"Mijn ervaringen laatst in de Arena symboliseren de veranderingen bij Ajax." gevoel, nee. Dat vond ik een bijzonder nare ervaring. Dat hoeft gelukkig niet meer. Mijn dochters zijn nu 8 en 9 en alles is nu geluk kig wel anders." En die dochters hebben een vader die niet werkt! Lachend: "Ja, dat klopt. Ik kan geen werk vinden, dat is moeilijk. Ik ben ook te kritisch, denk ik!" Zonder gekheid, je hebt gezegd: Ik hoop dat ik zo verstandig ben om nooit meer in de voetballerij te stappen. "Ik zit in de gelukkige situatie dat ik kan en moet doen wat ik leuk vind. Op het moment dat ik zoiets leuk zou gaan vinden, moet ik dat gaan doen. Maar geld of geldingsdrang, dat moeten geen rede nen zijn. Dat moet niet de basis zijn. Het moet leuk zijn." Dan was je niet zo blij met de vrij recente uitspraak van je vader in Sportweek. Hij zei dat hij jou op korte termijn weer terug ziet keren in de voetballerij. "Daarvoor moetje bij hem zijn. Het maakt me niet zoveel uit hoor. Het was misschien een wat ongelukkige uitspraak van hem. Maar ik vind het hartstikke leuk om over voetbal te praten, als er maar niet gelijk allerlei consequenties aan worden verbonden. Daarom is het leuk om bijvoorbeeld met Frank Rijkaard te praten. Hij weet dat ik er niks mee bedoel of dat ik er niks mee wil bereiken, dat het niet gelijk overal in alle kranten staat. We hoeven ons na zo'n gesprek ten opzichte van niemand te verantwoorden. Dat heb ik ook met sommige vrienden, ik kan er heerlijk naar kijken en erover praten. Maar op het moment datje in een bepaalde functie zit, is het gelijk een heel ander verhaal." Veel Ajacieden zijn teruggekeerd na een buitenlands avontuur. Het had met jou wat dat betreft voor Ajax ook heel mooi kunnen zijn. "Kijk, als ik fit was gebleven had ik ook niet geweten hoe het had gelopen, maar het had best zo gekund ja. Rijkaard is op een hoog tepunt gestopt, bij Ajax. Nü denk ik dat je, zolang als je kunt, je door moet blijven voetballen. Maar misschien bestaat er een moment datje er opeens helemaal genoeg van hebt. Maar na wat ik nu allemaal achter de rug heb, en als ik het nu zou mogen invullen dan zeg ik dat ik tot aan de laatste snik zou zijn blijven voetballen. Dat je op een moment voelt dat je zó erg voor lui staat dat je wel moet kappen. Dat kan bij Veendam - uit zijn, maar ook op een hoger niveau." Ben je niet benieuwd hoe het is om nu bij Ajax binnen te stappen en te zien wat er allemaal veranderd is, even sfeer te proeven? "Ilc heb geen idee hoe het er nu is en ik wil ook geen idee hebben. Echt niet. Ilc wil het niet weten ook. Ik speel dan regelmatig golf met van 't Schip, en ik hoor dan hier en daar wel eens wat. Ik geloof dat ik, hoe zeg ik dat nu even mooiniet jaloers op hem hoef te zijn, zeker nu niet. Wat wel grappig is, ik heb dus net iets met David Endt gedaan voor die film van het 100-jarig bestaan. Ik vertelde hem ook dat ik een keer op een juli dag bij Ajax aankwam. Tasje in de hand, schitterend weer. De administratie was dicht, het was een warme dag en wij moesten trainen. Er stonden, zoals gebruikelijk, wat mensen met hun fietsje naar het trainingsveld te kijken. Groene velden. Je kent het wel. Nou werd er afgelopen jaar een nieuw stukje van het Ajax museum in de Arena geopend, speciaal voor mij, met spullen van mij. Ik moest daar dus bij zijn. Wat tref je aan? Een heleboel mensen op kantoor aan het werk, bussen vol met toeristen. Ik moest allerlei deuren door, met begeleiding. Overal waren pasjes voor. En voetballers waren er in geen velden of wegen te bekennen. Een hele andere sfeer. Ik zeg niet dat het minder is, maar het typeert de veranderingen wel." De mooiste verhalen van voetballers zijn vaak als ze ontsnappen uit trainingskampen om op stap te kunnen, van jou gaan ook een paar mooie verhalen de ronde. "Die verhalen worden altijd aangedikt, overdreven. Die generatie vóór ons bij Ajax was erger, dat was bijna geen kattenkwaad meer lllJlf ITWzooü

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 9