"De grootste frustratie van vorig jaar is dat de wil er juist wèl was." O Het is vrijdag 22 september 2000. De Ajax speaker roept voorafgaand aan de thuiswedstrijd van Ajax tegen RBC de opstelling van Ajax om. Supporters horen het meteen. Geen Aron Winter en geen Richard Witschge. De eerste op de bank en de tweede op de tribune. Van Witschge wordt nog even gedacht dat hij geblesseerd is, maar de reden waarom Winter gepasseerd is door Co Adriaanse blijft nog even een vraagteken. Achteraf blijkt dat Adriaanse van Winter vooral in de wedstrijden tegen AZ en NEC veel meer 'extra's' had verwacht, mede gezien zijn imposante loopbaan en de daarbij behorende ervaring. RICHARD Door Miel Brinkhuis ver Witschge gaat het verhaal dat hij eerder die week een hamstring blessure zou heb ben opgelopen waaraan Adriaanse twijfelde. Witschge had het trainings veld verlaten en stond er een dag later weer. Daar ontstond een pittige discus sie tussen trainer en speler omdat de eerste meende dat hij zich moest laten behandelen en de laatste beweerde dat dit al gebeurd was. En dus werd hij een wedstrijd buiten de selectie gezet maar Witschge speelt de week erna weer mee tegen AA Gent. Of het allemaal echt opgelost is, is de vraag. Niet alleen de twee spelers waar het hier om gaat hadden duidelijk moeite met deze manier van optreden van Adriaanse, getuige de manier waarop bijvoorbeeld Cristian Chivu zijn doelpunt viert in de genoemde wedstrijd tegen RBC. Maar in ieder geval valt door de absentie van de Ajacied - oktober 2000 4

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 6