f bh ce tzaxc v%f". W5 hl LUW Op £&J pUZK a SEIZOEN 2000 - 2001 Afrika tegen Zimbabwe. In de 82e minuut, bij een 0-2 stand voor Bafana Bafana, moet het duel worden gestaakt wegens supportersrellen. De politie moet zelfs traangas in de strijd gooien. Er ontstaat paniek, waarbij twaalf doden en vele gewonden vallen. 10 juli: de Ajax-selectie vertrekt naar De Lutte voor het traditionele trainingskamp. 11 juli, oefenwedstrijd: Tubantia - Ajax (1-5) 1-14. doelpunten-, Knopper 0-1, Beune 1-1, Arveladze 1-2, Arveladze 1-3, Van der Meijde 1-4, Knopper 1-5, Hosé 1-6, Bobson 1-7, Hosé 1-8, Bobson 1-9, Wamberto 1-10, O'Brien 1-11, O'Brien 1-12, Bobson 1-13, Van der Gun 1-14. scheidsrechter: Uilenberg. bijzonderheden: het lijkt niet op te kun nen voor Tubantia. Honderd jaar oud, vorig seizoen kampioen in de vierde klasse, vanavond Ajax op bezoek en dan ook nog even op gelijke hoogte komen. Uiteindelijk slaat de balans natuurlijk in Ajax' voordeel uit, waar bij vooral het spel van Tomas Galasek opvalt. De Tsjech zelf: "Veel wijzer word je niet van zo'n wedstrijd, dat komt pas als je meer tegenstand krijgt". Andy van der Meijde maakt op Twents grondgebied zijn rentree in Ajax-één. De rechtsbuiten, die het afgelopen seizoen voor FC Twente uit kwam: "Ik vind het een uitdaging om weer voor Ajax te spelen. Ik ben blij dat ik terug ben". Verlaat en Hoekstra mogen zowaar opdraven, maar zij zul len dit seizoen op niet veel meer speel minuten hoeven te rekenen. opstelling.- Grim; Yakubu, Vierklau (Verlaat), Galasek en De Cler; Nieuwenburg (Hoekstra), Knopper (Van der Gun) en Witschge (O'Brien); Van der Meijde (Wamberto), Arveladze (Hosé) en Bobson. 12 juli: de Fin Jussi Kujala speelt de komende vier seizoenen bij Ajax. De twee partijen komen dit overeen. De 17- jarige, aanvallende middenvelder is afkomstig van het Finse Tampere United. De international zal de eerste twee jaar deel uitmaken van de jeugdopleiding van de Amsterdamse club. Eerder trok Ajax met dezelfde bedoeling de Deen Michael Krohn-Dehli aan. De 17-jarige rechter middenvelder is afkomstig van Bröndby. En van de Zuid-Afrikaanse satellietclub Ajax Cape Town komt Steven Pienaar. De 18-jarige rechtsbenige, aanvallende middenvelder wordt als één van de topspelers van het land gezien. Pienaar tekende voor 5,5 jaar en meldt zich in januari in Amsterdam. De 17-jarige Sergio de Windt vertrekt juist bij Ajax. Hij speelt de komende vijfjaar voor ...Juventus. De jeugdinter- national speelde bij de A2 van de Amsterdamse club en hij wilde niet langer wachten op een contract bij Ajax. 13 juli, oefenwedstrijd: MSC-Ajax (0-9) 0-14. doelpunten: 6. Knopper 0-1, 10. Grönkjaer 0-2,11. Arveladze 0-3, 20. Knopper 0-4, 25. Grönkjaer 0-5, 27. Arveladze 0-6, 31. Grönkjaer 0-7, 35. Arveladze 0-8, 42. Wamberto 0-9, 60. Hosé 0-10, 66. Pasanen 0-11, 70. Hosé 0-12, 75. Arveladze 0-13, Witschge 0-14. bijzonderheden: de Meppelse eersteklas ser MSC krijgt een mooie voetbalshow van Ajax als cadeau voor haar 90-jarig bestaan. En de op proef zijnde Petri Pasanen laat een positieve indruk ach ter. Hij speelt 90 minuten als centrum verdediger, kopt tegen de lat en scoort in de tweede helft met een schot van een meter of 35. De bijna 20-jarige Firn'Tk heb geprobeerd mijn eigen spel te spelen en dat ging goed. En dat doelpunt deed me natuurlijk ook wat". Adriaanse over Pasanen: "Hij stond goed te coachen, zijn pass is goed en zijn postuur ook". In de twee de helft keert Tim de Cler toch terug in het elftal, nadat hij in de rust nog was gewisseld. De verdediger vervangt de geblesseerde Richard Knopper. Adriaanse: "De enige verse die nog op de bank zat, was jan van Halst en hij is momenteel geen optie om in het veld te komen". Ook Frank Verlaat en Peter Hoekstra blijven aan de kant, de laatste, Drent van geboorte, wil graag spelen, maar volgens hem haken geïn teresseerde clubs als FC Twente en Heerenveen af wegens de vraagprijs van Ajax. In ieder geval wil Hoekstra niet meer terug naar Spanje. opstelling: Didulica; Vierklau, Pasanen, Witschge en De Cler (Galasek); Van der Gun (Bobson), Knopper (De Cler) en O'Brien; Wamberto (Van der Meyde), Arveladze en Grönkjaer (Hosé).

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 63