RICHARD KNOPPER ■w Als je er niet bij hoort dan zegt hij dat tegen je, dat is duidelijk, je moet er mee om leren gaan, dat de voetballerij hard is. Als er een tijd komt dat ik, om wat voor reden dan ook, niet meer bij de ploeg hoor, wil ik dat ook gelijk horen en dat is dan niet prettig maar beter dan allerlei gedraai. Dan weetje waar je aan toe bent. Maar gelukkig is het niet aan de orde voor mij." SCOREN EN JUICHEN Op de laatste speeldag van het misera bele vorige seizoen scoorde Knopper tegen FC Utrecht, dat was zijn 15e van dat jaar en daarmee werd hij clubtop scorer. Adriaanse sprak er aan de voor avond van dit seizoen als volgt over: "Richard Knopper kan nog groeien, hij scoorde vorig seizoen 15 keer, dit Litmanen voetbalde op deze positie. Helaas spelen maar weinig ploegen zo, dus ik heb niet echt spelers waarop ik kan letten om me voor de positie van schaduwspits te kunnen verbeteren. Natuurlijk heb je clubs die met twee aanvallers spelen en een schaduwspits erachter, maar dat werkt toch anders. Het heeft niet zoveel zin om speciaal op bijvoorbeeld Jon Dahl Tomasson te gaan letten want Feyenoord speelt heel anders. Ik volg het voetballen wel hoor, maar dan vooral het Nederlands Elftal en de Champions League. Daar kan ik wel voor gaan zitten, maar het is niet zo dat ik alle competitiewed strijden ga bekijken. Ik ga bijvoorbeeld niet de hele wedstrijd Vitesse- Groningen of zo kijken. Die UEFA cup wedstrijden net zo, ik kijk dan wel samenvattingen. Mijn manier van jui chen? Ja, ik ben zeker blij als ik scoor. Vooral als dat de bevrijdende treffers zijn zoals een 1-0 of een 2-1. Ik kus inderdaad wel eens mijn trouwring of wat dan ook, maar dat komt in een seizoen moeten dat er 20 kunnen wor den." Knopper wordt sterker door zo'n uitspraak, het geeft hem vertrouwen, maar: "Wij spelen een bepaald sys teem waarbij ik regelmatig in een kansrijke positie kom. Dus hoor ik te scoren, ook door het type speler dat ik ben. Scoren is een kwaliteit van me. Worden het er 9, dan worden het er 9, maar bij 17 besef ik wel dat het er 2 meer zijn dan vorig jaar. Maar ook de spits is er om te scoren, zeker hier bij Ajax. Dus ik hoef niet per se topscorer te worden. Ik lette altijd op hoe Jari opwelling. Nou ja, vorig seizoen scoor de ik twee keer bij MW uit. Toen was mijn vrouw net twee dagen daarvoor geopereerd. Zij zat thuis voor de tv te kijken omdat ze natuurlijk zelf niet kon komen en toen heb ik tegen haar gezegd: 'Schat, als ik vandaag scoor zoen ik mijn trouwring en dan weetje dat ik aan je denk.' Dat soort dingen spreek je dan wel van tevoren af. En in de Arena weet ik precies waar ze zit en daar hou ik ook wel rekening mee. Ik zwaai altijd wel even. Een doelpunt maken is ook niet iets wat heel gewoon is, je moet er van genieten. Al is het anders als je de 5-0 of 6-0 maakt. Pas geleden bij AA Gent maak ik 0-2, dat was een belangrijke goal, we kon den toen niet weten dat het 0-6 zou worden. Toen ging ik naar de supporters toe, verliet ik het veld en dat was niet zo slim, dat kostte me een gele kaart. In mijn emotie en ontlading wilde ik de fans die gekomen waren natuurlijk mee laten delen in de vreugde." NUMMER 10 De naam van Jari Litmanen is geval len. De voormalig nummer 10 van Ajax en zéér succesvol voor Ajax in de Champions League zit weg te kwijnen bij Barcelona. Bij Ajax hebben suppor ters zich afgevraagd waarom hij niet werd teruggehaald. Co Adriaanse was daar heel duidelijk in: "Waarom moet ik Jari halen als we voor die plek al Knopper en Van der Gun hebben? Als we Litmanen zouden halen, zou dat de ontwikkeling van die spelers stop zetten. Daarbij komt dat er een ver schil is tussen een fitte Litmanen zoals hij dat twee, driejaar geleden was, en de huidige Litmanen die twin tig wedstrijden per jaar kan spelen." Zodoende blijft de concurrentie voor Knopper beperkt tot Cedric van der Gun, het oogappeltje van Adriaanse. Knopper is blij met de concurrentie: "Dat houdt je scherp, al is Cedric op meer plaatsen inzetbaar. Ik kom echt het beste tot mijn recht op 'tien', Cedric is heel erg snel en kan daar door ook heel goed rechtsbuiten spe len, het is ook een goede rechtshalf. En soms speelt hij ook spits, zoals de tweede helft thuis tegen AA Gent. Hij kan met zijn individuele acties veel losbreken en dat kan hij zowel in het midden als aan de zijkant. We kunnen prima in één team spelen. Het is niet óf Van der Gun, óf Knopper. Dat kan zeker ook samen gaan. Oogappeltje? Nee, dat weet ik niet. Cedric is een goede speler. De trainer wil gewoon veel jeugd door laten breken en Cedric is ook afkomstig uit de jeugd. Op som mige momenten, als de wedstrijd er naar vraagt, is het heel goed om hem in te brengen, er gaat veel gevaar van hem uit." JAN WOUTERS "Ik heb met Jan Wouters een hele fijne tijd gehad. Een goede trainer. Ik kende hem al uit het tweede, daar heb ik ook fijn met hem gewerkt. Ik ben hem ook heel erg dankbaar dat hij mij de kans illlJlf lIHIII 2000

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 12