Op weg naar de titel? FC Groningen en Telstar figureren in Grote Ajax-show '01-'02 3 februari, competitie: Willem II - Ajax (1-0) 1-3. 7 februari, KNVB-beker: Jong Ajax - Stormvogels/Telstar (0-0) 3-0. Ajax - FC Groningen (2-0) 4-0. doelpunten: 18. Van der Vaart 1-0 42. Wamberto 2-0 8 februari: 10 februari, competitie: Ajax - RKC (1-0) 3-1. Door: Hans Janssen doelpunten: 42. Ceesay 1-0 1-1 1-2 1-3 60. Victoria (ed) 92. Machlas 93. Ikedia SCHEIDSRECHTER: BOSSeil. TOESCHOUWERS: 14.700. gele kaart: Mariana en Sjoekov (Willem II). bijzonderheden: Ronald Koeman heeft een gelukkige hand bij zijn wissels. Het zijn Pius Ikedia en Nikos Machlas, die in de erg late ontsnapping, maar verdiende Ajax- zege een groot aandeel hebben. De Griek doet wat Zlatan Ibrahimovic nalaat (sco ren) en zal de Zweed wel uit de basis ver drijven. Richard Knopper, die de plaats inneemt van de geschorste Rafael van der Vaart, op zijn beurt kan het ook schudden als mid-midden. Willem II (lees: Jatto Ceesay) heeft net zoveel moeite met het maken van doelpunten, al kwam de thuis club nog wel tegen de verhouding in op voorsprong. Fred Grim heeft weer eens pech: de keeper wordt door Ceesay in zijn gezicht geraakt en moet vervangen wor den door Joey Didulica. Ferdi Vierklau blijft opvallend gemakkelijk overeind als rechtsback. Aan het duel gaat één minuut stilte vooraf wegens het overlijden van Gerrit Brokx, die nauw betrokken is geweest bij Willem II en de KNVB. De rouwband waarmee de Ajacieden spelen, heeft te maken met het dodelijk ongeluk van de broer van Maxwell. opstelling: Glim (74. Didulica); Vierklau, Bergdolmo, Chivu en De Cler; Galasek, Knopper (58. Ikedia) en O'Brien; Van der Meyde, Ibrahimovic (71. Machlas en Wamberto. doelpunten: 60. Culina 1-0 66. Pienaar 2-0 69. Seedorf 3-0 SCHEIDSRECHTER: Koopman. TOESCHOUWERS: 18.500. gele kaart: Brunswijk, Tevreden en De Vries (Telstar). bijzonderheden: het sprookje voor de Ajax- reserves blijft voortduren. Voor het eerst in de historie van het betaald voetbal plaatst een tweede elftal zich voor de halve finale van het KNVB-bekertoernooi. De Noordhollandse eerste-divisieclub, met een handvol voormalige Ajacieden en zoon Justin van ex-Ajax-doelman Heinz Stuy, stribbelt wel tegen, maar ze moet het uiteindelijk afleggen tegen het enthou siasme, de collectieve kracht én de indivi duele klasse van Jong Ajax. Net als in het duel met FC Twente breekt Jason Culina de ban, na een overigens omstreden vrije trap. Nadat daarvóór al een doelpunt van Telstars beste aanvaller Laurens ten Heuvel al dan niet terecht was afge keurd... Abubakari Yakubu en Cedric van der Gun mogen het vreemdelingenlegioen versterken, maar ze hebben de topvorm nog niet te pakken. Trainer Jan Olde Riekerink bereikte in '92 als speler van Telstar de halve finale; Roda JC won toen met 3-0. opstelling: StekelenburgMofokeng, Yakubu, Walker en Valencia; Obodai, Seedorf en Pienaar (74. Rafael); Van der Gun (86. Bechan), Quansah (46. Sneijder) en Culina. 50. Machlas 3-0 53. Machlas 4-0 scheidsrechter: Wegereef. TOESCHOUWERS: 35.000. gele kaart: Broerse (FC Groningen). bijzonderheden: een bekerfinale tussen Ajax 1 en Ajax 2 in De Kuip blijft na een sfeervol bekeravondje in de Arena nog mogelijk. Opnieuw laat de Koeman-forma tie haar fans een paar keer schrikken, maar Mile Krstev faalt in de afwerking en Ali Boussabon knalt de bal vanaf 11 meter zelfs tegen de lat, nadat Jan Wegereef als enige een handsbal van Tim de Cler had geconstateerd. En dat komt FC Groningen duur te staan. Mede dank zij af en toe heel erg leuk voetbal en twee treffers van de opvallend scherpe Machlas worden de noorderlingen vrij eenvoudig aan de kant gezet. opstelling: Grim; Vierklau, Bergdelmo, Chivu en De Cler; Galasek (46. Van Halst), Van der Vaart en O'Brien; Van der Meyde; Ibrahimovic (46. Machlas) en Wamberto (67. Ikedia). Na afloop wordt op het veld de loting ver richt en opnieuw zit het Ajax mee. Olde Riekerink en de zijnen krijgen bezoek van FC Utrecht en Ajax zelf ontvangt PSV. Als de finale een Amsterdams onderonsje wordt, dan mag dit duel best in de Arena worden gespeeld, zo zegt Jan van Merwijk, directeur van De Kuip. Hij stelt dan voor de wedstrijd om de Supercup te ruilen, maar ook die ontmoeting kan een Ajax-feestje worden.Overigens kan Ajax 2 reglementair nooit Europees voetbal spelen. Die eer gaat dan naar de hoogst- geplaatste eredivisieclub, die zich nog niet voor een Europacuptoernooi heeft gekwalificeerd. Mochten de Amsterdamse reserves de finale halen, dan is dat niet helemaal uniek in de voetbalgeschiedenis. Sterker nog, HBS 2 ('08), Quick 2 ('09 en '10) wonnen ooit de KNVB-beker. het contract tussen Peter Boeve en Ajax wordt per 1 maart ontbonden. De arbitra gecommissie van de KNVB heeft dit bepaald. De Amsterdamse club moet wel een vergoeding aan de voormalige rech terhand van Co Adriaanse betalen. De twee partijen konden het eerder niet eens worden, mede omdat Boeve een aantal andere functies bij Ajax had afgewezen. Leo van Veen is wel ingegaan op een func tie als scout betaald voetbal. Tot decem ber vormden Van Veen, Boeve en Adriaanse de technische staf. doelpunten: 45. Machlas 1-0 75. Machlas 2-0 80. Govedarica 2-1 88. Bergdolmo (strafschop) 3-1 D> Ajacied - april 2002 65

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2002 | | pagina 67