!s Ajax houdt grote schoonmaak Interview Nog voordat de lente begon, hield Ajax al grote schoonmaak en zo komt er onder meer een eind aan de Wintertijd bij de Amsterdamse club. Begin maart werd bekend dat er voor Aron Winter volgend seizoen geen plaats meer is in de veel te grote A-selectie van Ajax. De toekomst van Richard Witschge, die begin dit seizoen vrijwel tegelijk met Winter uit de Arena vertrok, was bij het ter perse gaan van dit nummer nog ongewis. Ronald Koeman heeft al wel laten doorschemeren dat voor de linkshalf een terugkeer mogelijk is. Maar een basisplaats kan de trainer uiter aard (en gelukkig) niet garanderen en daar kan Witschge nu wel vrede mee hebben, zo heeft-ie al laten weten. Door: Hans Janssen Wintertijd is voorbij w. at Winter (goed voor 84 interlands!) na dit seizoen rest, is nog een groot vraagteken. Dat is onder meer afhankelijk van de overlevingsstrijd van Sparta, zijn huidige club, die opnieuw tegen degradatie moet vechten. De aan wezigheid van Winter als playing captain en Frank Rijkaard (ook ex-Ajax dus) als trainer ten spijt. Winter debuteerde in de vorige eeuw bij Ajax, op 6 april 1986. Thuis tegen FC Utrecht scoorde hij prompt en het publiek riep 'Arie, Arie'. In 238 competitieduels kwam Winter uiteindelijk tot vijftig doelpunten. Na zeven Italiaanse jaren bij Lazio Roma en Inter Milan keerde hij in '99 terug op het oude nest. Winter had onder Koeman gehoopt op een nieu we rentree ("ik had signalen gekregen") en is dus teleurgesteld. Ook Ole Tobiasen moest een harde pil slikken. Het contract van de meest pech- volle Ajacied van de laatste jaren wordt niet verlengd. De Deen maakte vijf jaar geleden de overstap van Heerenveen en scoorde tijdens zijn veelbelovende debuut (tegen FC Utrecht) direct twee keer. Daar bleef het qua doelpunten bij. Ook zijn wedstrijdentotaal was mager (24) en dat had natuurlijk alles te maken met ernstige blessures aan zijn linkerknie. Vooral zijn eerste kwetsuur - na een echte 'zieken huisbal' van Dani - leek het gevolg van de barre grasmat in de Amsterdam Arena. Op 4 november 1998, de ChampionsLeague- wedstrijd tegen Olympiakos Piraeus, beleefde Tobiasen zijn laatste optreden in het shirt van Ajax-één. In maart dit jaar had de immer ongelooflijk optimistische Deen de groepstraining hervat. Het heeft niet mogen baten. Zou Koeman hem nog een speelminuutje ter afscheid gunnen dit seizoen? Dat Tijjani Babangida ook elders emplooi moet gaan zoeken, was evenmin verrassend. Koeman heeft niet bepaald prettige ervaringen met de Nigeriaan. Als oefenmeester van Vitesse had hij hoge O Ajacied - april 2002 17

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2002 | | pagina 19