Kampioenslied om te oefenen *0 CD Tot zover deze opsomming van de (mogelijke) afvallers. Of er spelers bijkomen? Veel supporters kunnen het al aardig meezingen, maar het kan geen kwaad om de tekst af te drukken van de 'Ajax Kampioens-Marsch'. Het lied dateert van 1930 en op de ori ginele bladmuziek staan de hoofden van de spelers van het 'Gouden Ajax' van toen. De musical die twee jaar geleden werd opgevoerd bij gelegenheid van het eeuwfeest droeg dezelfde titel als dit 'clublied'; 'n Juichtoon dav're langs de velden. Het lied is overigens ook op CD-single uitgebracht. den Ban verdwijnt eveneens van de Ajax- loonlijst. De jeugdinternational wordt sinds januari vorig jaar uitgeleend aan eerste-divisieclub Haarlem, waarvoor hij inmiddels zo'n vijftig wedstrijden heeft 'gekeept'. Met Haarlem ging Ajax in okto ber 2000 een samenwerkingsverband aan. Germinal Beerschot Antwerpen, de andere club waarmee Ajax samenwerkt, zou volgend seizoen de nieuwe werkgever worden van Daniel Cruz. En ook voor Youssouf Hersi lijkt er vooralsnog geen plaats in het toekomstplaatje van Koeman. Wellicht dat NAC hem nog een jaar huurt van Ajax. Als het aan de aanhang van Ajax ligt, dan is Jari Litmanen van harte welkom. De Fin heeft bij Liverpool nog steeds geen vaste plaats en Koeman heeft zich desge vraagd positief uitgelaten over Litmanen. Tijdens Ajax - Heerenveen was al een eerste spandoek te zien, dat zinspeelde op de rentree van de onvergetelijke 'nummer 10': JARI COME HOME. verwachtingen van de aanvaller, "maar als hij dan in één week drie keer te laat komt, dan lijkt het me duidelijk dat hij niet hoeft terug te komen". Fred Grim mag wel bij Ajax blijven, maar verliest zijn plaats in de selectie. De voorkeur van de technische staf gaat uit naar Maarten Stekelenburg, Bogdan Lobont en Joey Didulica. De 36-jarige Grim maakt dit seizoen gewoon af als eerste doelman en doet dat overigens op bewon derenswaardige wijze. Na dit seizoen ligt voor hem een rol als keeperstrainer in het verschiet, maar het kan best zijn dat-ie bij een andere club nog actief als keeper wil zijn. Grim is bezig aan zijn elfde jaar bij Ajax waar hij in mei 1995 op grootse wijze debuteerde in een uitwedstrijd voor de competitie tegen Feyenoord (0-5). Vier jaar later volgde hij Edwin van der Sar op. Zijn debuut in het betaalde voetbal maakte hij overigens bij Cambuur waar hij in acht jaar een geweldige staat van dienst opbouwde. Grim, ex-jeugdinternational, vestigde er een bijzonder record door 227 duels op rij onder de lat te staan. John Nieuwenburg kan ook een streep halen door zijn streven om bij Ajax aan de bak te komen. De Sparta-huurling staat eigenlijk nog twee jaar onder contract bij de Amsterdamse club waarvoor hij 32 offi ciële duels heeft gespeeld. Nieuwenburg, aangetrokken als de opvolger van Jan Wouters, heeft ook bij de Rotterdamse club veel last gehad van blessures. Net als Winter houdt de 33-voudig jeugdinterna tional het voor gezien in de Maasstad wanneer Sparta degradeert. Serge van 'n Juichtoon dav're langs de velden Voor ons dierbaar Rood en Wit De ploeg der dappere Meerse helden Onze vreugd en ons trots bezit Alom gevreesd in heel den lande Glorie onzer Amstelstad Ieder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders, fier en koen Geen club die ons kan evenaren Rood en Wit wordt kampioen Ajax hup, Rood-Witte schare Dappere strijders fier en koen Een roep die geldt, dat is je ware Rood en Wit wordt kampioen (Tekst: D. Knegtl Ajacied - april 2002 19

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2002 | | pagina 21