SEIZOEN 2000 - 2001 nooi uitgeschakeld door amateur hoofdklasser ADO '20. De bijna 50-jari- ge Bonsink kwam in het seizoen '79- '80 uit voor Ajax en scoorde in 36 duels negenmaal. Bij deze wedstrijden zat de KNVB-bekerfinale in de Kuip tegen Feyenoord, waarin de linksbui ten bij een 1-0 voorsprong van Ajax een penalty miste. 17 september, competitie: AZ-Ajax (2-1) 3-2. doelpunten: 26. Bosman 1-0, 37. Knopper 1-1, 43. Nelisse 2-1, 47. Galasek 2-2, 65. Opdam 3-2. scheidsrechten: Van der Ende. TOESCHOUWERS: 7.980. oele kaart: Kromkamp en Lee (AZ) en Witschge. bijzonderheden: de uitzege in Gent krijgt geen vervolg op nationaal niveau. Door de 3-2 nederlaag blijft Ajax nog steeds wachten op de eerste uitover- winning in competitieverband sinds 28 november 1999. AZ werd toen met 1-2 geklopt. Het verschil zit hem dit keer vooral in de spitsen. Met jaloerse blikken zal menig Ajacied naar John Bosman hebben gekeken. De spits van AZ (die overigens 'geluk' had dat hij de geblesseerdeDries Boussata al snel mocht vervangen) is met de al even lange Robin Nelisse een te groot pro bleem voor de Ajax-defensie, die fout op fout stapelt. De debuterende Fin Petri Pasanen weet meteen hoe laat het is. Adriaanse: "Met Bosman in de ploeg hadden wij deze wedstrijd gewonnen. Ons veldspel was niet goed". Een compliment voor ex-Ajax- trainer Gerard van der Lent, die na drie nederlagen eindelijk niet eens de sigaar is. opstelling: Grim; Vierklau (46. Pasanen), Witschge, Chivu en Bergdölmo (73. Van der Gun); Galasek, Knopper en Winter; Van der Meyde, Arveladze (37. Hosé) en Grönkjaer. 14 september: Stanley Menzo is voor Ajax niet alleen op het veld actief. De voormalige doel man - een knieblessure maakte een jaar geleden abrupt een eind aan zijn carriere - is aan de slag gegaan als medewerker van de commerciële afde ling. Menzo blijft als assistent van Jan Olde Riekerink verbonden aan Ajax 2. 21 september: Machlas voetbalt weer. De Griek speelt de eerste helft mee van de competitie wedstrijd Heerenveen 2 - Ajax 2. Hij scoort niet, staat wel aan de basis van de eerste treffer en laat zien er weer zin in te hebben. Angst heeft hij na vijf maanden van revalideren geen moment. Machlas: "Ik ben klaar om te helpen". Sinds zijn knie-operatie, begin april, kwam de Kretenzer niet veel verder dan het verrichten van de aftrap van een benefietwedstrijd in juni bij gelegenheid van het afscheid van Gene Gerards als trainer van OFI Kreta. Gerards vertrekt na vijftien jaar bij OFI, waar hij Machlas op 17-jarige leetijd liet debuteren. 22 september, competitie: Ajax - RBC (0-0) 2-0. DOELPUNTEN: 62. CfUVU 1"0, 71. Grönkjaer 2-0. SCHEIDSRECHTER: BOSSen. TOESCHOUWERS: 34.000. gele kaart: Bergdölmo. bijzonderheden: Ajax wint en daarmee zou eigenlijk alles gezegd zijn, want het spel laat weer veel te wensen over. Niet bepaald een hoopgevende consta tering na een (op papier) redelijk gemakkelijke competitieserie en aan de vooravond van een serie echt lasti ge wedstrijden. Maar er is meer: Adriaanse passeert zowel Winter (op de bank) als Witschge (op de tribune). Volgens de trainer heeft Winter juist als aanvoerder de eerste vijf competi tiewedstrijden te weinig gebracht, vooral op momenten dat hij er had moeten zijn. Witschge wordt verweten dat hij 'te weinig trainingsarbeid' levert. Witschge laat vóór en na de wedstrijd weten dat hij het hier totaal niet mee eens is. De routinier - één van de weinige spelers die op een redelijke competitiestart kunnen terugkijken - zegt dat hij wegens een hamstring-blessure niet voluit kon gaan. Winter zegt niets, maar zijn houding bij zijn invalbeurt zegt genoeg. Wanneer Knopper, die als aanvoerder was begonnen, wordt ver vangen, neemt Winter pas met veel tegenzin de band over. En na het ver lossende eindsignaal gooit Winter de band op de grond. Het aan de kant laten van Winter en Witschge, maar ook de blessures van Ferdi Vierklau (natuurlijk) en Galasek leidt ertoe dat liefst vier spelers hun debuut in de basis maken: Van de Vaart, Pasanen, Van der Gun en Cruz. De laatste speel de zelfs nooit eerder een officiële wed strijd in Ajax-één. Helaas, in tegenstel ling tot de een jaar jongere Van de Vaart (een kanjer in spe) lijkt Cruz nog een beetje licht. Pasanen komt beter uit de verf, Van der Gun speelt

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 66