Op de koffie bij Vader JOOP van BASTEN Een aantal edities geleden, in de nummers 4 en 5 van vorig seizoen, stond een uitgebreid interview met Marco van Basten. De oorkonde die Marco toen kreeg vanwege zijn ere lidmaatschap van deze supportersclub moest toen alleen nog naar de plaats gebracht worden waar Marco's prijzen horen: in zijn vroegere slaapkamer in het ouder lijk huis in Utrecht. Wij wilden dit graag zelf brengen om zodoende een kijkje te kunnen nemen in het heilige domein van vader Joop van Basten. Door Miel Brinkhuis at kon natuurlijk: Op de kof fie bij meneer Van Basten in Utrecht, het is het heerlijke dessert als we het interview met Marco als hoofdgerecht mogen beschouwen. Van Van Basten Sr. is bekend dat hij in al die jaren dat Marco voetbalde, alles heeft verza meld en bewaard wat Marco gekregen en gewonnen heeft. En zodoende ontstond daar in de Utrechtse wijk Oog in Al een soort 'Marco van Basten museum'. Het bezoek aan deze unieke slaapkamer stond al langer hoog op de verlanglijst van De Ajacied, nu is het er eindelijk van gekomen. De foto's kunnen helaas niet volledig laten zien wat er alle maal te zien is. Want er is veel, heel veel te zien. Maar iedereen kent de te korte maar schitterende loopbaan van Marco. En dus staan er prijzen, overal prijzen. Planken vol. En plakboeken, fotoboeken, ingelijste foto's, oorkon des, stickers, videobanden en nog veel meer. Er is een kast vol met shirts. Gedragen door Marco zelf of geruild met de tegenstander na afloop van de vele interlands met Oranje en de vele Europacup- en andere wedstrijden met AJAX en AC Milan. Meer dan honderd gedragen voetbalshirts. Een ongekend indrukwekkende verzameling. Wat is er nog meer te zien? Een aantal ver geelde zwart wit foto's van een elftal vlak na de tweede wereldoorlog. In een vol stadion. Kampioenswedstrijd? Ja. Het is een elftalfoto van DOS. Voor iemand die die tijd niet heeft meege maakt is het moeilijk spelers te her kennen. Het lukt toch: Hans Kraay Sr. en met moeite Tonnie van der Linden. Wat doen deze foto's hier? Joop van Basten: "Omdat ik die man met die kuif ben daar." Marco van Basten had het dus niet van een vreemde. In de woonkamer lijkt het alsof je gewoon bij je eigen opa en oma op bezoek bent. Een nette en gezellige ruimte met op diverse plaatsen foto's van kinderen en kleinkinderen. Die kleinkinderen hebben een hartelijke en lieve opa, dat blijkt al gauw als de koffie en cake op tafel staan en hij belangstelling toont en zelf begint te vertellen. Over hoe het nu met hem gaat en dat hij er bijna niet meer geweest was. Want een paar dagen voor de kerst van 1999 voelde hij zich niet zo lekker. Ondanks de pijn ging hij 's morgens ergens op visite. Tussen de middag had hij contact met een arts die zei dat hij rustig aan moest doen. W> IIIJH.MHH.nl 2000 1 8

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 20