SEIZOEN 2000 - 2OOI Barcelona. Winston Bogarde, zo goed als hersteld van een zware kniebles sure, vertrekt naar Chelsea. De 29-jari- ge verdediger speelde de afgelopen twee en een halfjaar bij Barca en mocht daar net als onder anderen Ronald de Boer en Jari Litmanen ver trekken. Bij Chelsea spelen al Ed de Goey, jerrel Hasselbaink en Bogarde's voormalige clubgenoot Mario Melchiot. De ex-Spartaan mocht ondanks een doorlopend contract transfervrij vertrekken. In het voorjaar vroeg Barcelona nog 18 miljoen gul den voor hem. 2 september, WK-kwalificatie: Nederland - Ierland (0-1) 2-2. doelpunten21. Keane 0-1, 65. McAteer 0-2, 71. Talan 1-2, 84. Van Bronckhorst 2-2. SCHEIDSRECHTER: Michel (Slw). TOESCHOUWERS: 39.000. bijzonderheden: de terugkeer van Van Gaal in de Arena en de rentree van Witschge in Oranje lopen op een deceptie uit. Met meer geluk dan wijs heid slaagt het Nederlands elftal erin om na een 0-2 achterstand alsnog een nederlaag te voorkomen. Witschge beseft zelf ook, net als zoveel andere spelers, dat hij te weinig heeft gebracht. Och, één troost: Oranje begint de kwalificatiereeks voor een EK of een WK bijna altijd teleurstel lend om zich uiteindelijk toch te plaatsen. Vóór aanvang worden Winter en Dennis Bergkamp door de KNVB in de bloemetjes gezet uit dank voor bewezen diensten. opstelling: Van der Sar; Reiziger (46. Seedorf), Konterman (66. Talan), F. de Boer en Van Bronckhorst; R. de Boer, Bosvelt, Witschge (60. Bruggink) en Bouma; Cocu en Kluivert. Noorwegen - Armenië 0-0. bijzonderheden: Andre Bergdölmo speelt 90 minuten. 3 september: Roemenië - Litouwen (0-0) 1-0. bijzonderheden: Christian Chivu speelt 90 minuten als linkshalf. 6 september, competitie: Ajax - NEC 0-0. SCHEIDSRECHTER: Van Dijk. TOESCHOUWERS: 37.500. gele kaart: De Gier en Zonneveld (NEC), Van der Meyde en Winter. bijzonderheden: een historische uitslag. In de 24 voorgaande thuiswedstijden tegen NEC won Ajax steeds, met een doelsaldo van 92-16. Maar ja, het is dan ook voor het eerst dat de Nijmeegse ploeg als ...koploper naar Amsterdam kwam. Ajax heeft wel een overwicht, is ook het meest aan de bal, maar het weet zich geen raad met het sterk gegroepeerde spel van de tegenstander, die voetbalt in de geest van haar trainer (en voormalig Ajacied) Johan Neeskens. De terugkeer van Jesper Grönkjaer (hersteld van een teenbreuk) levert slechts een drieste knal van de Deen tegen de lat op. Witschge is met een vrije trap ook dicht bij een doelpunt, maar NEC- keeper Dennis Gentenaar is op zijn qui vive. Na drie duels heeft Ajax nog maar 4 punten en een doelsaldo van 5- 3. De 5-0 tegen Fortuna Sittard lijkt vooralsnog toch op die ene zwaluw. opstelling: Grim; Vierklau (76. Hosé), Witschge, Chivu en Bergdölmo; Galasek, Knopper (81. Van der Gun) en Winter; Van der Meyde, Arveladze en Bobson (65. Grönkjaer). Klaas Nunlnga is met onmiddellijke ingang benoemd tot bestuurslid technische zaken bij Ajax. De ex-aanvaller van de Amsterdamse club én het Nederlands elftal neemt de vacante functie over van Hennie Henrichs, die eind maart opstapte uit solidariteit met de ontsla gen trainer Jan Wouters. 8 september: de kogel is door de kerk. Daniel da Cruz de Carvalho keert terug naar Portugal, naar Benfica, dat het na enkele maanden van touwtrekken eens is geworden met Ajax. De Portugese club betaalt een bedrag van naar verluid 3,4 miljoen gulden voor die mooie jongen, die zoveel kon met de bal, maar dat zo weinig liet zien. Van Gaal, Morten Olsen, Jan Wouters, Hans Westerhof, Adriaanse: geen enke le trainer slaagde er in Dani naar zijn hand te zetten, of, beter gezegd, de Portugees structureel te laten schitte ren. De 23-jarige Dani deed het bij wijze van spreken beter op de shirts, in uitgaansgelegenheden en in de slaapkamers van zijn fans dan op het veld. 10 september, competitie: Ajax - FC Groningen (1-1) 3-1. doelpunten-, 24. Winter 1-0, 32. Drent 1-1, 53. Knopper 2-1, 85. Galasek 3-1. SCHEIDSRECHTER: I.Uyten. TOESCHOUWERS: 35.432. rode kaart: (2x geel): El Drissi (FC Groningen). gele kaart: Van de Looi en Drent (FC Groningen), Galasek en Witschge. bijzonderheden: het duel in een ander- Ajacied - oktober 2000

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 63