SEIZOEN 2000 - 2001 hernieuwd vandalisme de kop in te drukken. Mitchell Piqué vertrekt bij Ajax. De 19-jarige jeugdinternational speelt de rest van dit seizoen op huurbasis bij FC Twente. 1 augustus: Verlaat (Frank Telaat werd hij vorig seizoen genoemd, maar dit terzijde) is even terug in Nederland. Met zijn nieuwe club speelt hij de benefietwedstrijd ten bate van de slachtoffers van de vuurwerkramp, anderhalve maand geleden in Enschede. Werder Bremen speelt met 1-1 gelijk tegen FC Twente en het enige doelpunt van de thuisclub komt tot stand na een fout van ...Verlaat. 2 augustus: Ajax, maar eigenlijk vooral zijn supportersschare, is op 9 augustus niet welkom in Groningen. De loco burgemeester van de stad heeft het oefenduel FC Groningen - Ajax, dat voor die dag was gepland, verboden. Hij is bang dat ook in en om het Oosterpark moeilijkheden ontstaan, zoals in Luik. 3 augustus, oefenwedstrijd: Amsterdam Tournament: Ajax - Lazio Roma (Ita) 0-0. scheidsrechter: Van Huiten. TOESCHOUWERS: 35.000 rodekrart: Pesaresi (Lazio). bijzonderheden: met Adriaanse's protégé Van der Meijde ("het was een fantasti sche avond") als absolute uitblinker geeft Ajax zijn visitekaartje af. De thuisclub blijft wonderwel over eind tegen een Lazio, dat overigens wel met een tweede garnituur aan treedt en niet bepaald overloopt van aanvallende bedoelingen. In de laatste minuut krijgt Lazio-verdediger Emanuele Pesaresi de rode kaart, omdat hij Cedric van der Gun met een elleboogstoot had opgewacht. opsreu/wc.-Lobont; Vierklau, Chivu en Bergdölmo (60. De Cler); Winter, Witschge, Knopper (69. Van der Gun) en O'Brien; Van der Meijde, Arveladze (79. Hosé) en Bobson (81. Grönkjaer). Uitslag andere wedstrijd: Barcelona (Spa) - Arsenal (Eng) (2-1) 2-1. 5 augustus, oefenwedstrijd, Amsterdam Tournament: Ajax - Arsenal (1-0) 2-0. doelpunten: 38. Arveladze 1-0, 88. Hosé 2-0. SCHEIDSRECHTER: |ol. TOESCHOUWERS: 52.000. dele kaart: Lauren, Lurhny en Vieira (Arsenal) en Grönkjaer. bijzonderheden: tweede worden in een deelnemersveld met Barcelona, Lazio Roma en Arsenal, geen enkel tegen doelpunt en een staande ovatie van het publiek. Het Amsterdam Tournament is voor Ajax beter verlo pen dan verwacht. Verheugend is voor al de verdedigende sterkte, want met Fred Grim en Lobont op doel (Adriaanse zegt nog niet te weten wie nummer één wordt) en met Chivu, Bergdölmo en in iets mindere mate Vierklau als achterste drie zit het defensief wel snor bij Ajax. En als Richard 'Man of the Match' Witschge ook in de competitie kan excelleren als tegen Arsenal, dan heeft Adriaanse al meer voor elkaar dan Jan Wouters in een heel seizoen. Maar één zwaluw maakt nog geen zomer pn daarom mogen de fouten die nog steeds gemaakt worden of de zwakke beurt van Van der Meijde niet vergeten wor den. Want het is vooral door hard te werken en wat individuele klasse (ook Winter laat zich van zijn goede kant zien) dat Ajax overeind blijft tegen de Engelse nummer twee. En wat heel belangrijk is: de club heeft weer een eigen gezicht en het publiek op haar hand. De toernooiwinst gaat naar Barcelona, dat in beide wedstrijden aantrad met Marc Overmars, die een week eerder was overgenomen van Arsenal. In 1992 nam Ajax de vleugel aanvaller nog voor 1,7 miljoen gulden over van het Tilburgse Willem II. Sindsdien is zijn marktwaarde bedui dend toegenomen, want Barca telde ruim 80 miljoen neer voor de 60-vou- dig international, die hiermee de duurste Nederlandse voetballer aller tijden is geworden. opstelling: Grim; Vierklau, Chivu en Bergdölmo; Winter (57. Nieuwenburg), Witschge, Van der Gun (67. Knopper) en O'Brien; Van der Meijde (75. Bobson), Arveladze (67. Hpsé) en Grönkjaer.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 71