AJAX ütd KRONIEK SEIZOEN 1999 - 2000 toen de speaker meldde dat het duel van de baan is na een auto-ongeluk waarbij de Ajax-aanvaller betrokken was. Uit woede over de afgelasting richtten de feestgangers vernielingen aan in het stadion. VOETBALVEILING En dan werd onlangs de eerste officiële Nederlandse voetbalveiling gehouden (door veilinghuis Christie's). Dat gebeurde in Rotterdam. De voetbal schoenen van Marco van Basten gingen voor 550 gulden onder de hamer en het shirt dat Cruijff droeg tijdens zijn afscheidswedstrijd tegen Bayern München (0-8) werd voor 4500 gulden verkocht. En voor 2000 gulden ging een foto van de bekende fotograaf Paul Huf van de hand. Op de foto uit '67 staan Klaas Nuninga, Sjaak Swart, Piet Keizer en Cruijff. De opbrengst ging naar de johan Cruijff Welfare Foundation. Ook de opbrengsten van een Internetveiling gingen naar een goed doel (een stichting die zich ontfermt over aidsbaby's). De schoenen waar mee Patrick Kluivert drie keer scoorde tegen Joegoslavië leverden 1531 gul den op en de shirts waarin de gebroe ders De Boer tijdens dat duel speelden gingen voor 3000 piek weg. En het shirt van Bergkamp werd voor 13.000 gulden verkocht, maar dat geld stak de spits in eigen zak. Voetbalattributen veilen is ken nelijk in, want ook Nwankwo Kanu deed een duit in het zakje. De schoenen waar mee hij vier jaar geleden Nigeria naar de Olympische titel schoot, zijn geveild voor een paar duizend gulden. Het geld gaat naar de Kanu Foundation, een organisatie tegen hartziekten. Of Kanu dit jaar ook zal schitteren op de Zomerspelen is nog maar de vraag. Arsenal wil hem het liefst thuis houden. 5 juli: de eerste training van Ajax onder leiding van Co Adriaanse. De coach wordt gesecondeerd door Peter Boeve, Johan van 't Schip, Leo van Veen, Will Coort en Sjakie Wolfs. Opvallende aanwezigen in de groep van 22 spelers zijn onder anderen Peter Hoekstra, Tom Sier, Jan van Halst en Frank Verlaat, die allen eigenlijk niet in de plannen van Adriaanse passen. Net zo min als Dani, die rond zou zijn met de Portugese topclub Benfica. Verlaat zou op zijn beurt terugkeren naar de Bundesliga (Werder Bremen). Voor Hoekstra en Sier, die beiden nog twee jaar te gaan hebben bij Ajax, bestond SEIZOEN 2000 - 2001 Door Hans Janssen O Lobont, Jesper Grönkjaer en Aron Winter, maar ook de Nigerianen Tijani Babangida en Pius Ikedia. Na de eerste training verzorgt Adriaanse zijn eerste persconferentie als Ajax-trainer. Omdat hij geen tover stokje heeft, is zijn doel niet kampioen worden, maar met Ajax bij de eerste vijf eindigen, zo zegt-ie. Het spandoek aan een hek rondom het trainingsveld met de tekst 'Cootje, we worden kam pioen' ten spijt. Ook legt Adriaanse uit dat spelers als Dani ("waarom zou ik hem in tegenstelling tot al die andere trainers vóór mij wel aan het voetballen krijgen"), Van Halst en Verlaat in principe niet in de selectie thuisho ren, maar dat ze toch de kans krijgen zich te bewijzen. De nieuwe trai ner meldt verder dat hij voor eigenlijk elke linie minstens één goede speler zoekt, onder wie een uitgesproken 'tar get man' voor in de spits, maar vooral versterking op defensief gebied. Vervolgens kondigde voorzitter Michael van Praag aan dat hij in 2002 en penningmeester Arie van Os vol gend jaar statutair zal aftreden. Van Praag zegt er alles aan te willen doen om het Ajax-gevoel terug te brengen. En hij gaat er vanuit dat het nieuwe shirt (met de zo omstreden drie Adidas- strepen) uiteindelijk door iedereen zal worden geaccepteerd. Verder zei Van Praag dat ook voor hem de maat vol is wat betreft de grasmat van de Arena ("dit kan eigenlijk niet meer") en dat Ajax op zoek gaat naar een nieuwe directeur voetbal, die boven Adriaanse komt te staan. 9 juli: Aaron Mokoena doorstaat bange minuten tijdens de interland van Zuid-

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 61