G>™"e KA Ml nniiu "als ik in KOM IK THUIS!" AMSTERDAM K0M' van de manier waarop Kanu voetbalt. In zijn AJAX- periode liet hij regelmatig verdedigers en doelman nen vertwijfeld achter, maar ook nu gaat het nog zo. Ook op de trainingen. De ervaren Engelse internatio nal Martin Keown weet er alles van. Op de trainings velden van FC Volendam, waar Arsenal tijdens het ver blijf in Nederland gebruik van mocht maken, moesten andere spelers Keown af en toe tot bedaren brengen. Dit om te voorkomen dat hij uit frustratie zijn mede speler iets aan zou doen. Kanu lijkt dit soort dingen allemaal niet eens door te hebben. Hij maakt nog altijd die achteloze indruk die een ieder van hem kent. "Ik ben zoals ik ben, ik doe alles om een betere voet baller te worden. Iedere dag weer. Het voelt bijvoor beeld erg goed dat ik tijdens het Tournament zo ont- Frank en Ronald de Boer moeten hebben gevoeld toen ze voor het eerst samen aan grote wedstrijden deelna men. Dat is heel speciaal. Chris is een voetballer die heel sterk is, en hij is snel. Hij kan in diverse rollen spelen in het veld. Hij doet een beetje aan Edgar Davids denken op die leeftijd. Hij kan veel lopen, kan heel belangrijk zijn voor een team. Door zijn kracht, maar ook door de verschillende types die hij kan zijn op het veld. Het is niet fair om hem met mij te verge lijken. Ik heb een andere bouw, ik ben veel langer. Hij heeft ook een compleet andere rol in het team. Ik ben aanvaller en speel centraal. Hij speelt op de flank en is middenvelder en soms verdediger. Iedereen moet hem nemen zoals hij is, niet als 'de broer van'. Nee, dat zou het heel moeilijk maken. Hij hoeft niet te veranderen, hij moet zichzelf blijven." vangen ben in Amsterdam. Natuurlijk hoor je gelui den van de tribune. Dat is een fantastisch gevoel. Het geeft aan dat ze je niet vergeten zijn en dat je iets hebt betekend voor de mensen, voor de club. Dat is mooi. Je bent één van hun. Het is heel belangrijk voor me om mezelf hier weer te kunnen laten zien, om hier weer bekenden te ontmoeten. Ik heb AJAX verlaten om door te groeien als voetballer. Dat begrijpen de mensen hier. Ze zijn niet boos. Ook al is het een ander stadion, het is toch thuiskomen. Toen ik hoorde dat we naar dit toernooi zouden gaan, dacht ik gelijk dat ik zou spe len tegen mijn jongere broertje Chris. Helaas werd hij niet opgesteld tegen Arsenal. Hij leeft echt voor zijn sport, hij is heel sterk. Ik keek echt uit naar die ont moeting, jammer dat het er niet van kwam. Ik heb meer broers, maar ik voel me extra verantwoordelijk voor Chris omdat hij door mij bij AJAX zit. Maar ik kan hem niet echt helpen, hij moet het hier zelf doen natuurlijk. We spelen wel samen in het nationale team, dat is ook heel speciaal voor ons, ik weet nu wat Zoals de veelbesproken 'Cruijff- wedstrijden' in de ArenA de boeken in zijn gegaan als enorme voetbal reünies, zal ook de laatste versie van het Amsterdam Tournament door velen als reünie zijn ervaren. Voor Aron Winter was er het weer zien met zijn oud-collega's van Lazio Roma. Ook een hoop Euro 2000 deelnemers konden elkaar weer eens de hand schudden. Maar vooral voor AJAX was het een weer zien met oude vrienden. Heel bewust zullen clubs als Barcelona en Arsenal zijn uitgenodigd om deel te nemen aan het toernooi in het jubileumjaar van de Amsterdamse club. Kanu en Bergkamp, maar ook Overmars, Kluivert, de broertjes De Boer en vele anderen waren druk met het schudden van handen of omhelzen van oude bekenden. Kanu vond het allemaal prachtig. "Het was heel leuk om zoveel mensen te zien die je nog kent van een paar jaar gele den. Het zijn oude vrienden, er is geen tijd om elkaar vaak te bellen of vaak te zien. Maar bij wedstrijden als deze krijg je dat goede gevoel weer terug. We hadden dat met Arsenal natuurlijk ook afgelopen seizoen al, omdat we in de Champions League tegen Barcelona speelden. Dat was ook leuk. Al is er weinig tijd om echt lang met iedereen te praten. We hebben mooie dingen beleefd samen hier in Amsterdam. Er zijn vervelende dingen gesuggereerd over het vertrek van Finidi en mij bij AJAX, maar hieruit blijkt dat dat onzin was. De men sen zijn blij om mij weer te zien en ik ben blij om hen weer te zien. Gelukkig. Ik heb zelfs nog met AJAX gesproken toen ik graag weg wilde bij Inter, maar ze lieten me toen niet gaan. De president van de club was daar heel duidelijk in, en dat gaf mij weer vertrouwen om te blijven. Maar ik heb toen met Morten Olsen gesproken, ja. Het ging alleen niet door. Enige tijd later kon ik naar Arsenal maar was er weer het één en ander gewijzigd bij Inter waardoor ze me toen wel lie ten gaan. Dit seizoen hoop ik dat Arsenal weer prijzen gaat winnen, vorig jaar werden we tweede en verloren Ajacied - september 2000

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 81