'You have to feel what you say' iPantelici daar over straat loop. Ik hou ervan om bij die mensen te zijn. Zij Foto: Marco van Ham De Ajacied 9 Daar heb je na je carrière in ieder geval tijd voor? "Na mijn carrière ga ik ergens heen waar het heel warm is. En dan ga ik de hele dag met mijn vrouw en kinderen zwemmen." Wie enkele interviews met Pantelic heeft gelezen, verbaast zich over zijn uitspraken. Laten we daar blij mee zijn, want interviews met uitspraken als "Ik moet alles nog verbeteren" en "Ik ga twintig goals maken dit seizoen" lezen we al genoeg. Toch hadden alle uit spraken van de spits van Ajax een Clarence Seedorfiaanse wijs heid. Dingen als "Ik ga voor Sulejmani zorgen", "Mijn grote doel is om met mijn inbreng Ajax kampioen te maken" en "Ik probeer met mijn instelling te zorgen voor het goede gevoel binnen het team" of "Er zijn niet veel spitsen zoals ik in de wereld." en "Ik heb een win naarsmentaliteit. Ik ga de jonge jongens bij Ajax helpen." Pantelic zegt niet helemaal op de hoogte te zijn van de gelijkenis sen tussen hem en de speler van AC Milan. "Misschien denken we hetzelfde. Maar ik lees geen interviews met Seedorf, ik kan mijn eigen interviews nog niet eens lezen in het Nederlands." Daarna komt er weer een Panteliaanse uitleg: "Ik praat er niet over. Ik denk er zo over. Er is een groot verschil tussen praten en denken. Wat ik denk zeg ik. Wat ik kan zeggen zeg ik. Zo ben ik. Ik ben eer lijk en oprecht." Servië Wij proberen hem te leren kennen, maar de mensen die weten hoe hij is wonen in Belgrado, waar hij opgroeide. "Ik ben een van hen dus dat is anders. Ik woonde vroeger in het centrum van Belgrado. Ik ben een van de mensen van de straat, ledereen groet me als ik kennen mij erg goed. Ik ga daar na mijn carrière zeker terug." Eerst nog een paar jaar voetballen. Het is zijn lot, want iets anders kent hij niet: "Ik kan me geen leven zonder voetbal voorstellen. Ik zou niet weten wat ik dan zou doen. Het eerste wat ik me in mijn leven kan herinneren is een bal. Dat is wie ik ben. Ik kan niet iets doen wat ik niet ben. Ik zou het niet weten wat ik anders zou doen. Als kind had ik één computerspelletje dat ik altijd speelde. Al het andere was voetbal." Zijn hart ligt in Belgrado en het debuut van Servië op het Wereld kampioenschap voetbal in Zuid-Afrika komende zomer wordt een feest voor het gekwelde land: "Ik denk dat we elke wedstrijd tot de laatste seconde van de wedstrijd alles zullen geven. We zullen dood gaan op het veld, terwijl we dat proberen. We zullen de wereld laten zien dat het Servische volk trots kan zijn op de vierentwintig jongens die daar staan. De beleving daar is heel anders dan in Nederland. Als jullie zo'n verleden hadden zou de beleving anders zijn." Ik geef toe. Ik heb me de eerste wedstrijden geërgerd aan het spel van Pantelic. Maar na dit interview klap ik de rest van het seizoen voor de excentrieke Serviër. Nog een mooie Pantelic uitspraak om over na te denken:

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2009 | | pagina 11