens wel heel leuk dat ik dit erbij kan doen. Ik zie een wedstrijd van Jong Ajax vaak als een soort reünie. Je komt veel oude beken den tegen. Spelers van toen die nu trainer zijn. Of scout, want daar lopen er altijd veel van rond bij de wedstrijden van de beloften." Toeschouwers "De belangstelling van de pers is dit seizoen ook wat groter geworden, omdat," zo vervolgt Schoenaker, "Martin Jol vaker dan andere trainers spelers van het eerste elftal bij ons wil laten meedoen. Toeschouwers trekken we vooral bij uitwedstrijden, al werd ons duel in de Arena tegen Jong PSV door bijzonder de nieuwe veel publiek bezocht. Ik had rekening gehouden met zo'n acht- a negenduizend toeschouwers, maar drieëntwintigduizend, nee, daar stond ik echt van te kijken. Helaas viel het resultaat tegen (het werd 1 -3 voor de koploper, red.), maar och, vorig sei zoen stonden we op een bepaald moment elf punten achter op Jong NEC en werden we toch kampioen. Het valt ook niet mee voor deze groep. Veel jongens zijn teleurgesteld, omdat ze er in het eerste elftal amper aan te pas komen. Ik heb dat zelf nooit meegemaakt, want in mijn tijd had je niet zoveel contractspe lers. Ik kan me wel goed voorstellen wat die spelers doorma ken. Het uitzicht dat de meesten hebben is verhuur of verkoop en dan moeten ze op een maandagavond in Roosendaal of in Tilburg voetballen." Vurnon Anita bewijst dat het ook anders kan. Schoenaker: "Dat is voor mij toch wel een verrassing. Ik had niet verwacht dat hij zo vaak op het hoogste niveau zou meespelen en dan ook nog niet op zijn favoriete positie. Maar op nationaal niveau heeft hij bewezen dat hij het aankan." DeAjacied 13

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2009 | | pagina 15