KEVIN BOBSON stelt "Die voorhoede komt zich voor eraan!" Als jeugdspeler kwam ik van SV Bijlmer naar Ajax. Ik was eigenlijk linkshalf toen. En had in de Bijlmer ook spits gespeeld. En ik was een hele rustige jongen. In de B2 van Ajax werd ik linksbuiten. Dat was een beslissing van Heini Otto, die toen mijn trainer was. Door Miel Brinkhuis Vas dus niet zo'n hele grote omschakeling. Ik volgde Brian Roy heel erg, was toen echt mijn idool. Ik hou niet voor ogen hoe zijn carrière verlopen is, maar ik vond hem gewoon een hele mooie voetbal ler. En ik stel mezelf het hoogste ten doel. Ik wil het hoogste bereiken wat er te bereiken valt. De top. Ik richt me op die linksbuiten positie. Geniet van elke minuut die ik mag spelen, mijn tijd komt echt wel. Ja, mijn tijd komt wel. Ik ben nog jong, ik word in november 20. Ik moet gewoon heel erg goed oplet ten op trainingen en in wedstrijden en heel erg mijn best doen. Mijn familie is trots. Ze vinden het heel leuk hoe het gaat. Ze zeggen natuurlijk wel dat ik altijd moet spelen, maar zo werkt het niet. Mijn ouders willen graag dat ik veel voetbal natuurlijk. Ik ben elke training scherp, dat is belangrijk. Ik heb het gevoel dat ik mee kan komen en dat geeft een lekker gevoel." "De eerste maanden van dit seizoen verlopen prima, ik heb het goed naar mijn zin en we hebben een goede trai ner met goede, maar zware trainin gen. Ik krijg vertrouwen en door de blessures van Jesper ook veel speelmi nuten. Veel meer dan vorig seizoen. Ik begon dit jaar ook anders, nu weet ik vanaf het begin dat ik, als ik goed zou trainen, de tweede linksbuiten ben. Vorig seizoen was iedere training met de A-selectie en iedere minuut die ik mocht spelen in het eerste mooi mee genomen. Dat is nu anders. Ik wil het beste bereiken en ben ook wel veranderd nu. Ik ben er gewoon echt mee bezig. Dat is wel eens anders geweest en vorig seizoen was het heel erg wennen. Was alles nieuw voor me, nu ben ik er écht mee bezig. Ik wil dit jaar gewoon alles goed doen. Ook in Jong Oranje. En inderdaad lezen men sen dingen over de voorhoede Van der Meyde, Hosé, Van der Gun en Bobson. Wij speelden met elkaar in de jeugd. En dus is het leuk als we alle vier wor den opgesteld. Ooit wordt dat de voor hoede, die komt eraan, absoluut!" Ajacied - oktober 2000 25

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 27