AJAX EEN JAAR LANG 18 maart: 23 maart: 24 maart, competitie: PSV - Ajax (1-1) 1-1. doelpunten: 24. Galasek 0-1 Liever punten en prijzen dan pluimen een verlies van 4,7 miljoen euro. Dat laat de Ajax-balans zien over de eerste zes maanden van het boekjaar 2001/2002. Dit is 5 miljoen lager dan dezelfde periode een jaar eerder. De rode cijfers zijn onder meer het gevolg van lagere transferopbreng sten en de financiële regeling die voor het opzij zetten van Adriaanse moest worden getroffen. Ook de drie buitenlandse deel nemingen, in België, Ghana en Zuid- Afrika, leverden geen geld op. De netto winst steeg van 25,7 naar 29,7 miljoen euro. Bij de verwachtingen voor de twee de helft van dit boekjaar wordt onder meer gesteld dat in mei het lang verwachte - en in aanbouw zijnde - supportershome wordt geopend. En 'ten slotte rest nog de vermelding dat Ajax op zijn 102e verjaar dag hoopvol gestemd is over prestaties op technisch -, organisatorisch- en financieel gebied', zo citeren we. onder meer met een paginagrote adver tentie en wat kleine annonces in De Telegraaf én een bijeenkomst op het slag veld van toen, wordt door een aantal Ajax- fans stil gestaan bij het overlijden van Carlo Picornie. Ook de verschillende inter net sites staan hier bij stil. De toen 35-jari- ge Amsterdammer kwam precies vijf jaar geleden om het leven bij een gigantische vechtpartij tussen Ajax- en Feyenoord- aanhangers. Enkele tientallen voetbalsup porters, van beide clubs, zijn voor hun aandeel veroordeeld. 35. Ooijer 1-1 scheidsrechter: Temmink. TOESCHOUWERS: 33.000. gele haart: Trabelsi en Bergdolmo. bijzonderheden: het lijkt wel alsof Ajax in tegenstelling tot PSV enkele dagen tevo ren na een slijtageslag en een penaltyserie door Feyenoord van een plaats in de halve finale van het UEFA-Cuptoernooi was afgehouden. De Amsterdamse ploeg doet in het eerste kwartier amper mee en mag al helemaal blij zijn met de (schitterende) openingstreffer van Galasek, die om tacti sche redenen weer in de basis stond. Volkomen verdiend komt PSV na slecht ingrijpen in de Ajax-defensie op 1-1. De equipe van Koeman ("we waren duidelijk de mindere") slaagt er slechts zelden in om een greep op de wedstrijd te krijgen, omdat ze vooral voetballend/aanvallend veel te weinig brengt. En zo blijft Ajax sinds oktober '94 wachten op een zege in Eindhoven. Trabelsi krijgt geel en zijn tweede schorsing, wat de weg vrijmaakt voor de van een blessure herstelde Vierklau om eerste paasdag tegen Vitesse zijn rentree te maken. opstelling: Glim] Trabelsi, Bergdolmo (67. Yakubu), Chivu en O'Brien Galasek, Van Halst en Maxwell (46. IbrahimovicVan der Meyde, Hossam en Wamberto (79. Ikedia). PSV-trainer Erik Gerets schrijft zijn ploeg af voor de titelrace. Vandaag is Feyenoord de grote winnaar van deze speelronde. De ploeg wint met 0-5 van Sparta en staat er, mede dank zij een opvallend goed doelsal do, virtueel zelfs beter voor dan Ajax: 1. Ajax 28-58 (59-28) 2. Feyenoord 27-55 (62-22) 3. Heerenveen 27-51 (50-19) 4. PSV 27-51 (58-28) "Als Van Praag deze oncollegia le opmerkingen maakt, is het duide lijk dat ik niet de juiste man ben om de belangen van Ajax nog langer te behartigen. Ik kan mijn tijd dan beter gebruiken Jorien van den Herik kondigt in de Feyenoord Krant aan dat hij opstapt als commissaris van de Eredivisie NV. Zijn stap volgt op uit latingen van Michael van Praag. De Ajax-voorzitter was boos, omdat zijn Feyenoord-collega in hetzelfde blad had gepleit voor ver volging van Nikos Machlas wegens een schwalbe. "Ajax-voorzitter Michael van Praag maakte bekend dat AC Milan belangstelling heeft voor Ibrahimovic. Dat was goed nieuws. Het slechte nieuws volgde in dezelfde ademtocht. Ajax laat Ibrahimovic niet gaan. Mijn vraag is: welke van de twee mededelin gen was nu bedoeld als Van Praags 1 april-grap?" Henk Spaan in zijn wekelijkse column in Het Parool op zaterdag. 72

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2002 | | pagina 74