De moeten eraf -A A Een nieuw seizoen, dus weer nieuwe hoop. Het afgelopen seizoen werd geken merkt door veel onvrede onder de sup porters, door slechte resultaten en slecht voetbal. Het leek er haast op dat men er bij Ajax alles aan deed om de supporters te verjagen. adidas f ABN AMRO iimrr 'DRIE STREPEN' Het positieve was wel dat Ajax niet weer als een kip zonder kop allerlei aankopen ging doen waar je een jaar later alleen maar mee in je maag zit (van Halst). Adriaanse kiest voor de jeugd achter de basiself en dat is een zeer te prijzen instelling. Eindelijk weer iets wat wij als Ajacieden gewend waren bij Ajax. Eigen jeugd de kans geven. De supporters moeten deze jongens (Knopper, v.d. Gun, Bobson, v.d. Meijde, Hosé en Bobson) dan natuurlijk wel de kans geven zich waar te maken en niet na een aantal mindere wedstrijden gaan roepen om et leek erop dat men zich alleen maar bezig hield met geld verdienen en dat het voetbal niet meer meetelde. Hierdoor, en door de onherkenbare manier van voetballen keerden steeds meer 'supporters' zich tegen Ajax. Gezien de lege vakken in 'de Arena' tijdens de laatste thuis wedstrijden waren dat er duizenden. Dat waren natuurlijk niet de echte Ajacieden. Want zij steunen hun club door dik en dun. Waarschijnlijk waren dat lieden die sinds de successen in de Europacup 'voor de zekerheid' een seizoenkaart kochten. De echte Ajacieden bleven wel komen, hoewel ook zij hun ongenoegen kenbaar maakten over de gang van zaken binnen de Ajax NV. Enigszins moeizaam wist Ajax zich gelukkig nog te plaatsen voor Europees voetbal dit seizoen. Alsof al die ellende niet genoeg was ging Ajax ook nog in zee met een nieuwe kledingsponsor. De naam is bekend, dus die zal ik hier niet noemen. Zo bezorg ik hun in ieder geval geen gratis reclame. Dat dit een fout merk is bleek wel uit de storm van kritiek en protest. Vanuit Ajax werd dit afgedaan als een soort valse nostalgie. Maar wees nou eerlijk, heb je ooit een tenue gezien dat zo verkracht wordt door drie stre pen als het huidige tenue van Ajax. Leg dit shirt naast het shirt van zo'n vijftien jaar terug, toen hadden we ook nog het prachtige oude logo en niet de huidige karikatuur van Champy, en je ziet alleen aan de kleuren dat het een Ajax- shirt zou kunnen zijn. Algemeen is ook bekend dat Ajax bij een ander kledingmerk (NIKE) een bijna identiek contract kon tekenen, echter zij betaalden 1 miljoen minder (op een bedrag van tientallen miljoenen). Dat miljoentje was vast wel ergens anders terug te halen geweest (salaris van Kales Over een paar weken zullen de berichten wel verschijnen dat de verkoop van de "gestreepte" shirts "fantastisch" loopt. Misschien is dat dan wel zo, maar het blijft heiligschennis om het mooiste shirt van de wereld te mismaken met drie stre pen. Mijn advies: laat desnoods het logo van het merk op het shirt staan, maar die drie strepen moeten eraf Op voetbalvlak, en daar gaat het gelukkig bij de echte Ajacieden nog steeds om, begon de voorbereiding ook niet echt veelbelovend. Resultaten als 5-2 verlies tegen St. Etienne en 0-0 tegen Heracles spreken niet echt tot de verbeelding. «NAI+ HOTOr. sterren uit het verleden die nu ook niet meer de ster van toen zijn (Litmanen). Toen Ajax in het recente verleden, gezien de financiële situatie, genoodzaakt was eigen jeugd in te zetten hebben we ons ook maanden lang geërgerd aan b.v. de gebroe ders de Boer. Zij zijn op de duur toch ook "aardig" uit de verf gekomen. Voor aanvang van het Amsterdam Tournament was ik nogal huiverig voor de wedstrijden die Ajax daar moest spelen. Dat zouden wel eens twee vette nederlagen kunnen worden. Gelukkig viel het 200% mee. Dat was met name de verdienste van Ajax en niet de zwakte van de tegenstander zoals in sommige kranten werd gesuggereerd. Als Ajax dit sei zoen hetzelfde spel en dezelfde inzet blijft tonen als tijdens het Amsterdam Tournament, dan is een plek bij de eerste drie verzekerd en misschien wel meer Co ga alsjeblieft door op de ingeslagen weg. Wij willen in ieder geval weer Ajax-voetbal zien. Dus druk op de tegenstander, eigen jeugd i.p.v. vage buitenlanders en inzet. Dan komt het dit seizoen echt wel goed De VLO 2 0 0 0

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 15