Weer leven in De Meer FERDI VIERKLAU Er staat in datje niet te laat mag komen en wat de sancties daarvoor zijn, er staat in wanneer je in welke kleren moet lopen. Veel dingen heb ben met sponsors te maken, zoals welke tijden je met de Mitsubishi moet rijden. Het zijn de huisregels. Er staan dingen op die heel normaal zijn, maar die zijn niet voor iedereen even normaal en daarom is het goed dat het op papier staat. Sommige dingen zijn wel om in de gaten te houden. Wij moeten ons voor de ochtendtrai ning altijd voor kwart voor tien bij de club melden. Maar als je geblesseerd bent is dat voor half tien, dat is anders dan vorig jaar, toen iedereen er om tien uur moest zijn. Maar omdat het zwart op wit staat weet je wel dat het zo is, waar je aan toe bent. Je moet het gewoon goed doorlezen. Dan krijg je nooit discussies. En je hebt gelijk als je zegt dat het voor jonge spelers mis schien nog belangrijker is. Discipline hè!?" Staan er hele vreemde dingen in die leuk zijn om te noemen? "Nee, dat valt wel mee. Even denken.... Ja, ik weet wel iets. (lachend) Als je op het trainingsveld bent moeten er wel eens gekke dingen gebeuren. Het zijn opdrachten en daar zitten wel hele aparte tussen. Moeten we opeens ach ter elkaar aan kruipen. Of we moeten rollend naar de overkant van het veld. Zie je het hele team over de grond rol len. Dat is wel lachen. Maar wel raar. Het zijn wel leuke dingen." Wat maakt jou tot een Ajax verdediger? "Niets. Ik ben verdediger en ik kan niet meer doen dan mijn best. En dan maakt het niet uit wat de opdrachten zijn. Ik weet niet wat mij echt tot een Ajax verdediger maakt. Je moet gewoon heel scherp zijn. Het systeem is overal anders, hier dus ook en daar horen taken bij die dus wel eens ver schillen van andere taken die je gewend bent te doen. Ik zorg altijd dat ik scherp ben en zo goed mogelijk speel." In de Voetbal International stond na AZ-Ajax dat AZ er bewust voor koos jou vrij te laten omdat jij de speler zou zijn met de minste opbouwende kwaliteiten. Wat denk je als je zoiets leest? "We verloren die wedstrijd wel maar ik heb daarin wel geprofiteerd van de ruimte die ik kreeg. Twee keer op doel geschoten, een paar gevaarlijke voor zetten gegeven. Laat mij maar vrij, ik vind het heerlijk. Ilc weet wat ik kan en ga niet denken dat ik het tegendeel moet bewijzen. Ik vind die vrijheid wel lekker, als je goed in de wedstrijd zit zéker." Door Hans Janssen. e Meer leeft weer. Op woensdag 27 november - ruim vier jaar na het afscheid van stadion De Meer - is in Amsterdam de eerste woning van Park de Meer opgeleverd. De aftrap werd natuurlijk door een Ajacied verricht en niet de minste. Sjaak Swart. Mister Ajax schoot de bal, zij het in twee beurten, door de deur van een steigerwoning aan de Stade de Colombes. Park de Meer is de naam voor de wijk die wordt gebouwd op het voormalige terrein van Ajax in de Watergraafs meer, op historische grond dus. In de wijk zullen de komende anderhalf jaar zevenhonderd koop- en huurwo ningen verrijzen. Motto van de wijk is 'Een mooi huis in een grote tuin' en dat is een uitspraak van de architect van het Ajax-stadion aan de Middenweg in Amsterdam. De grond is historisch, de aanpak van de ontwikkeling van de wijk is ver nieuwend. Park de Meer is één van de projecten in Amsterdam waar de pri vate partijen het bouwrijp maken en het inrichten van de openbare ruimte voor eigen rekening én risico uitvoe ren. Deze aanpak wordt 'turnkey' genoemd. In Amsterdam, en de mees te andere plaatsen in ons land, was het tot nu toe gebruikelijk dat dit gebeurde onder verantwoordelijkheid van de gemeente. Ook hebben de toe komstige bewoners veel inspraak gehad over de inrichting van de wijk. Behalve de naam van de wijk zal ook een aantal straten, waaronder Stade de Colombes, herinneren aan die gouwe ouwe voetbaltijd. I WaarAjax successen behaalde, bouwt Park de Meer woningen Waai succt beha b Park de i woni. Sjaak Swart heeft aangelegd voor de oplevering van de 3 eerste woning in Park de Meer. (Foto: Yvonne de Witte) Ajacied - oktober 2000

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 53