ki I SEIZOEN 2000 - 2001 23 augustus: de kans bestaat dat Ajax, na het afscheid van Winter als international, binnenkort toch vertegenwoordigd zal worden in Oranje. Tijdens één van zijn eerste persconferenties als bondscoach laat de opmerkelijk vriendelijke Louis van Gaal weten dat hij niet zal schro men een "nieuwe man als Witschge" op te roepen als er meer spelers geblesseerd raken. "Want tegen de Ieren moeten we wel winnen en dus heb ik fitte jongens nodig die meteen renderen. Ik heb Witschge fantastisch zien spelen tegen Fortuna, die is ook in beeld". Op 2 september openen het Nederlands elftal en Ierland in de Amsterdam Arena de WK-kwalificatie- race. 24 augustus: het zat er aan te komen, Leo Beenhakker wordt benoemd tot direc teur voetbal van Ajax. Hij komt daar mee boven alle trainers van de Amsterdamse club te staan. Beenhakker zal ook de scouting en het technische beleid van de buitenlandse clubs waarmee Ajax samenwerkt, 'aan sturen'. Elders in deze Ajacied meer over Beenhakkers terugkeer bij Ajax. 25 augustus: Ajax en AA Gent gaan op herhaling. De twee ploegen spelen tegen elkaar in de eerste ronde van het UEFA-cup- toernooi. Ruim acht jaar geleden nam Ajax onder leiding van Van Gaal de Belgische horde op weg naar zijn eer ste UEFA-cup. Adriaanse heeft slechte re herinneringen aan Gent. Vorig sei zoen verloor hij met Willem II ruim van de Belgische subtopper. Voor straf moesten de spelers van de Tilburgse ploeg de 26 kilometer terug naar het hotel te voet afleggen. Tomas Galasek (toen Willem II, nu Ajax) is daar dit keer niet bang voor. AA Gent, dat in '92 voor het laatst 'Europees' speelde (tegen ...Ajax), heeft een tweevoudige Nederlandse inbreng. Trainer is de van Harelbeke overgekomen Henk Houwaart, die Martin Laamers (onder meer ex-Vitesse) heeft meegenomen van zijn vorige club. Op de dag dat de loting wordt ver richt, beslist de UEFA dat de ploegen die de Europacup I of de Champions League minstens drie keer hebben gewonnen, een afbeelding van die beker met de data erop op hun trui tjes mogen dragen. Deze afspraak betreft Ajax (4x winnaar), Real Madrid (8), AC Milan (5) en Bayern München (3). En de aanhang van het Nederlands elf tal wordt uitgeroepen tot beste publiek tijdens Euro 2000 (voor wat het waard is). 27 augustus, competitie: Sparta - Ajax (0-0) 3-0. doelpunten: 66. Langerak 1-0, 80. Elkhattabi 2-0, 82. Marbus 3-0. SCHEIDSRECHTER: Luinge. TOESCHOUWERS: 9.086. gele kaart: Arveladze en Witschge. bijzonderheden: het oude euvel steekt weer de kop op. Ajax krijgt in Rotterdam (waar het duel met Sparta traditiegetrouw doelpuntrijk verloopt) voldoende kansen, maar het weet zich er geen raad mee. Vooral Shota Arveladze maakt het bont en tot over maat van ramp krijgt de ongelukkige Georgiër geel wegens onnodig hands. Terecht moet hij ("het is niet de eerste Witsche en Bergdölmo; Galasek, Knopper en Winter; Van der Meyde (75. Van der Gun), Arveladze (46. Hosé) en Bobson (75. Wamberto). 29 augustus: Witschge keert ruim tien jaar na zijn debuut en driejaar na zijn laatste wedstrijd terug in Oranje. Van Gaal heeft hem opgeroepen, omdat de selectie door blessures was uitgedund. Witschge maakte in maart '97 voor het laatst deel uit van de Oranje- groep. Hij stelde zich nadien niet meer beschikbaar, omdat hij zich niet kon vinden in het keuzebeleid van Guus Hiddink, de toenmalige bonds coach. Witschge staat op dertig inter lands en scoorde daarin één keer (tegen Portugal in oktober '91). Zijn laatste wedstrijd in Oranje was op 29 maart 1997 (thuis tegen San Marino werd het 4-0). keer, ik raak eraan gewend") in de rust plaatsmaken, al is Hosé ook verre van efficiënt. Dan doet Sparta, dat er in het eerste uur amper aan te pas kwam, het beter. In het laatste half uur laat het de tot dan toe zo gepre zen Ajax-verdediging alle hoeken zien. Grim is machteloos en kansloos tege lijk. Adriaanse over zijn routiniers: "Waarschijnlijk konden ze niet meer brengen". opstelling: Grim; Vierklau, Chivu, 30 augustus: Ronald de Boer verlaat Barcelona. De ex-speler van Ajax zet zijn handteke ning onder een 4-jarig contract bij Glasgow Rangers, dat wordt getraind door Dick Advocaat. In 1993 mocht De Boer onder diezelfde Advocaat debute ren in Oranje, hij is de zesde Nederlander bij de Schotse topclub. 31 augustus: en opnieuw verlaat een oud-Ajacied H> HINII—Iinifa*.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 62