Jan van Halst Na een periode van 1 jaar bij FC Wageningen speelde Jan van Halst ruim 9 jaar voor FC Twente. In die 9 jaar was slechts af en toe sprake van interesse van andere clubs. Totdat Jan Wouters bij Ajax het roer overnam van Morten Olsen en de interesse in Van Halst kenbaar maakte. En dus kwam Jan van Halst toch nog bij een topclub terecht. Iets waar hij misschien niet eens meer rekening mee had gehouden. Hij werd gehaald om agressie in de ploeg te brengen. Hij werd gehaald vanwege zijn tomeloze inzet en bewonderens waardige karakter. Hij tekende in maart 1999 een contract dat hem de daar opvolgende 4 seizoenen aan Ajax bond. Het contract is dus nog niet voorbij, maar er kan nu al worden gesproken van een zeer merkwaardig verloop. Toen Co Adriaanse kwam werd Van Halst verbannen naar de beruchte twee de kleedkamer. Anderhalf jaar lang pendelde hij van Hengelo naar Amsterdam om slechts te trainen met het tweede elftal. Tussendoor zag hij een aantal transfers afketsen en speelde hij een half jaar op huurbasis bij Fortuna Sittard. En toen kwam Ronald Koeman en veranderde alles. Jan van Halst is weer basisspeler. En hij doet veel meer dan waar hij destijds voor werd gehaald, getuige bijvoorbeeld de splijtende pass bij Ajax-Heerenveen. Met buitenkant rechts dirigeerde hij Mido richting 2-0 en de belangrijke overwinning. Het werd steeds meer tijd voor een uitgebreid gesprek met de hoofdrolspeler in dit verhaal dat, als Ajax aan het eind van dit seizoen een prijs wint, een sprookje wordt waar sprookjesschrijvers als Andersen en Grimm jaloers op zouden zijn. t> Door: Miel Brinkhuis Hoofdrolspeler in een sprookje? 5

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2002 | | pagina 7