ft J Aja* Moe re k«rers*AAr? SEIZOEN 2000 - 2001 een minder opvallende partij. Opvallend zijn wel de korte mouwen van het keepershirt van Fred Gim. Net als de spelers vindt hij het te warm in de Arena en ook daar kun nen we ons iets bij voor stellen. Nog enkele punt jes: voordat uitblinker Cristian Chivu de score zou openen, had vooral RBC-aanvoerder Henk Vos minstens tweemaal een kans laten liggen om zijn ploeg aan een voorsprong te helpen. Grönkjaer miste, bij traditie, ook een aantal keren, maar weet het sterk verjongde Ajax toch ook aan de bevrijdende tweede treffer te helpen. Bijna had Winter 3-0 gemaakt, maar zijn kopbal op aan geven van Chivu ging over. Beiden voelen elkaar kennelijk goed aan, want de Roemeen was direct na zijn openingstreffer naar de spelersbank gerend waar hij Winter innig omhelsde... En Adriaanse en Peter Boeve stonden erbij en keken er naar (of niet). Bij RBC deden beide Ajax-huurlingen Pascal Heije (vanaf de aftrap) en Darl Douglas (als invaller) mee. john Veldman, die eerder in de week was gekocht van Vitesse, bleef geblesseerd aan de kant en kon tegen zijn oude club dus nog niet debute ren. Een positief puntje tot slot: de wedstrijd tegen RBC wordt door de Ajax-leiding aangegrepen om de 40.000e seizoenkaarthouder in de bloemetjes te zetten. opstelling: Grim; Bergdölmo, Pasanen, Chivu en De Cler; Van der Gun, Rnopper (85. Nieuwenburg) en Van der Vaart; Van der Meyde (72. Winter), Cruz (67. Hosé) en Grönkjaer. Op dezelfde dag wordt bekend dat Chelsea er heel veel voor over heeft om Grönkjaer los te weken bij Ajax. De Engelse bekerhouder wil zeker 30 miljoen gulden op tafel leggen om de Deen direct over te nemen, maar de aanvaller wil in ieder geval dit seizoen bij Ajax afmaken. Over zijn toekomst laat Grönkjaer zich nog niet uit. Ajax gaat niet in op de transfergeruchten. 27 september: de oplevering van de eerste woning in Park de Meer in Amsterdam is een feit. De mijlpaal wordt enige luister bijge zet door Sjaak Swart. Mister Ajax lukt het de bal (in twee keer) door de deur van het huis te schieten. Park de Meer is de woonwijk in aanbouw op het voormalige trainings- en wedstrijd- complex van Ajax aan de Middenweg in Amsterdam-Oost. 28 september, UEFA-cup: Ajax-AA Gent (1-0) 3-0. doelpunten: 27. Van der Gun 1-0, 58. Van der Gun 2-0, 85. Van der Vaart 3-0. SCHEIDSRECHTER: FrÖhlich (Dui). TOESCHOUWERS: 17.500. gele kaart: Schepens (AA Gent). bijzonderheden: Ajax doet de 0-6 van twee weken geleden nog eens dunne tjes over. Vooral in de tweede helft is de thuisclub - conditioneel en tech nisch - sterker dan AA Gent, dat zich beter verweert dan in de heenwed strijd, maar uiteraard gewoon klasse tekort komt. De jarige Michael van Praag ziet een relatief erg jong en soms veelbelovend Ajax, dat Arveladze, Galaselc, Rnopper, Machlas, Ole Tobiasen en Vierklau wegens bles sures niet kan inzetten. Desondanks weten Van der Gun (twee mooie doel punten op aangeven van de fanatieke M> Ajacied - oktober

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 69