SEIZOEN 2000 - 2OOI Uitslag andere wedstrijd: Barcelona - Lazio Roma (1-3) 3-3. Eindstand: 1. Barcelona 2-9, 2. Ajax 2-6, 3. Lazio Roma 2-5, 4. Arsenal 2-1. 7 augustus: Adriaanse heeft zijn versterking voor de verdediging en alweer gaat het om een Finse jeugdinternational. Na weken zijn Ajax en FC Lahti het eens geworden over de transfer van Pasanen. De 19-jarige aanvoerder van het Olympische elftal zet zijn handtekening onder een 5-jarig contract. Pasanen had indruk gemaakt tijdens de trainingen en twee oefenwedstrijden. Hij voegt zich over twee weken definitief bij de selectie. Tot die tijd vervult hij in Finland nog zijn militaire dienstplicht. Pasanen is bij zijn club en in het nationale team meestal centrumverdediger, maar hij kan ookop andere posities in de defensie uit de voeten. Pasanen trainde (net als Jari Litmanen voor diens vertrek naar Ajax) bij diverse clubs, zoals Willem II, Heerenveen, Inter Milan en Hertha BSC. Adriaanse wil na de aankoop van Pasanen nog een verdediger aantrek ken, de Roemeen Igor Biscan, maar de onderhandelingen met Dinamo Zagreb vlotten niet echt. Ajax zou met 13 miljoen gulden te weinig hebben geboden. Pasanen is de derde Fin in Ajax-dienst. Petri Tiainen en Litmanen gingen hem voor. Tiainen kwam door toedoen van Johan Cruijff naar de toenmalige Meer, maar de kleine middenvelder kwam er mede als gevolg van een zware blessure nauwelijks aan te pas. Tiainen debu teerde in november '86 in het eerste elf tal en speelde er ruim een jaar later zijn achtste en laatste officiële wedr strijd. Litmanen meldde zich medio '92 bij Ajax en nam na het seizoen 1998- '99 afscheid, na zeven gedenkwaardige jaren. Pech voor Grönkjaer. De Deen blijkt in de wedstrijd tegen Arsenal een teen in zijn linkervoet te hebben gebroken. Dat gebeurde al vrij vlot in de tweede helft, desondanks speelde Grönkjaer het duel uit. Vandaag blijkt dat hij een teen heeft gebroken. De linkerspits is enkele weken uitgeschakeld en mist net als vorig seizoen de competitie-ouverture. 9 augustus, oefenwedstrijd: LASK Linz (Oos) - Ajax 1 -0. doelpunt: 25. Brenner (strafschop) 1-0. scheidsrechter: Lehner (Oos). TOESCHOUWERS: 3.000. bijzonderheden: aanvankelijk blijft Ajax overeind, maar gaandeweg wordt de vermoeide ploeg vooral op fysiek gebied onder de voet gelopen. De uit eindelijke 1-0 is verdiend. En dan te bedenken dat LASK in de huidige com petitie, die in Oostenrijk al is begon nen, net als vorig seizoen geen potten kan breken en gaandeweg het duel met Ajax liefst tien spelers wisselde. De 'afgedankte' Hoekstra mag zowaar ruim 10 minuten meespelen. Overigens was vooraf nogal wat com motie ontstaan over de plotseling ver hoogde toegangsprijzen, variërend van 160 tot 240 gulden. "Zulke bedra gen kun je vragen voor een partij tus sen Pete Sampras en Jevgeny Kafelnikov, maar toch niet voor een wedstrijd tegen een Ajax, dat al lang niet meer van wereldklasse is", aldus één van de leden van de VIP-club van LASK in een Oostenrijkse krant. Ook LASK-trainer Marinko Koljanin had niet veel zin in het te elfder ure gere gelde duel, maar de winst zal hem ongetwijfeld goed doen. opstelling: Lobont; Bergdölmo, Witschge (67. Van der Gun), Chivu en De Cler; Galasek, Rnopper (78. Quansah) en Winter; Van der Meijde, Hosé en Bobson (78. Hoekstra). 10 augustus: zelfs Van Gaal, de nieuwe bondscoach, heeft na het afhaken van Winter als international geen Ajacied weten te vinden die goed genoeg is voor het Nederlands elftal. Voor het eerste optreden van Oranje, volgende week in Apeldoorn tegen de amateurs van AGOW, is geen enkele Ajax-speler opgeroepen. Van Gaal zegt voort te willen borduren op het werk van Rijkaard. Hij presenteert verder Krol als zijn assistent. "We kunnen elkaar mooi aanvoelen", aldus de nieuwe bondscoach van de KNVB. "Ruud heeft bijvoorbeeld veel meer humor dan ik en kan dingen anders overbrengen dan ik, ik ben veel directer...". 12 augustus, oefenwedstrijd: Coventry City (Eng) - Ajax (1-0) 1-3. doelpunten: 7. Roussel 1-0, 66. Witschge 1-1, 82. Hosé 1-2, 90. Van der Gun 1-3. SCHEIDSRECHTER: )OneS. TOESCHOUWERS: 1 1.500. bijzonderheden: voor Coventry, vorig sei zoen een middenmoter in de hoogste Engelse divisie, zit de testperiode erop; Ajax wacht nog een oefenduel met de amateurs van Quick Boys vóór de competitie-ouverture tegen Fortuna Sittard. Met name in de tweede helft van het duel op High Field Road laat Ajax zien fysiek en technisch verder te zijn dan de overigens gehavende Sky Blues. Mede dankzij een treffer van Brutil Hosé (28 seconden nadat hij als invaller het veld had betreden) wordt het 1-3. Ajax was ongelukkig begon nen, want een 'klassieke' fout van Fred Grim leidde tot de openings treffer. Voor Ajax was het duel een weerzien met onder anderen zijn voor malige spits Ray Clarke, die nu hoofd scouting is bij Coventry, en de van een blessure herstellende Georgi Kinkladze, die Arveladze opzocht. opstelling: Grim; Vierklau, Chivu, Witschge en Bergdölmo; Winter, Galasek (81. Hosé) en O'Brien; Van der Meijde (70. Van der Gun), Arveladze (85. Bobson) en Wamberto. Foutje vorig blad: Otto Versfeld speelde bij Helmond Sport ten tijde van de strafschop Cruijff/Olsen. De Ajax-jeugd heeft nog steeds veel kwaliteit, want net als vorig jaar staat het A-team in de finale van het sterk bezette jeugdvoetbal toernooi van PSV. Toen won de Amsterdamse ploeg van PSV, vandaag verliest ze na een zwaar weekend nipt (met 1-0) van het Japanse Ichiritsu Funabashi FC. De prijs voor de beste middenvelder en beste aanvaller gaan wel naar een Ajacied, respectieve lijk Johnny Heitenga en Kwame Quansah, van wie de laatste woensdag ook al had meegedaan in het oefen duel van het eerste elftal bij LASK Linz. Een voormalig Ajacied heeft een groot aandeel in de winst van Chelsea in het duel om de Charity Shield tegen de Engelse kampioen Manchester United. Mario Melchiot blinkt uit en bepaalt in de 73e minuut de eindstand op 2-0 voor de bekerwinnaar uit Londen. In de Amsterdam Arena wint PSV met dezelfde cijfers de wedstrijd in Nederland tussen de titelhouder en de bekerwinnaar (Roda JC). Een aantal gegevens kwam tot ons met dank aan Eemland TV, de Gooi en Eemlander, Colmschate '33, de afdeling documentatie van de Drentse Courant, de officiële website van Ajax, AS Saint Etienne, Coventry City en LASK Linz).

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 73