Fred Grim houdt Ajax op de been Ajax steelt de overwinning in Breda AJ2LX EEN JAAR LANG 13 februari: Oefeninterland: Nederland - Engeland (1-0) 1-1. 15 februari: 17 februari, competitie: AZ - Ajax (0-0) 0-0. 22 februari: 24 februari, competitie: NAC-Ajax (0-0) 0-1. doelpunt: 71. Machlas 0-1 11 februari: scheidsrechter: Van Huiten. TOESCHOUWERS: gele KAART: Lamey en Fuchs (RKC) en Galasek. bijzonderheden: de discussie na afloop gaat meer over de afwezigheid van Van der Vaart en ook Andy van der Meyde in de selectie van het Nederlands elftal, dat woensdag nota bene in Amsterdam oefent tegen Engeland. Koeman: "Onbegrijpe lijk. Rafael heeft een grote toekomst en ik denk dat hij meer leert van een training naast Davids dan van een wedstrijd met Jong Oranje. En Andy zie ik als een poten tiële kandidaat voor de zijkant". Over de wedstrijd is iedereen het gauw eens: het matige Ajax wint verdiend en Machlas maakt zijn uitverkiezing in de basis meer dan waar. De kans dat Van der Vaart zijn Oranje-debuut had kunnen maken, is ove rigens klein, omdat de middenvelder een knieblessure oploopt. Daardoor moet hij in ieder geval afzeggen voor een wedstrijd van Jong Oranje. Zijn vervanger in het duel met RKC heet Ahmed Hossam, die er voor het eerst bij is sinds zijn deelname aan het toernooi om de Africa Cup. Egypte kwam hierin niet verder dan de kwartfina le. Opvallend is de gretigheid van Tomas Galasek, die evenveel overtredingen begaat als alle andere ploeggenoten bij elkaar (acht) wat hem overigens wel een gele kaart kost. RKC dankt de tegentreffer aan een spaarzaam foutje van André Bergdalmo, die zijn fout goed maakt door na een overtreding van Michael Lamey op Van der Meyde een penalty te benutten. opstelling: GrimVierklau (46. Heitinga), Bergdolmo, Chivu en De Cler; Galasek, Van der Vaart (65. Hossam) en O'Brien; Van der Meyde, Machlas (76. Ikedia) en Wamberto. Van der Vaart is minstens een maand uit de roulatie. Bij een kijkoperatie in het VU- ziekenhuis in Amsterdam wordt een scheurtje in de binnenmeniscus van de rechter knie hersteld. bijzonderheden: met Van der Meyde als één van de aandachtige toeschouwers maken de twee landenploegen er een matig potje van. Het is het eerste optre den van het Nederlands elftal onder lei ding van Dick Advocaat en Wim van Hanegem. Beiden pareren de kritiek van onder anderen Koeman, want er zijn vol gens de tandem nog diverse wachtenden vóór Van der Vaart en Van der Meyde. Van Hanegem: "Als het nou om een stel koe kenbakkers gaat, dan geef ik Koeman gelijk". Ex-Ajacied Patrick Kluivert staat door zijn treffer tegen de Engelsen op de derde plaats van de topscorerslijst aller tij den van Oranje (met 34 uit 59). De reeks wordt met 37 doelpunten aangevoerd door Dennis Bergkamp, een andere voor malige Ajacied een ongeluk komt nooit alleen. Na Van der Vaart moet vandaag Heitinga onder het mes. In het VU-ziekenhuis wordt bij de verdediger een scheurtje in de buiten meniscus van de knie hersteld. Heitinga liep de blessure op in de training vóór de uitwedstrijd tegen FC Utrecht, eind vorig jaar. Hij is een week of zes niet inzetbaar. scheidsrechter: Haverkort. TOESCHOUWERS: 7.997. gele kaart. Opdam en Lee AZ) en Van der Meyde. bijzonderheden: voetballend niet sterk voor de dag komen, het eerste puntenver lies lijden in 2002, de koppositie herover en en zelfs een punt uitlopen op Feyenoord. Dat overkomt Ajax na de doel puntloze, maar aantrekkelijke ontmoeting met het agressievere AZ. PSV, dat de zelden tot goed voetbal. Hossam staat voor het eerst in maanden aan de aftrap, maar kan niet voorkomen dat Ajax voor het eerst sinds 8 april vorig jaar in een competitiewedstrijd niet scoort. In Amsterdam was het eerder deze competi tie tegen AZ ook al een probleem, toen doelpuntte Van der Vaart in de 93e minuut als enige! Didulica staat onder de lat, omdat Grim zich 's morgens grieperig had afgemeld. De Australiër wisselt uitermate onrustige momenten af met daadkrachti ge optredens. opstelling: Didulica; Vierklau, Chivu, Bergdolmo en De Cler; Galasek, Wamberto (67. Ikedia) en O'Brien; Van der Meyde, Machlas (78. Ibrahimovic) en Hossam. Brutil Hosé heeft zijn lesje geleerd. De spits komt de rest van het seizoen uit voor Haarlem wat hij onder de toenmalige Ajax-trainer Co Adriaanse nog weigerde. Hosé moet nog wel een aantal wedstrij den aan de kant blijven naar aanleiding van de rode kaart, die hij kreeg in het bekerduel van Jong Ajax met FC Twente. Hosé kwam sinds zijn komst naar Ajax, in juli 1995, twintig keer uit voor het eerste elftal en scoorde daarin driemaal. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan De Graafschap. scheidsrechter: Temmink. TOESCHOUWERS: 15.900 gele kaart: Stewart en Schenning (NAC), De Cler (schorsing), Maxwell en Ibrahimovic. bijzonderheden.- PSV en Feyenoord verlo ren eerder dit seizoen in Breda, Ajax blijft overeind, maar wint wel een beetje geluk kig. Koeman stoort zich vooral aan het gebrek aan beweging en de zwakke opbouw in de eerste helft: "Dit was Ajax onwaardig". de KNVB heeft de stadionverboden voor 44 Ajax-fans opgeheven. Na ongeregeld heden tijdens Ajax - NAC (1-3) werd aan 76 supporters zo'n verbod opgelegd. Een aantal aanhoudingen is echter ten onrech te verricht, zo verklaarde een woordvoer der van de bond. avond tevoren verrassend met 0-4 van NEC won, lacht weer in zijn vuistje, want de Eindhovense ploeg profiteert optimaal van de 2-1 nederlaag van Feyenoord bij Vitesse en de 0-0 in Alkmaar. Ajax ver dient de zege geen moment, werkt wel hard, maar komt - volgens trainer Ronald Koeman door het slechte veld - slechts Misschien werden die feilen wel veroor zaakt door de vele wijzigingen in de opstelling. Door blessures van Vierklau, Hatem Trabelsi en Heitinga moest John O'Brien rechtsback spelen. Maxwell (terug na de rouwperiode rond het overlij den van zijn broer) staat linkshalf, tussen Ibrahimovic en Machlas is het weer stui- Ajacied - april 2002 67

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2002 | | pagina 69