FC Twente verpest eeuwfeest Jubileumfeest van Ajax eindigt in mineur Wrange smaak aan Ajax-feest Spel van honderdjarig Ajax doet pijn aan de ogen drie zelfs maar één punt opleverde! Ajax mist vertrouwen en raffinement en dan is één tegentreffer vaak al noodlottig. Voor het eerst sinds december '92 wint FC Twente in de hoofdstad (ook toen werd het 0-1). Wouters: "Ik dacht dat het herstel er aan zat te komen, maar dat gevoel is door AMSTERDAM - Het had voor Ajax een feestelijke avond moeten worden, maar de vie ring van het honderdjarig be staan liep uit op een deceptie. FC Twente won in de Arena (0-1en heethoofden achter het doel zorgden voor een on prettige stemming. de wedstrijd tegen Fortuna aan diggelen gegooid. Nu we een tweede mentale tik hebben opgelopen, zal het nog moeilijker worden om minstens vijfde te worden". Dat bleek ook wel uit de reacties van Fred Grim en Brian Laudrup direct na het eind signaal: de keeper loopt snel en vooral boos richting kleedkamer en de geëmotio neerde Deen heeft amper zin in de huldi ging van Man of the match. En ondertus sen reageren boze aanhangers andermaal hun onvrede af. opsteiumg: Grim; O'Brien, Winter, Mokoena (46. Dani) en De Cler; Van Halst, Knopper (46. Wamberto) en Chivu; Laudrup, Machlas en Grönkjaer. 21 maart: onverwacht of niet. Ook Wouters redt het niet. In navolging van zijn voorganger Morten Olsen wordt de trainer op non- actief gesteld in verband met de slechte resultaten. En het lijkt erop dat Ajax het besluit bewust pas na het eeuwfeest heeft willen nemen, of had de leiding er echt vertrouwen in dat het in de ontmoetingen met Fortuna en Twente beter zou gaan? OOO 65 komen even op en neer, een dag na de topper tegen Deportivo La Coruna en twee dagen vóór het Europacuptreffen met Sparta Praag, om het jubilerende Ajax te feliciteren. De sfeer is aanvankelijk ook feestelijk: er zijn ballonnen, er is vuur werk, oud-spelers komen opdraven, archi varis Wim Schoevaart doet de aftrap en Ajax speelt in een ouderwets mooi tenue. Maar het partijtje valt helaas in de ver keerde periode, want Ajax (waar voor de verandering Verlaat en Dani zijn gepas seerd) zakt steeds verder weg en is nu zelfs vijfde. In de eerste competitiehelft scoorde Ajax in elk competitiewedstrijd minstens één keer, dit jaar heeft de ploeg al in vier duels niet gescoord, waarvan de laatste

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 67