CO ADRIAANSE i A i ANDY denr MEYDE over Andy van der Meyde M en die gaat lekker rond, dan maakt het niet meer uit tegen wie je speelt." VOETBALHUMOR "Bij FC Twente was het erg lachen. Daar had den we Pascal de Vries. Echt een joker, hele maal 'door de war'. Een hele gekke jongen, hij zit nu bij Emmen. Die bleef maar aan de gang gaan. Een klein, kaal mannetje. Een beetje een Van Halst-type. Hij haalde vieze dingen uit waar ik me nu maar niet over uit laat. Maar hier bij AJAX is het ook lachen. Grim? Ja ook, maar vergis je niet in Witschge. Je moet gewoon erg oppassen. Vooral met je schoenen aantrekken moet je altijd even kij ken of er niks in zit. Tim de Cler zijn schoen stond laatst in de ijskast en bij Witschge waren de badslippers vol gesmeerd met vase line. Allemaal gekkigheid. Toen ik voor Twente bij AJAX in het eerste kwam viel het wel mee, pas als ze je wat langer kennen dan ben je aan de beurt. Ik vind het wel mooi, ik hou er zelf ook wel van om iets etterigs te doen. Nee, dat heeft niets meer met status van een jon gen in de ploeg te maken, iedèr- een mag grappen uithalen." Door Miel Brinkhuis ndy is al bij ons gekomen toen hij nog maar een jaar of 13,14 was. Hij was, meen ik, net C-junior af. En hij was één van de eerste spelers die we van ver gehaald hebben. Hij komt uit Arnhem en we hielden in die leeftijdcategorie waarin hij zat een straal van 60 km aan. Dat geeft aan dat het een buitengewoon talent was. Want Arnhem was toen te ver eigenlijk. Als speler is hij een echte rechtsbuiten. Dus met een hele goede voorzet, maar ook een goed schot. Hij heeft een simpele passeerbeweging maar als je als buitenspeler één beweging goed beheerst is dat voldoende. Je kunt er ook twee of meer hebben, maar dan maak je net op een belangrijk moment verkeerde keuzes. Dan struikel je dus over je eigen benen. Andy heeft een goede snelheid, zeker als hij eenmaal op gang is. En deze kwaliteiten zijn dé kwaliteiten die een buitenspeler nodig heeft." "Hij is bij FC Twente geslaagd omdat ik denk dat de keuze voor Twente een hele goede is geweest. Want ze spelen ook met drie spit sen. In het midden voorin hebben ze Vennegoor of Hesseling en op links Witte en toen dus op rechts met Van der Meyde. Ze proberen ook aanvallend voetbal te spelen en ze hebben in Fred Rutten een jonge coach die spelers als Andy goed begrijpt en goed begeleid. Maar het ligt ook aan de speler zelf om te kunnen slagen bij een andere club. Zijn persoonlijkheid, heb je er alles voor over? Maar ook het talent natuurlijk en de behoefte van de club in zo'n speler. Maar dat heeft ook met het uithuurbeleid bij AJAX te maken. Als je een speler uit- huurt kijkje hoe dat team speelt, wie er coach is en met wie zo'n spe ler moet concurreren voor zijn plaats in het team. Er moet wel kans zijn dat hij speelminuten krijgt bij een andere club, daarom gaan ze even weg bij AJAX." "Hij hoorde inderdaad door de situatie hier bij AJAX vrij laat dat we hem terug wilden hebben. Toen ik hier begon, heb ik vooral geluisterd naar de mensen uit de technische staf hier bij AJAX. Hoe die dachten over de selectie op dat moment. Wat blijft er en wat gaat er weg? Maar ook de "kwestie Laudrup' speelde mee in die keuze. Een gezon de Laudrup had ik natuurlijk altijd heel graag willen houden. Een speler die 13 doelpunten maakt in een seizoen, publiekslieveling is en een heel groot aantal assists op zijn naam heeft staan, die wil je er IIIJIIHIIII III 2000 27

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 29