vdaeK meyde DE TECHNISCHE STAF ook lekkerder. Bij Twente was de voorbereiding zwaar onder Meyer, maar ook goed. Hier is het hetzelfde; zwaar maar goed. Verder merk je dat AJAX een grotere club is, waar meer aan dacht van buitenaf aan wordt geschonken. Kijk eens hoeveel fotografen er op de fotodag waren! Maar ook de administratie is natuurlijk groter, het stadion natuurlijk.... Maar je mag het niet vergelijken. Met Twente was het in de oefencampagne, waar we ook kwamen, ook altijd erg druk hoor. Ik zal Twente ook met een ander gevoel blijven volgen. Ilc zal ook zeker nog wedstrijden blijven bezoeken daar, ik heb er leuke kontakten op gedaan. Waarom het daar opeens weer goed met me ging is moeilijk te verklaren. Heeft te maken met het ver trouwen dat ik kreeg. Maar met allerlei andere dingen ook. In het begin voelde ik ook wel dat er wat druk op me lag omdat ik van AJAX kwam, ik ben zelfs in het begin bij oefenwedstrijden ook uit gescholden door de Twente-supporters. Maar na een tijdje riepen ze mijn naam en was dat vergeten. Ik ben geen Amsterdammer, nee. Ik kom uit Arnhem. Of dat uitmaakt weet ik niet. Amsterdammers hebben wat eerder 'schijt aan alles' en zijn wat grover. Ik ben wat dat betreft misschien wel wat rustiger." staat wel op de groepsfoto en die jongens niet. Daarom moet ik het ook van seizoen tot seizoen bekijken, mijn stinkende best doen. Doelpunten meepakken en lekker voorzetjes geven. Mijn taak is wat dat betreft duidelijk. En of Machlas, Arveladze of Hosé in de spits staat, dat maakt me niet uit. Die voorzet moet komen en die bal moet er gewoon in. Kijk, Hosé en ik voelen elkaar goed aan want we kennen elkaar. Arveladze begin ik nu ook wel door te krijgen. Alleen met Machlas heb ik nog niet getraind. De spits komt bij AJAX in principe altijd naar de eerste paal. Arveladze heeft de bal dan liever laag in de voeten. Hosé heeft een beweging die ik ken en dan kan de bal naar hem toe. We voelen elkaar goed aan." DE DOELSTELLING "Mijn eerste indrukken zijn goed. Het gaat nu inderdaad lek ker allemaal. Het is heel intensief, ik pak mijn wedstrijden mee en het is een goede groep. Het ziet er zeer goed uit. Ook al zag ik het er aan het einde van vorig seizoen niet meer van komen dat ik terug zou gaan naar AJAX. Hans Westerhof nam het over van Wouters en ik hoorde niks meer uit Amsterdam. Gevolg is dat ik nu dus ook nog in een hotel woon, het ging opeens zo snel. Ik heb natuurlijk ook gelezen en gehoord dat de trainer heeft gezegd zich op de bovenste vijf plaatsen te richten. Je kan dan eerste worden maar ook vijfde. Ik denk zelf wel dat we zeker tweede of derde moeten kunnen worden, maar ik begrijp het wel dat hij dit zo zegt. We hebben zo'n jong team, je weet echt niet hoe het loopt. Het Amsterdam Tournament is geen echte graadmeter. Het is wel leuk om te kijken hoe het met je wedstrijdritme en conditie zit, en het is leuk voor je eigen publiek te spelen maar het blijft anders dan als de competitie eenmaal is begonnen. Dan kun je kijken hoe ver je bent. Over die oefenwedstrijd tegen Standard Luik (0-4 winst, MB) werd gezegd dat we tegen hun tweede speelden, maar ik vond het daar wel heel goed gaan. Als je de bal hebt "Adriaanse heeft zijn eigen regels, en die zijn voor dit team erg belangrijk. Regels met betrekking tot telefoontjes enzo. Maar ook: geen kettinkjes om tijdens training en wedstrijden. En altijd trai nen met scheenbeschermers om, in tegenstelling tot vorig jaar. En natuur lijk altijd je shirtje in je broek. Je ziet aan sommige spelers dat ze liever het shirt losser dragen, maar regels zijn regels. En Adriaanse vindt ook dat je je buiten het veld als prof moet gedragen. Het is wel goed dat er duidelijke afspraken zijn en dat we er netjes bijlopen. Vergeleken met zoals hij was toen ik hem in de jeugd meemaakte zie ik niet zoveel verschillen. Hij is gewoon strak en eerlijk, zolang je je aan zijn regels houdt heb je het prima bij hem. Maar ik heb bijvoorbeeld nu ook heel veel aan zijn assistent, meneer Van 't Schip. Hij was ook altijd rechtsbuiten en ik kan van hem ook heel veel leren. Dat is echt een aardige man, ik kan goed met hem opschieten. Waarom ik meneer Van 't Schip zeg? Dat doe ik uit mezelf. Ik ga niet zomaar "Johnny" tegen hem zeggen, dat hoort niet. Helaas is er nog niet echt tijd geweest om veel samen te trai nen maar ik hoop wel dat daar binnenkort tijd voor is." DE SELECTIE "Het is wel jammer dat iemand als Jan van Halst er niet bij zit, maar als de trainer het niet in je ziet zit ten dan houdt het op. Er wordt ook wel over gepraat onderling. Over de jongens die er buiten vallen. Het is wel klote. En hard. Kijk ook naar Dani, zo'n grote naam, die zit er niet bij. En ik sta er dan wel weer bij. Daar denk ik wel eens over na. Zo'n broekie als ik

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 27