1 SEIZOEN 2000 - 2OOI maal verre van volle Arena (waar zijn al die seizoenkaarthouders?) wordt Ajax' slechtste tot nu toe deze compe titie. Gelukkig kan de ploeg beter, bezweert Co Adriaanse. Zijn Groningse collega Jan van Dijk gaf keeper Roy Beukenkamp en aanvaller Mustapha El Drissi indirect de schuld voor de nederlaag. De ex-doelman van de Ajax- jeugd zette in de 53e minuut de muur verkeerd neer en liet zich door Richard Knopper verrassen; El Drissi liep een domme rode kaart op. Toch had FC Groningen nog minder in te brengen dan Ajax. Op de tribune zat onder anderen het voormalige koningskoppel van Vitesse: Nikos Machlas en Dejan Curovic. Ze zien onder meer hoe Galasek zijn eerste doelpunt en eerste gele kaart in Ajax- dienst laat aantekenen. Opmerkelijk is verder dat Ajax misschien wel voor het eerst in jaren aan de aftrap staat met een elftal waarvan de spelers de rugnummers 1 tot en met 11 dragen. opstelling: Grim; Viei'klau, Witschge, Chivu en Bergdölmo; Galasek, Knopper (86. Van der Gun) en Winter; Van der Meyde, Arveladze (81. Hosé) en Grönkjaer (74. Bobson). Eerder op de dag sloeg de pechduivel toe bij Frank Verlaat. De verdediger loopt in de 68e minuut van de compe titiewedstrijd tegen Borussia Dortmund een gebroken neusbeen op. Verlaat wordt gewisseld en Werder Bremen verliest uiteindelijk met 2-1, waardoor de Noordduitse ploeg in de onderste regionen van de Bundesliga blijft bungelen. Overigens is Werder meer dan tevreden over de inbreng van de ex-Ajacied. Hij wordt 'ein abso- luter Profi' genoemd en verder wordt de 'Abwehrchef geroemd vanwege zijn sociale inslag. Verlaat praat met veel collega's en andere clubmensen om zich snel thuis te kunnen voelen. Nu de resultaten nog. 11 september: Adriaanse houdt een uitermate kri tisch betoog tijdens Ajax' eerste pers conferentie, in België, met het oog op de wedstrijd tegen AA Gent. De trainer heeft de tegenstander erg hoog zitten en is veel minder tevreden over de conditie van zijn selectie. Ook over de oefencampagne heeft Adriaanse wat te klagen, want in de voorbereidingspe riode moest volgens de oefenmeester tegen te veel zware ploegen worden gespeeld, 's Avonds, bij Studio Sport, klonk Adriaanse wat positiever. Hij kan van Ajax een topclub maken, die ook Europees meekan, maar dat kost wel een jaar of drie, zo zei hij. 12 september, UEFA-cup: AA Gent (Bel) - Ajax (0-2) 0-6. doelpunten: 16. Arveladze 0-1, 40. Knopper 0-2, 70. Knopper 0-3, 74. Grönkjaer 0-4, 82. Van der Vaart 0-5, 84. Van der Gun 0-6. scheidsrechter: Ansuategui (Spa). TOESCHOUWERS: 6.000. gele kaart: Christensen (AA Gent) en Knopper. bijzonderheden: is het de kracht van Ajax of de genante zwakte van AA Gent die de Amsterdamse ploeg aan een ecla tante 0-6 winst helpt? De waarheid zal wel in het midden liggen. Toch is de wijze waarop de Adriaanse-equipe (met een uitblinkende Galasek) gebruik maakt van de ruimte bij vla gen erg overtuigend. Bijzonder is ook het Europese debuut van Rafael van der Vaart. Als invaller laat het 17-jari- Groningen een rugblessure had opge lopen. Omdat het Ottenstadion in Gent verbouwd wordt, is even overwo gen het duel te verplaatsen naar een stadion elders in België of zelfs in Tilburg of in Amsterdam. Uiteindelijk is toch gewoon gekozen 'thuis' te blij ven, alwaar fans van de twee clubs elkaar in woord en gebaar bestookten. Enige tientallen Ajax-fans werden rondom het duel aangehouden. opstelling: Grim; Vierklau, Witschge, Chivu en Bergdölmo; Galasek, Knopper (76. Van der Gun) en Winter; Van der Meyde, Arveladze (71. Van der Vaart) en Grönkjaer (81.Bobson). 13 september: het hing in de lucht, dus verrassend komt het ontslag van Houwaart bij AA Gent niet. Het lijkt erop alsof de Buffalo's door hun apatische houding in het treffen met Ajax op een vroeg tijdig vertrek van hun trainer hebben aangestuurd. ge talent Grönkjaer scoren, heeft hij bijna succes met een halve omhaal en maakt hij zelf heel koelbloedig 0-5. Ook Van der Gun doet als invaller van zich spreken. Enige minpuntje is de gele kaart voor Knopper (hij had het veld verlaten om met de fans de ope ningstreffer te vieren). Op de bank zit, voor het eerst bij een officiële wed strijd van Ajax, het Colombiaanse talent Daniel Cruz. Hij mocht mee, omdat Hosé in het duel met 15 september: de transfer van Dani naar Benfica is definitief. De voetballer komt vandaag tot een akkoord met zijn nieuwe werk gever, die al 'rond' was met Ajax. Karei Bonsink zit zonder werk. De ex-aanvaller van Ajax wordt ontslagen door het bestuur van HFC Haarlem. De eerste-divisie- club presteert ondermaats in de com petitie en werd in het KNVB-bekertoer- N>

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 65