V KL AU natuurlijk een hele aparte kamer ervoor, want dat wordt dan wel nodig. En toen ik bij FC Utrecht en Vitesse zat bleef ik dit leuk vinden. In Spanje een eigen studio. Ik draai van alles, maar vooral two-step dus dat gaat richting speedgarage. Voor het spelen zelf ook rock en reggae. Nee, de buren hebben nog nooit geklaagd, dus ik weet niet of ze er last van hebben. Helaas heb ik er niet al teveel tijd voor. Het is niet zo dat ik me bewust terugtrek om muziek te maken. Is gewoon een leuke hobby. Lekker uitle ven. Verder bowl ik wel eens, golfen is leuk om te doen. Soms doen we wat met de spelers. Dan gaan we een hapje eten of zo, maar ik ga vooral met men sen om buiten de voetballerij. Ik sport niet met medespelers." Je staat op posters met Richard Witschge in een campagne tegen "ja, dat klopt. Uiteraard ben ik tegen racisme. Ik kan me er niet echt voor inzetten maar op deze manier werk ik eraan mee. Door middel van deze pos ters of door interviews erover te geven hoop je dat tegen te gaan. Misschien werkt dat, misschien niet. Mensen moeten zelf gewoon beter gaan naden ken, je kunt er weinig aan doen. Je moet positieve kanten laten zien, het is moeilijk. Ik heb er zelf ook wel last van gehad. Niet echt bij Ajax, behalve in België toen we tegen AA Gent speel den. Toen hoorde ik weer apengelui- den. Je denkt dan wel: Laat maar zit ten het zijn maar Belgen, maar toch... Je komt racisme toch wel tegen. In Nederland valt het heel erg mee, in België is het heel erg. Ik trek me er normaal gesproken heel weinig van aan, gelukkig." In de zomer van 1994 vertrokken twee Vitesse-spelers (Roy Makaay en Vierklau) naar Tenerife. Makaay liet, op aandringen van zijn zaakwaarne mer Rob Jansen van Sportpromotion, een clausule opnemen in zijn contract waarin stond dat hij transfervrij weg mocht als er een maand geen salaris was betaald. Vierklau had dat niet, hij werd bijgestaan door Sigi Lens. Inmiddels in Henk van Ginkel de zaak waarnemer van Vierklau. Makaay ver trok naar Deportiva La Coruna, werd kampioen en zat bij de EK selectie. M> Ajacied - oktober

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 47