BEENHAKKER, vooral een man van woorden, weer aan de slag bij Ajax De media kwamen woorden tekort om Co Adriaanse nog voordat hij zijn eerste training bij Ajax leidde, te bewieroken. Hoe groot was het verschil met de wijze waarop in augustus de benoe ming van de 58-jarige Leo Beenhakker tot directeur voetbal van de Amsterdamse club werd 'begroet'. DB3XX „Amsterdam is te klein. Ik ben verliefd op Madrid." September 1991, Beenhakker verruilt tot grote woede van het bestuur Ajax voor Real Madrid, kort nadat hij een tweejarig contract in Amsterdam had gesigneerd. „Voetbal is overal even leuk. Van de plaats van bestemming heb ik nooit een probleem gemaakt." Juni 199J, als coach van Istanbulspor. „De relaties zijn ondanks alle verwikkelingen goed gebleven, behalve met Ajax-voorzitter Van Praag. De verstandhouding met hem is verstoord en wat mij betreft, houden we dat zo." Oktober 1992, een jaar na zijn vertrek bij Ajax. ©Algemeen Dagblad 250800 MB „Nee, alsjeblieft zeg. „Ik ben hier thuis gekomen, dit is mijn stad en mijn club." Februari 1998, als Feyenoord-trainer. Januari 2000, als het gerucht gaat dat Beenhakker door Ajax is benaderd voor de functie van hoofd opleidingen. ,2o ga je niet met elkaar om. Ik ben geen lulletje." April 2000, vlak na zijn opstappen bij Feyenoord nadat hij al in februari door Ajax was benaderd voor de functie hoofd opleidingen. door Hans Janssen olgens het Algemeen Dagblad kan er maar één reden zijn voor het vierde dienstverband van 'Don Leo' bij Ajax.zijn onver gelijkbaar vermogen tot communice ren. In dat talent kent hij zijn gelijke echt niet. Eigenlijk is Leo Beenhakker gewoon een goocheme man die op het juiste moment zegt wat zijn mensen van hem willen horen. Onzeker aan Leo Beenhakker blijft dat hij zich nooit als een lange termijnwerker heeft geprofileerd. Bovendien moet de waarde van zijn woorden per dag geijkt worden'. Op die zondag in april bijvoorbeeld, toen hij plots zijn vertrek als trainer bij Feyenoord aankondigde, reageerde Beenhakker in een uitzending van Studio Sport geprikkeld in de richting van Ajax. De club had hem eerder dit jaar gepolst voor de baan van hoofd opleidingen, maar ze was daar niet meer op teruggekomen. Beenhakker voelde zich gepiepeld. "Zo ga je niet met elkaar om. Ik ben geen lulletje". Een maand of vier later blijken de plooien alweer glad te zijn gestreken. Opnieuw in Studio Sport laat de kameleon weten dat zijn woorden van toen in een andere context moesten worden gezien. Bovendien is er vol gens Beenhakker al lang geen sprake meer van een controverse met Michael van Praag, de Ajax-voorzitter die zich in september 1991 lelijk in de steek gelaten voelde door de rossige oefen- meester. "Och, mensen kunnen praten en daar los je een hoop mee op. Ik heb wel meer aanvaringen gehad en de problemen van toen zijn helemaal uit gesproken. Nee, we gaan proberen een paar jaar mooie dingen te gaan doen". 'KUNSTJE' Dat hebben we vaker gehoord, want zei hij niet dat Feyenoord 'zijn laatste kunstje' was, toen hij in februari '98 in De Kuip aan de slag ging. "Ik ben hier thuis gekomen, dit is mijn stad en mijn club". Beenhakker had ineens genoeg gekregen van de functie van directeur bij Vitesse waar hij te veel naar zijn zin naar kantoorvloeren en te weinig naar kleedkamermuren kon kijken. Hij wilde weer gras ruiken en het liefst bij zijn jeugdliefde Feyenoord waar hij van '76 tot '78 jeugdtrainer was. 'Hoofdtrainer van Feyenoord - voor een gozer uit Charlois was er werkelijk geen mooier slot van zijn roemruchte trainersloop baan te bedenken. En nu dan', zo schrijft Trouw,gaat Leo vrolijk meedraaien in de carrousel der vele 2000 29

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 31