Hoe dan ook, Hans Westerhof maakt het seizoen af en behoudt daarbij ook nog zijn functie als hoofd jeugdoplei dingen. De trainerswissel gebeurt nog geen anderhalf jaar nadat Van Praag had aangekondigd dat met Wouters 'de wederopstanding' van Ajax begint. Het tegenovergestelde blijkt waar: het zal Westerhof heel veel hoofdbrekens kosten om de phoenix uit zijn as te laten herrijzen. Wouters, die gisteren al de trainingen niet meer leidde en vanmorgen vóór de training de selectie inlichtte, wil vooralsnog niet reageren. De spelers verklaren bij monde van aanvoerder Winter dat zij het ontslag vergeefs hebben proberen te voorko men. Ajax hoopt binnen drie weken een opvolger aangesteld te hebben, Co Adriaanse is één van de kandidaten, Gerard van der Lem en Wim Jansen word ook genoemd. Zelfs Danny Blind komt nu weer om de hoek kijken. En als vanzelfsprekend Johan Cruijff, maar de ex-vedette is hoogstens in de markt voor de bestuursfunctie techni sche zaken. Die is sinds vandaag vacant, omdat Henrichs zich mede-verantwoorde lijk voelt voor het falen van Wouters. Henrichs is elf jaar bestuurslid geweest en hij treedt ook terug als lid van de raad van commissarissen. Met Henrichs, Wouters, Westerhof en Blind zijn de namen genoemd van vier leidinggevenden die in korte tijd zijn verdwenen dan wel hun ver trek hebben aangekondigd. Landzaat is nog tot 2 april geschorst. De tuchtcommissie van de Duitse voetbal bond straft hem, nadat ook bij de contra expertise in de urine sporen van de opwekkende stof tetrahydrocannabinol waren gevonden. En dit duidt op het gebruik van hasj of marihuana. De ex- Ajacied geeft nu wel toe 'iets' gebruikt te hebben, maar dat zou al in december zijn gebeurd, nog vóór zijn verhuizing naar Duitsland. 23 maart: alweer een vertrekker. Martij n Reuser ver laat Ajax. De 25-jarige voorhoedespeler, c.q. aanvallende middenvelder speelt de rest van dit seizoen op huurbasis bij First-Divisionclub Ipswich Town. Reuser is officieel nog eigendom van Vitesse, maar keerde tegelijk met de komst van Machlas terug naar Amsterdam. Maar ook hij kon dit sei zoen geen potten breken. Reuser speel de sinds zijn debuut in ruim zes jaar Ajax 57 officiële duels en hij scoorde daarin zevenmaal. Als de woorden van Kales tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers bewaarheid worden, dan volgen er na Reuser nog meer. Ajax wil de selectie inkrimpen. Bij de presentatie van de cijfers wordt duidelijk dat Ajax het afgelopen half jaar een winst heeft geboekt van 1,6 miljoen gulden. De eerste zes maanden van 1999 werden nog met een miljoen- enverlies afgesloten. Goed nieuws is ook dat Richard Witschge voor het eerst sinds maanden weer met de groep heeft meegedaan. De kans bestaat dat de middenvelder door Westerhof - die vandaag voor het eerst de training leidde - wordt opgenomen in de selectie voor het thuisduel met NEC. Ook Shota Arveladze lijkt hersteld te zijn. 25 maart: een droomdebuut. Dat beleeft Reuser in dienst van Ipswich Town. De aanvaller maakt in de allerlaatste minuut van het duel met Fulham het enige doelpunt. Ajacied - maart

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 69