Peperdure spitsen, maar goal is goedkoop AJAX EEN JAAR LANG 4 maart: 10 maart, competitie: Ajax - De Graafschap (1-0) 4-0. 14 maart: 15 maart: SPORTVERENIGING KNUDDE 17 maart, competitie: Ajax - Heerenveen (1-0) 2-0. doelpunten: 35. Hossam 1-0 OPSTELLING: Grim; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu en O'BrienPienaar (65. Yakubu), Van Halst en Maxwell (81. Ikedia Van der Meyde, Machlas en Wamberto (66. Ibrahimovic). opnieuw een tegenvaller. Daniel Cruz ondergaat een meniscusoperatie en is zes weken uitgeschakeld. Een groot deel van het seizoen miste de Colombiaan al door een zware enkelblessure. doelpunten: 30. Pienaar 1-0 46. Bakens (ed) 2-0 68. Hossam 3-0 90. Wamberto 4-0 scheidsrechter: Van Egmond. TOESCHOUWERS: 36.282. gele kaart: Bot, Frankel en Van Leerdam (De Graafschap), Van der Meyde en Machlas. bijzonderheden: probleemloos. Zo komt de zege tot stand, maar groots is het zelden, rommelig meestal. Pienaar is één van de weinige spelers die de middelmaat ont stijgen, onder meer door zijn openings doelpunt en de wijze waarop hij de 2-0 voorbereidt. Hossam valt op door nog geen 10 seconden nadat hij was ingeval len 3-0 in te koppen. Direct bedankt hij Koeman en daar was alle reden voor, want de trainer behield zijn vertrouwen in de aanvaller, ofschoon Hossam even uit de selectie was verbannen en had gedreigd definitief te vertrekken. Ibrahimovic, met wie Koeman het eerder in de week ook al aan de stok had gekregen, blijft vandaag op de bank. De derde spits, Machlas, lijkt op zijn beurt niets te hebben geleerd van zijn schwalbe tijdens Ajax - Feyenoord, want opnieuw laat de Griek zich een aan tal keren theatraal vallen. Koeman neemt hem toch in bescherming, want volgens de trainer werd Machlas ook een paar keer vastgehouden. Koeman vindt het jammer dat Ajax kansen heeft laten liggen een grotere zege te behalen (Feyenoord en PSV wonnen dit weekend overigens met 4-1). Aan de laatste keer dat de titel strijd beslist werd op doelsaldo, in 1991, heeft Ajax slechte herinneringen. PSV werd toen eerste met +56 en Ajax, dat evenveel punten had, tweede met +54. Het was in het seizoen waarin het Ajax van Leo Beenhakker als trainer en onder anderen Aron Winter en Richard Witschge als spelers op de voorlaatste speeldag met 1-0 verloor van SW. In 1960 trok Ajax, dat toen net als Feyenoord op 50 punten finishte, wél aan het langste eind. Dat gebeurde na de legendarische 5-1 zege in een beslissingswedstrijd in het Olympisch stadion in Amsterdam. opstelling.- Grim; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu en O'Brien; Van Halst (60. Galasek), Pienaar en Maxwell; Van der Meyde (68. Hossam), Machlas (68. Ikedia) en Wamberto. Danny Blind blijft nog minstens een jaar aan Ajax verbonden. De ex-speler van de Amsterdamse club en Oranje twijfelde tussen doorgaan als trainer van de Al en vertrekken naar een eredivisieclub. Hij heeft nu de knoop doorgehakt en besloten om in de hoofdstad aan de toekomst te (blijven) werken. de contractbesprekingen tussen Ajax en Van der Meyde zijn eindelijk afgerond. De verbintenis van de speler, die tot en met volgende zomer liep, wordt verlengd tot DOOR TOON Algemeen Dagblad Q=i yiMVom HEB je noereÊw éu> fJiEuwg' ée6fef-/-T, HöSfiM vJIL IlOOfi rvtlOW4 IR' HEL OH épiofl 2005. Eigenlijk zou zondag - op de dag van Ajax-Heerenveen - weer een poging worden gewaagd de onderhandelingen vlot te trekken, dat is nu dus niet meer nodig. Van der Meyde kwam in '93 via Vitesse bij de Ajax-jeugdopleiding. Hij debuteerde op 1 november 1997 in het thuisduel met FC Twente, de club die hem in het seizoen '99-2000 op huurbasis over nam. Deze competitie scoorde Van der Meyde evenveel doelpunten (4) als in de voorgaande jaren bij elkaar. Eerder dit sei zoen werden de verbintenissen met Van der Gun en Van der Vaart al opengebro ken. 68. Hossam 2-0 scheidsrechter: Braamhaar. TOESCHOUWERS: 41.957. gele kaart: Hansma, Lurling en Selakovic (Heerenveen), Van Halst en Chivu. bijzonderheden: 'Mido, Mido'. Hossam - die onlangs nog verongelijkt naar Cairo vluchtte - is de grote man in de Arena waar Ajax te sterk is voor Heerenveen en ook volgens de Friese trainer Foppe de Haan 'verdiend wint'Het is een duel tus sen de ploeg met de op één na meest gemaakte doelpunten en de ploeg met de minst gepasseerde defensie. In het groot ste deel van de eerste helft is Ajax tech nisch de meerdere, na rust is de ploeg tac tisch te sterk. Ze geeft bovendien opnieuw weinig kansen weg. De zege op de nummer 4 van de eredivisie had hoger kunnen uitvallen, maar de eerlijkheid gebiedt ook te zeggen dat Grim zowel in de begin- als eindfase van beide helften prima reageert op inzetten van de gevaar lijke spitsen Stefan Selakovic en Marcus Allback, die bovendien nog een keer tegen de paal kopt. Behalve Hossam is ook een belangrijke rol weggelegd voor Van Halst, die in oktober toen Ajax met 5-1 verloor in Heerenveen nog zijn eigen tuin stond te schoffelen. Koeman heeft het na afloop terecht over 'één van de betere' teamprestaties van Ajax sinds zijn aantre den. opstelling: Grim; Trabelsi, Chivu, Bergdolmo en O'Brien; Van Halst, Pienaar (62. Galasek) en Maxwell; Van der Meyde (82. Ikedia), Hossam (82. Machlas) en Wamberto. Later vandaag laat PSV twee punten lig gen bij Vitesse (0-0) en maakt Feyenoord geen fout tegen FC Den Bosch (3-0). Ajacied - april 2002 71

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2002 | | pagina 73