Het huidige Ajax Andy van der Meyde gaf destijds in een interview in ons blad aan, dat hij het best moeilijk vond dat iemand zoals jij niet op de elftalfoto mocht en hij als jonkie wel. Zo leek het ook aan het begin van dit seizoen. Maar nu opeens ben je bijna wekelijks de belangrijkste man van het team. Vlak voor de kerst hoorde je van Ronald Koeman dat je weer bij de A-selectie gehaald zou worden. Hadden Bryan Roy en jij niet allebei de hoop terug te keren bij Ajax-1? Inmiddels blink jij wekelijks uit. Je werd zelfs 'Man of the Match' bij Ajax-Feyenoord. De aanjager en bal-afpakker die tussendoor ook nog belangrijke passes geeft. Het zal je wel verbazen allemaal. Geeft het aan dat dit Ajax heel zwak is of is Jan van Halst zo goed? En dus geef je wel antwoord op de vraag en kunnen we concluderen dat deze ploeg niet zo heel erg goed is. Naast Cristian Chivu en Rafael van der Vaart zijn er weinig spelers voor wie Europese topclubs als Barcelona en Manchester United op de tribune komen zitten. Desondanks spelen jullie volgend jaar wel Champions League met die ploegen. Waar staat Ajax in Europa? O hebben ze begrepen! Het is een leuke groep met in Jan Olde Riekerink een leuke trainer. Hij is trainer, maar af en toe ook psy choloog. Hij voelt goed aan hoe hij om moet gaan als er iemand in een dipje zit. Het was wat dat betreft echt geen ramp om met hen mee te trainen. Het bleef wel moeilijk voor mij, maar het was een prima alternatief! Je had plezier in trainingen en het niveau was dus hoog. En voor die jongens is het goed dat er ervaren spelers meetrainen. De jongens die nu met het eerste mee mogen doen, zijn ook echt de jongens die daar al een tijdje opvallen. Ik ging op de trainingen altijd heel bewust bij Steven Pienaar staan. Hij is heel goed, hij loopt een beetje stiekem de ruimtes in. Vergelijkbaar met Jari Litmanen. Hij kan heel goed vrijlopen. Als ik hem kort ging dekken in de partijen dan had ik altijd lekker getraind! Maar dan moest ik echt geconcentreerd trainen, anders nam hij me zo in de maling. En Stefano Seedorf heeft heel veel talent. Hij heeft een goed inzicht en 'opent' met links en rechts even gemakkelijk. Van die jongens is de mentaliteit ook goed. "Zei hij dat? Leuk om te horen." Het is even stil. Dan vervolgt Van Halst lachend: "Voor de verkoop van de elftalposter was het gewoon beter als ik er niet op stond! Maar zonder dollen, dat maakt me niets uit. Dat is als je jong bent of hier in je eerste jaar zit misschien wel belangrijk. Ik vond dat toen ook heel leuk. Maar dat is nu niet meer zo belangrijk, in ieder geval niet voor mij. Wat moet je op die foto als je weet dat je toch niet aan spelen toe zult komen?" "Voor Roy lag de situatie natuurlijk heel anders. Hij traint hier met het tweede mee om fit te blijven, dat is wel zo makkelijk want hij woont in Amsterdam en hij heeft momenteel geen club. Hij hoopt nog ergens aan spelen toe te komen. Ik ben gewoon altijd contractspeler geweest. We hebben het er wel over gehad hoor, niet zozeer toen Koeman kwam, maar pas een paar weken daarna. We hadden allebei wel een beetje hoop. Maar dat werd vooral gevoed door berichten in de pers. Voor die tijd had ik er zelf niet eens rekening mee gehouden dat ik weer een kans zou krijgen omdat er een nieuwe trainer kwam. "Haha. Moet ik daar antwoord op geven? Laat ik vooropstellen dat het me allemaal wel bevreemdt. Ik weet wat ik kan. Toen ik werd teruggehaald was het duidelijk waarom dat was. Een rol op de achtergrond om wat felheid en agressie op de trainingen en eventueel in wedstrijden te brengen. Maar op een gegeven moment kwam ik er dus in, kwam ik zelfs in de basis te staan en begon het lekker te lopen. En dat hield niet op. Ik voel me ook lek ker, en fit. Mijn rol is wel iets anders en er spelen andere mensen om me heen dan toen ik hier kwam. Bij mijn komst bij Ajax begon ik ronduit slecht. Ik moet wel zeggen dat ik aan het eind van dat seizoen wel vond dat ik steeds beter ging voetballen. Alleen dat viel niet meer op omdat de resultaten slecht waren en er een hele negatieve sfeer hing. Dan vallen positieve dingen niet meer op. Ik denk dat mijn vorm van toen hetzelfde is als de vorm van nu." Ajacied - april 2002

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2002 | | pagina 13