N IETS QmWE MAKEN WÊ AJAX lil 100 JAAfi JÈ& - AR ermee te zeggen dat ik heel veel heb meegemaakt. Dat ik bij grote clubs heb gespeeld en dat ik in eigen land, maar ook internationaal veel heb gewonnen. En dan is het juist toch mooi voor die jongens dat ik hen wegwijs wil maken. Kijk, ilc kan me voorstellen dat het moeilijk is om iets van een persoon aan te nemen die zelf weinig gepresteerd of meegemaakt heeft. Want hoe jonger je bent, hoe eigenwijzer je bent. Meestal lukt het me om goedschiks aanwijzin gen te geven die dan opgevolgd wor den. Mochten die om een bepaalde reden niet goed aankomen, dan doe ik dat op een misschien verbaal wat har dere wijze. Maar eerst op een normale, nette manier. Dan dwing je ook het meeste respect af, al wordt het er door de ontwikkelingen in de voetballerij niet gemakkelijker op gemaakt. Het is zo jammer dat het voetbal van nu wordt verpest door mensen die dingen beloven en ze niet waarmaken. Of door spelers, die mede hierdoor, al vroeg hun club verlaten. Ik vind dat je als jonge jongen eerst moet rijpen bij een mindere ploeg voordat je voor de leeu wen wordt geworpen". voor het elftal. Daarbij kwamen we kwaliteit tekort en was er commotie op bestuursgebied. Zelf heb ik ook een ver velende periode gekend, omdat mijn moeder overleed. Allemaal zaken die ertoe hebben geleid dat de ploeg, en ik net zo goed, want ik had ook meer moeten brengen, zeker als aanvoerder, onder de maat bleef. Het ging dus niet goed met het elftal en in zo'n situatie zou je het liefst overal willen spelen. Vorig seizoen speelde ik op verschillen de plaatsen in de verdediging en op het middenveld, nu heb ik een vaste posi tie op het middenveld, als controleren de man, en maakt het op zich niets uit of ik links- of rechtshalf speel. Problemen als in het afgelopen seizoen zullen mij en de club niet opnieuw gebeuren. Als team staan we er nu goed voor, we hebben veel arbeid geleverd in de periode vóór de competitie. We heb ben een jonge ploeg, die weliswaar kwaliteit tekort komt en daarom moe ten we het hebben van hard werken en veel bewegen. En dat kan met deze groep, want jonge jongens zijn fris. Nu is het zaak dat we de lijn doortrekken in de competitie, want alleen door veel met elkaar te spelen - en op niveau - kun je beter worden. En dan steken er vanzelf enkele goede jongens bovenuit, die de rest op sleeptouw kunnen nemen". Maar is het allemaal niet te positief? De media, die Ajax het afgelopen seizoen het graf inschreven, prezen de club tij dens en na het Amsterdam Tournament bijkans de hemel in. En zelfs de 1-3 op de Engelse laagvlieger Coventry City werd opvallend positief ontvangen. Winter: "We hebben tij dens het Amsterdam Tournament een goede indruk achtergelaten, maar we moeten wel met beide benen op de grond blijven. Gelukkig hebben we een trainer, die dat zelf ook weet en die er voor waakt dat de groep gekke dingen gaat doen. Adriaanse kent de club, is hier een jaar of vijf hoofd jeugdoplei dingen geweest, en hij heeft een hele Winter vertrok bij Ajax toen hij 25 was en zo'n 250 wedstrijden in het eerste elftal van de Amsterdamse club erop had zitten. Oud genoeg kennelijk, want zowel bij Lazio als bij Inter was zijn plaats in het elftal zelden of nooit omstreden. Een jaar geleden werd hij trots door het Ajax-bestuur als de nieu we leider gepresenteerd. Winter had eigenlijk best langer in Italië willen blijven, maar privé-omstandigheden vervroegden een terugkeer naar Nederland. Helaas werd het afgelopen seizoen één grote deceptie. "We had den met heel veel blessures te kampen, vooral van spelers die belangrijk waren DECEPTIE

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 9