ntn ivferï Pienaar Het ruwe diamantje heeft nu al bewezen dat-ie goed kan voetballen en dat-ie een prima trap m zijn benen heeft diamond Steven Pienaar MAGAZINE Baf ana's Bafana «7» stond ik er zelf ook versteld van. Hij geeft me veel vertrouwen en van hem mag ik ook genie ten van het voetbal", aldus Pienaar, die in korte tijd zijn visitekaartje heeft afgegeven. De middenvelder heeft een goed inzicht. Hij weet precies waar hij moet staan en waar de bal, het liefst in één beweging, naar toe moet. Het ruwe diamantje heeft nu al bewezen dat-ie goed kan voetballen en dat-ie een prima trap in zijn benen heeft. Het is niet voor niets dat hij in Ronald de Boer zijn grote voorbeeld ziet. Bovendien heeft Pienaar - wiens bijnaam 'Schillaci' is - scorend vermogen. Dat bewees hij eerder dit seizoen al in Jong Ajax en in de thuiswedstrijd tegen De Graafschap opende hij zelfs met een kopbal de score. Als één van de kleinste spelers van het veld. Na afloop werd hij - voor wat het waard is - gehuldigd als Man of the Match. HfBHIffT R5.95 (73c Vat incl) R5.22 Outside RSA 5 5.9S Namibia (Tax incl) O Pienoar Augustine Sheppard Dmha 00002 9 781919 70722 En enkele dagen later lag er een uitnodi ging voor een vriendschappelijke wedstrijd van Zuid-Afrika in de bus. Pienaar was opgenomen in de selectie voor een duel met Saoedi-Arabië, die drie dagen na zijn twin tigste verjaardag was gepland. Het was voor Bafana Bafana het eerste optreden onder leiding van bondscoach Jomo Sono. Zijn voorganger, Carlos Queiroz, had al eens contact gezocht met Pienaar en de veelvou dig jeugdinternational al twee keer geïnvi teerd, maar tot een debuut was het tot dus verre niet gekomen. Onder meer, omdat een 'uitstapje' met het Zuid-Afrikaanse team de belangen van Ajax wel eens kon schaden, zo beredeneer de Pienaar. Dat Sono nu ook een beroep heeft gedaan op de middenvelder, zegt alles over zijn kwaliteiten. Zelfs de eindronden van het wereldkampioenschap, volgende zomer in Japan en Zuid-Korea, komen zo in zicht voor Pienaar, die door sommigen wordt beschouwd als hét Zuid-Afrikaanse export- produkt (op voetbalgebied). Inderdaad, nog voordat hij voor het eerst het nationale shirt heeft aangetrokken. Het gaat allemaal zo snel dat Ajax aan vankelijk zelfs geen officieel pak voor hem had, waardoor hij in tegenstelling tot zijn ploegmaten na afloop van zijn eerste wed strijden in zijn eigen kloffie de pers en het spelershome opzocht. "Maar deze kleren zit ten ook wel lekker hoor", zegt Pienaar, die een opvallend zware stem heeft. "Het gaat me inderdaad voor de wind, maar dat komt ook, omdat het me hier zo goed bevalt. De sfeer is goed en dan zijn de resultaten navenant. Ik heb weliswaar vaak contact met mijn moeder, ik bel haar geregeld, maar last van heimwee heb ik nog niet gehad. Dat komt ook, omdat ik in hetzelfde huis woon als Gabriel Mofokeng. Hij komt net als ik uit Zuid-Afrika en speelt voor Jong Ajax. Samen lachen we veel, gaan we vaak de stad in en beiden willen we het hier ver schoppen. Daarom ben ik ook naar Europa, naar Amsterdam, vertrokken. Hier liggen voor mij de beste kansen". Ajacied - april 2002 31

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2002 | | pagina 33