BETEKENT EIND VAN WINTERTIJD IN ORANJE Van 10 juni tot en met 2 juli werden in eigen land en in België de eindronden van het Europees kam pioenschap afgewerkt. Het toernooi leverde een aan tal aardige feiten op. Nooit eerder waren de eindronden door twee lan den georganiseerd, nooit eerder werd een EK-wed- strijd indoor (in de Arena) afgewerkt en nooit eerder werd tijdens een EK-kwart- finale zo'n hoge uitslag neergezet als tijdens Nederland - Joegoslavië (6-1). Maar opnieuw werd Oranje uitgeschakeld door strafschoppen, of beter: het niet benutten ervan. EURO 2000 door Hans Janssen I et als in '92, in '96 en '98. En I ook Ajax weet hoe het is om vanaf de penaltystip te verlie zen. Denk aan de historische misser van Dick Helling in '75 in de straf- schoppenreeks van het duel met Levski Spartak Sofia en de Europacupfinale van '96 tegen Juventus. Ook bij die laat ste serie stond Edwin van der Sar onder de lat, die opnieuw geen schijn van kans had. 'Sar' had dus ook tijdens Euro 2000 geen geluk, nadat hij eerder op de laatste competitiedag met Juventus naast de Italiaanse titel greep. Oranje stelde als team eigenlijk teleur; Dennis Bergkamp viel tijdens Euro 2000 als speler nog het meest tegen. Hem zien we niet meer terug als inter national. Na 79 interlands en 37 doel punten is het welletjes geweest, vindt de Arsenal-spits. Hij is voorlopig nog wel topscorer aller tijden in Oranje, maar Patrick Kluivert komt steeds dich ter bij. De huidige aanvaller van Barcelona heeft in 45 landenwedstrij- den reeds 29 maal gescoord. De al genoemde Van der Sar en Kluivert en Aron Winter hadden ondanks de teleurstellende afloop toch nog enig reden om blij te zijn. De eerste twee waren de beste Oranje-spelers tijdens het toernooi en de Ajax-aanvoerder leek van bondscoach Frank Rijkaard alleen onder het motto 'het is nog even Wintertijd' en niet bepaald om tacti sche redenen de kans om in de wed- Ajacied - september 2000 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 5