A '- i - Pius Ikedia denk ik dat een deel van mijn talenten aangeboren zijn. Een gift van God dus. Natuurlijk hadden we heel veel plezier vroeger. Voetbal is nu mijn werk. Met opdrachten en taken. Dus mis ik dat voetballen op straat wel eens. Gewoon ongedwongen met je vrien den buiten spelen. Als ik thuis ben dan voetbal ik ook nog wel eens op die manier. Ik ben geneigd te zeggen dat ik dat veel leuker vind, maar als hier alles goed gaat en je scoort of wint, dan is het ook fan- positief. Maar dan moet ik wel meer aan spelen toekomen bij Ajax. Ik moet het kunnen laten zien. Ik droom wel van het WK. En er is echt een goede kans dat ik erbij ben. Ik heb voor mijn positie con currentie van Baba. En soms speelt Finidi op de rechtervleugel bij Nigeria, al is hij bij ons meer een middenvelder dan een aanvaller. Dat zijn twee grote namen, maar zij zijn al ouder. Dat kan beteke nen dat de bondscoach om die reden voor mij kiest. Maar zij zijn wel weer een stuk verder in hun ontwikkeling dan ik. Maar ik krijg met mijn jonge leeftijd vast wel een kans van de coach. Ik heb de Afrika Nations Cup via Eurosport op televisie moeten volgen want ik was hier in Nederland aan het revalideren. Dat toernooi is al een 'happening' maar het WK is zó'n groot evenement, dat moet zo spe ciaal zijn... Daar wil ik gewoon bij zijn. Ik wil zo'n groot toernooi meemaken. Ook al speel ik geen minuut. Ik herinner me nog goed tastisch. Een vol stadion is dan wel weer leuker dan een kaal veld je! Tot mijn 14e speelde ik vooral voetbal voor mijn plezier. Pas daarna werd het serieuzer. Helemaal toen ik hier in Amsterdam kwam besefte ik dat. Maar de jaren ervoor speelde ik ook al in een eerste elftal bij een club in Ivoorkust, dat was ook serieus. Ach ja, de ene keer is dit leuker, en dan weer dat. De 1.66m 'lange' Nigeriaan mocht inmiddels ruim een handvol wedstrijden spelen in de nationale ploeg, al moest hij het toernooi om de Afrika Nations Cup begin 2002 aan zich voorbij laten gaan. Als hij fit is wordt hij altijd geselecteerd voor zijn land. Nigeria speelt deze zomer op het WK in Japan en Korea. Rekent Pius ook nu op een plaats bij de selectie? "Nigeria heeft niet goed gepres teerd op de Afrika Nations Cup en de nieuwe bondscoach wil met wat jongere spelers gaan spelen. Dus wat dat betreft is het voor mij dat ik het WK van 1994 keek, Ronaldo was er toen al bij, maar speelde niet één keer mee met Brazilië. Vier jaar later was hij de grote held. Dat is een droom, ook voor mij. Ik krijg vertrouwen door mijn geloof. Door te bidden en door goed te leven. Je moet God dankbaar zijn, hij is de schepper van ons allemaal." Over de kampioenskansen van Ajax durft Pius zich niet teveel uit te laten. "Hopelijk worden we kampioen met Ajax. Het is vre selijk spannend. Het lijkt me heel mooi om dat mee te mogen maken. Natuurlijk heb ik met mijn landgenoten en Finidi en Kanu over hun tijd bij Ajax gesproken. Ik wil net als zij met die schaal in mijn handen hebben gestaan. We hebben het nooit over de feesten gehad die zij hier gevierd hebben na het halen van die prijzen, dus moet ik het zelf maar beleven. Ajacied - april 2002 4 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2002 | | pagina 45