Tien jaar I Samenstelling en foto's: Marco van Ham. OKTOBER/ NOVEMBER 1990 Een interview met de veel geplaag de Mark Verleuyl. Marlc heeft veel last van blessures en lijkt zijn plaats in de basis kwijt te zijn aan jonkies als Marciano Vink en Frank de Boer. Mark: "Het loopt nu goed, dus de trainer kan moeilijk om de spelers heen die nu in de basis staan. Het enige wat ik kan doen is zo hard mogelijk trainen en zorgen dat ik fit ben. Verder ben ik afhankelijk van de trainer. We hebben op dit moment een hele verdediging over. Larsson, Silooy en ik zouden zo in de basis kunnen spelen. Omdat je moeilijk drie verdedigers op de bank kunt zetten, zitten we ook nog vaak op de tribune". "Ook al loopt het goed de pers zoekt altijd verhalen om maar over Ajax te kunnen schrijven. De ene keer heeft Ajax een scorende spits nodig, de volgende keer gaat Jan Wouters misschien wel weg. Er is altijd wel wat. Er wordt ook veel geschreven over het eventueel nieuw te bouwen stadion in Amsterdam. Ik zie dat wel zitten. Het is denk ilc voor een club als Ajax ook nodig dat er een nieuw stadion komt". Op 16 oktober werden John en Danielle van 't Schip de trotse ouders van hun zoon Davey John. Het Parool meldt dat de stichting F-side ter ziele is. Het bestuur ervan kan zich niet langer vereni gen met het optreden van de fana tieke aanhang. Directe aanleiding zijn het staven incident bij Ajax- Austria Wien en de vernieling van de ABN-tent tijdens de open dag. Ajax wint in een volgepakt Olympisch Stadion (51.500 toe schouwers) met 3-1 van PSV. Dennis Bergkamp pikt in deze wedstrijd zijn inmiddels traditio nele doelpunt mee. De treffer van Bergkamp betekende Ajax' 3100e sinds de invoering van het betaal de voetbal. Na een kwakkelend seizoen is Dennis Bergkamp dit seizoen weer helemaal terug. Toch zag het daar niet steeds naar uit. Dennis: "Ik ben er geen moment bang voor geweest dat ik niet meer in aan merking zou komen voor een basisplaats. Ik wist gewoon wat ik kon en de trainers hebben me daar ook steeds op gewezen. Er was en is voor mijn positie veel concurrentie binnen de selectie. Ook Ron Willems en Wim Jonk kunnen daar spelen. Er werd veel gesproken over het ideale duo Pettersson-Willems. Ik had echter ook veel wedstrijden goed gespeeld met Pettersson dus wilde ik laten zien dat ik eigenlijk op die plaats hoorde. De ene wedstrijd werd de voorkeur gegeven aan Willems, dan weer aan Jonk of aan mij. Het hing eigenlijk van de tegenstander af wie er van ons speelde. Ideaal is dat natuurlijk niet. Datje na drie of vier slechte wedstrijden wordt vervangen is [M normaal, maar het is niet goed als je na één slechte wedstrijd al wordt vervangen. Het is niet mijn stijl om via de pers te laten weten dat ik vind dat ik erin hoor te staan, dat vind ik een beetje laf. Ik laat dat wel op de training zien". "Mijn voorkeur gaat uit naar de plek achter de spitsen. Als er bles sures of schorsingen zijn kan ik wel op de rechtsbuitenplaats spe len, maar liever niet. Het spelen als diepste spits gaat me ook wel aardig af maar dat is veel moeilij ker. Je hebt dan constant twee man in je nek, daar word je gestoord van. Als je ziet wat Marco van Basten wekelijks te verduren heeft in Italië, dat is geen pretje". "Het komt tijdens de wedstrijd misschien zo over dat ik het te mooi wil doen, maar dat gaat hele maal onbewust. Je komt op een gegeven moment in scoringspositie en in een fractie van een seconde beslis je dan hoe je een bal neemt. Kom je alleen voor de keeper dan kun je hem passeren, maar je kunt de bal ook over de keeper 'stiften'. Dat is gewoon een ingeving op dat moment." Ajacied - oktober 2000 26

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 28