SPORTVERENIGING KNUDDE SEIZOEN 1939 - 2000 25 mei, oefenwedstrijd: Longxin - Ajax (0-2) 3-2. doelpunten: 12. Dani 04, 40. Dani 0-2, 47. Williams (strafschop) 1-2, 70. Williams 2-2, 92. Williams 3-2. TOESCHOUWERS: 25.000. bijzonderheden: in de 51e minuut krijgt Ajax de kans om via een penalty op 1-3 te komen. Richard Witschge ("ik wilde een aardigheidje laten zien") en de tot dan toe weergaloze Dani hopen geschiedenis te kunnen schrijven door de strafschop in tweeën te nemen. In '82 lukte dat jesper Olsen en Johan Cruijff in een thuiswedstrijd tegen Helmond Sport, maar de Chinezen blijken slimmer en Ajax gaat af tegen een middenmoter uit de hoogste Chinese divisie. opstelling: Didulica; Van Halst, Verlaat en Vierklau; Kanu (63. Heije), O'Brien, Witschge en Dani (70. Hosé); Ikedia, Arveladze (63. Culina) en Wamberto (46. Bobson). 30 mei, oefenwedstrijd: Beijing Guan - Ajax (0-1) 1-1, Ajax wint na strafschoppen (4-5). doelpunten: 32. Wamberto 0-1, 79. Nan Fang 1-1. bijzonderheden: Joe Didulica wordt 'matchwinner' door in de penaltyserie een Chinese inzet te keren. REUSER Van Halst en Verlaat lijken in China hun laatste wedstrijd voor Ajax te heb ben gespeeld. Martij n Reuser keert sowieso niet meer terug in Amsterdam. En evenmin bij Vitesse, officieel eige naar van de aanvaller. Reuser beviel het afgelopen seizoen zo goed bij Ipswich Town dat de Engelse club hem heeft gekocht. Mede door enkele treffers van de Amsterdammer promo veerde de voormalige UEFA-cupwin- naar naar de Premier League. Reuser kostte 3,5 miljoen gulden. Zoveel is Mensah niet waard, maar hij blijft wel bij de club waarvoor hij vorig seizoen op huurbasis uitkwam, NAC. De verde diger kwam bij Wouters in het stuk niet voor. Pascal Heije, die onder Wouters' opvol ger Hans Westerhof, mocht debuteren in het eerste elftal, vertrekt naar RBC. De 21-jarige rechter middenvelder wordt net als zijn leeftijdgenoot Darl Douglas voor één jaar gehuurd door de Roosendaalse nieuwkomer in de eredi- NOMINATIES Maar wie bakte er eigenlijk wel iets van, het afgelopen seizoen? Als de nominaties voor het jaarlijkse Profgala van de WCS hiervoor maatgevend zijn, dan heeft Ajax inderdaad weinig tot niets laten zien. Op alle fronten is geen enkele speler van de Amsterdamse club kandidaat voor één van de hoofdprij zen (Speler, Talent, Keeper, Trainer of Club van het Jaar). Wel kunnen twee voormalige Ajacieden op 7 november in de prijzen vallen. Ignacio Tuhuteru (toen FC Zwolle, inmiddels verkocht aan Heerenveen) en Ben Haverkort wor den wellicht uitgeroepen tot beste spe ler van de eerste divisie of Scheidsrechter van het Jaar. ARNESEN Eind mei meldde Frank Arnesen volko men onverwacht dat hij afscheid neemt als directeur voetbalzaken bij PSV. De Deen is het geregel een beetje moe en wil er een jaartje tussenuit, onder meer om zijn gezin wat meer aandacht te geven. De nu bijna 44-jari- ge Arnesen meldde zich in 1975, tege lijk met landgenoot en toenmalig ploeggenoot Sören Lerby, bij Ajax. In De Meer en later bij het Spaanse Valencia, de Belgische topclub Anderlecht en PSV groeide Arnesen uit tot een topvoetballen Hij werd zeven maal landskampioen en behaalde met de Eindhovense club in 1988 de Europacup I, al miste Arnesen de fina le tegen Benfica wegens een blessure. En die heeft de middenvelder nogal wat gehad. Desondanks was hij ook voor het Deense elftal een gewaardeer de kracht, getuige de 52 interlands die hij achter zijn naam heeft. Arnesen: "Het is mooi geweest. Niemand hoeft bang te zijn dat ik in september bij een andere club begin. Deze beslissing is gevallen en het is een goede beslissing. Punt". KALES Ook het vertrek van Frank Kales als algemeen directeur was een welover wogen beslissing. Ajax én de veelbekri- tiseerde Kales lieten in een persbericht weten dat de partijen uiteen gaan na een 'belangrijk verschil van inzicht over het te voeren beleid'. En zo rolde er weer een belangrijke kop. Eerder ver lieten Blind (als directeur spelersza ken), Westerhof (hoofd opleidingen), Wouters (hoofdcoach) en Henny Henrichs (bestuurslid technische zaken) al dan niet gedwongen de club. Kales werd door velen als een te kille manager gezien en hij was de ideale kop van Jut voor het Ajax-publiek. De ex-basketbalinternational en het Ajax- bestuur wilden niet inhoudelijk ingaan op de scheiding. Kales' functie wordt voorlopig waargenomen door financieel directeur Jeroen Slop. AFPERSING De rechtbank in Amsterdam heeft juist een verkeerd besluit genomen, zo meent althans het Openbaar Ministerie in de hoofdstad. Het gaat allemaal om een heuse afpersingszaak met Ajax als slachtoffer. Een 43-jarige inwoner van Amstelveen zou de club in maart hebben afgeperst en bedreigd. De man, een voormalige gokverslaafde, wordt ervan verdacht dat hij een brief bij Ajax heeft afgeleverd waarin hij 10 miljoen Euro van de club eiste. Anders zouden bestuursleden en spelers hun leven niet meer zeker zijn. Het losgeld werd nooit betaald. Wel schakelde Ajax na ontvangst van de dreigbrief onmid dellijk de politie in. Tijdens een gear rangeerde ontmoeting tussen de ver dachte en Kales (toen nog wel Ajax- directeur) werd de man opgepakt. De officier van justitie eiste tegen de man - die in januari werd ontslagen bij een Nederlandse vestiging van een Braziliaanse bank - een jaar gevange nisstraf waarvan een half jaar voor waardelijk. De verdachte heeft steeds gezegd in opdracht van een anonieme opdrachtgever te hebben gehandeld, die hem telefonisch bedreigde en instructies gaf. De rechtbank achtte dit niet onmogelijk, vroeg zich ook af wat het motief was en sprak hem vrij. Het Openbaar Ministerie is het hiermee Ajacied - september Z«Lf$ H4 Hl?P2£E£iH óBtHölil» ■ZêidJ HfiPjc-feifTpoorjfliJppeA SecBM

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 57