Kanu was even thuis, zoals hij het zelf zegt. Begin augustus deed Arsenal FC mee aan het Amsterdam Tournament in de Amsterdam ArenA. Kanu werd beide dagen, net als ploeggenoot Dennis Bergkamp, getrakteerd op een warm welkom van het Amsterdamse publiek. Zijn naam werd gescandeerd alsof hij de held van het huidige AJAX is. Maar ook werd gezongen: "Kanu hoort in Amsterdam, Kanu hoort in Amsterdam!". En zo is het ook. Kanu hoort in Amsterdam. Maar toen hij Amsterdam verliet voor een Italiaans avontuur bij Inter Milan was duidelijk dat hij voorlopig niet naar Nederland terug zou keren. Althans, niet om voor AJAX te spelen. Want naar Nederland terugkeren doet hij nog geregeld, zo bleek tijdens het gesprek. In de eerste plaats natuurlijk om te kijken hoe het zijn jonge broertje Chris bij AJAX vergaat, maar ook om vrienden te ontmoeten en te genieten van Amsterdam, zoals hij zelf zegt "mijn thuis in Europa". Door: Miel Brinkhuis "ALS IK IN AMSTERDAM KOM, anu verliet AJAX dus voor een avontuur in de Serie A. Maar na een roerige periode in Italië, overscha- duwd door de zware hartoperatie die hij moest ondergaan, verliet hij Inter. Doordat Inter aanvallers als Ronaldo had gecontracteerd, werd het lastig om veel aan spelen toe te komen, iets waar Kanu zijn zinnen op had gezet. Hij had door alle ellende al teveel kostbare voetbal- tijd verloren. De 1.97m lange Nigeriaan vertrok naar Londen, waar hij het rood-witte tricot van Arsenal FC mocht dragen. Bij "The Gunners" werd hij concurrent in de aanval van Bergkamp, Marc Overmars, David Suker en later ook Thierry Henry. Grote namen. Maar door zijn goede spel en het zware programma van de club uit de Premiership speelt hij erg veel wedstrijden mee. Dit jaar hoopt hij een vaste plaats af te dwingen. In deze voorberei ding hoopt hij de Franse "Boss" van zijn club, Monsieur Arsene Wenger, te overtuigen van zijn kunnen. In de week van het Tournament vierde Kanu zijn 24e ver jaardag, theoretisch gezien moeten zijn topjaren dus nog komen. En dat belooft wat. Tijdens zijn verblijf met Arsenal in Amsterdam maakte Kanu tijd voor De Ajacied. Niet alleen om te vertellen hoe het met hem gaat en wat hij van het huidige AJAX en zijn broertje Chris vindt, maar ook om over andere zaken te praten en om de AJAX supporters te bedanken voor alle steun die hij heeft gehad. "Als ik aan AJAX denk, dan weet ik dat ik 'one of them' ben. Nu ook nog. Zo voel ik dat. Ik ben hier opgegroeid, het is mijn club. Ze spelen het voetbal waar ik van hou. Ik ben hier begonnen met mijn carrière. Op mijn 17e debu teerde ik voor de club. Het waren mijn eerste stappen in het professionele voetbal. Ik verliet Owerri, de plaats in Nigeria waar ik vandaan kom, toen ik 17 was. Dat is heel jong en de overstap was groot. Daarom was die periode in Amsterdam ook zo belangrijk voor me, misschien wel de belangrijkste periode uit mijn leven. Ik heb toen zoveel geleerd. Zowel binnen als buiten het veld. Een ander land, een andere cultuur, een ander huis, andere vrienden, ander eten. Alles was anders ten opzichte van mijn leven in Nigeria. Alles. Als ik nu in Nederland ben voel ik me op Ajacied - septemb

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 77