John O'Brien is nog het dichtst bij Olympisch succes mmxnnmo 2000 7i Ajax vanaf november in de bios SEIZOEN 2000 - 2001 Vijf Ajacieden waren van de partij tij dens de Olympische Spelen. Van hen was John O'Brien nog het dichtst bij eremetaal. De middenvelder bereikte met het team van de Verenigde Staten de halve-eindstrijd. Daarin was Spanje met 3-1 te sterk. In de 'kleine finale' verloren de Amerikanen (O'Brien speelde de volle 90 minuten) met 2-0 van Chili. Dat land had er voor gezorgd dat Christopher Kanu en Pius Ikedia met Nigeria in de kwartfinale al werden uitgeschakeld. De regerend Olympisch kampioen ging zwaar 'under'. Van de twee Nigeriaanse Ajacieden maakte vooral de pijlsnelle Ikedia indruk. Voor de twee andere Ajax-spelers in Sydney was het toer nooi nog sneller voorbij. Zowel Zuid- Afrika (met Aaron Mokoena) als Australië (met Jason Culina in de selectie) lag er na de poulewedstrijden uit. Vooral voor het gastland een hard gelag. De grootste teleurstelling had joe Didulica al vóór het toernooi moe ten slikken. De Australische reserve goalie van Ajax miste het evenement, omdat hij anderhalve week vóór aan vang van de Zomerspelen een zware scheenbeenblessure opliep. Op 22 november gaat de bioscoopfilm over Ajax in premiere. De film is die avond de opening van het International Documentary Filmfestival Amsterdam. Het laat de club in haar facetten zien. De opna men zijn het afgelopen seizoen gemaakt. Wat een jubeljaar moest worden (vanwege het 100-jarig bestaan), werd uiteindelijk een ramp jaar. Toch zijn er volgens regisseur Roel van Dalen voldoende redenen om de film te gaan bekijken. De titel is: 'Daar hoorden zij engelen zingen'. Van Dalen is in de vorige Ajacied al aan het woord geweest over de wijze waarop de film tot stand is gekomen. Hij en zijn team volgden niet alleen het eerste elftal; ook waren ze aanwe zig bij bestuurs- en directievergaderin gen en wedstrijden van de jeugd in binnen- én buitenland.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 73