dl I w We kunnen kampioen worden, hebben de ploeg ervoor, en dan moet alles opzij gezet worden Nikos Machlas Jr -Li.. staan. De trainers hebben evenveel vertrouwen in alle spelers. Everbody is the same. En degene die de beste vorm heeft, die speelt en daar kan ik mee leven. Daarom maakte ik er ook geen probleem van toen Zlatan begin dit jaar in de basis stond. Hij was beter in vorm en speelde zelfbewuster dan ik. Kijk, op zich was Adriaanse geen slecht mens, maar ik ben onder hem wel onzeker geworden. En mijn zelfvertrouwen werd met de dag minder. Adriaanse heeft me ook unfair behandeld. Op een bepaald moment kreeg ik in de gaten dat ik zelfs derde spits was, na Ibrahimovic en Hossam. Daar kon ik me moeilijk bij neerleggen en dat gevoel speelde ook door mijn gedachten op de training. Ik ging met minder plezier naar de club en je mag best weten dat ik weg heb gewild. Dat was eind vorig jaar (het Spaanse Betis Sevilla toonde toen ook belangstelling voor de spits, red.). Nu liggen de kansen voor iedereen gelijk, al is de concurrentie natuur lijk gebleven. We doen niet veel voor elkaar onder, maar elke spe ler heeft zo zijn eigen kwaliteiten en capaciteiten. Ibrahimovic laat zich liever wat meer terugzakken, houdt ervan om op het hele veld acties te maken. Zijn individuele acties zijn ook beter. Ik moet het meer van mijn spel in het strafschopgebied heb ben, ben juist het gevaarlijkst vóór het doel. Hossam is weer een andere speler, die ook in de spits uit de voeten kan, maar geen uit gesproken 'nummer negen'. Maar wie er ook staat, de anderen hoeven niet te wanhopen. Dat is het grote verschil". En vervolgens wordt zelfs een onbaatzuchtige kant van Machlas zichtbaar. "De situatie is zo veranderd voor mij dat ik niet per se zélf hoef te sco ren. Vroeger wilde ik altijd doelpunten maken en was ik tevreden als ik gescoord had, ook als de ploeg had verloren. Begrijp me goed: ik juich nog steeds om elke treffer, die ik maak, daarvoor ben je spits, maar ik vind het belangrijker dat we scoren. Het is voor het eerst in mijn loopbaan dat ik zo denk. Het gaat erom dat we met zijn allen voor de punten gaan. Juist in deze fase, want we kunnen kampioen worden, we hebben de ploeg ervoor, en dan moet alles opzij gezet worden". Toch kan Machlas nog steeds als een kind zo blij zijn met elk doelpunt dat hij maakt. Vooral na het doelpunt dat hij in de uit wedstrijd tegen Willem II maakte, was hij door het dolle heen. "Ik was al bijna buiten adem toen ik had gescoord, maar ik was zo gelukkig dat ik nog even ben doorgegaan met rennen. Het was dan ook een belangrijke treffer voor ons. Desondanks blijf ik erbij dat het op dit moment niet uitmaakt wie de bal er in legt". Machlas lijkt dus een metamorfose ondergaan te hebben. Zelfs zijn uiterlijk was na de winterstop anders dan we van hem gewend waren. De Griek droeg een tijdje een snorretje én sikje. "Och, noem het een grap. Ik heb al gekscherend gezegd dat ze er vanaf zouden gaan zo gauw ik niet meer scoor", vertelt Machlas, die zich dan maar kaal moet laten scheren wanneer Ajax over een paar weken de titel pakt. Want dat is hét doel voor dit seizoen. "Ik ben nog nooit kampioen geworden, dat willen en kunnen we dit seizoen wel bereiken. Het hl Ajacied - april 2002 59

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2002 | | pagina 61