MARCO VAN BASTEN "Morgen een nieuwe enkel en dan gelijk bij Ajax of Milan mee voetballen? Ik zou de uitdaging graag aangaan!" beperkingen heb. Ik golf, tennis, squash, ski etc. Alleen voetballen gaat moeilijk. Kleine en korte ruimtes bespelen, dat gaat prima. Het korte werk. Alles wat je met je voorvoeten doet, dat kan ik gewoon doen. De enkel staat vast in een hoek van 90 graden. Ik kan wel eens een keertje rennen, maar dat moet ik niet wekelijks gaan doen. Het is al bijzonder dat ik zo uit de voeten kan. Dat ik über haupt af en toe op een voetbalveld kan staan. En wandelen, daar heb ik geen problemen mee. Het gekke is, ik heb nooit zwakke enkels gehad, zoals John Bosman. Hij had echt zwabber enkels." Je vader zei in 1995 dat het een wonder is dat je gewoon kunt lopen. Sluit je je nu bij die woorden aan? "Nou, ergens klopt dat wel ja. Er is een lange periode geweest dat ik zó beroerd met die enkel zat, dat ik als ik een kwartier had gelo pen, zó ontzettend veel pijn aan mijn voeten had de rest van de dag.... Dat heb ik nu niet meer. Het leidt erg veel af en kost enorm veel energie als je dag in - dag uit last van je enkel hebt. Dat ben ik kwijt en daar ben ik blij mee. We hebben ons daar toen inderdaad erg veel zorgen om gemaakt." En het is een wonder dat je op dat Arena gras niet opnieuw tegen een blessure aan gelopen bent! "Het is inderdaad een slecht veld. Maar ik heb zes jaar bij Milan gespeeld en dat is ook een heel slecht veld, lag altijd in de schaduw. Je raakt er bijna aan gewend. Zonde hoor." Dan is er jouw verhaal dat één van je dochters je op een gegeven moment je krukken aan gaf en hoe moeilijk dat voor je was. 100 JAAR AJAX MET Memoires uit zijn Ajax-tijd "Ja. Hoe weet jij dat eigenlijk? Het klopt wel. Mijn dochter was toen een jaar of 4, misschien net 5. Dat is een heel bijzonder moment voor me geweest, ik was toen al heel lang geblesseerd. Ik was een stukje aan het fietsen. Ergens stap ik van mijn fiets af, en mijn dochter ook. Het eerste wat ze deed was me mijn krukken aange ven. Toen besefte ik opeens dat er dus veel mensen zijn, die niet meer voor hun eigen kinderen kunnen zorgen, maar waar de kin deren voor hen moeten zorgen. Ik had toen echt geen prettig IIUII— llim.n,,,,

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 7