9 maart: Edwin van der Sar krijgt vier doelpunten om de oren. De voormalige Ajax-keeper mag dan in de competitie amper te passe ren zijn; in de UEFA-cupreturn tegen Celta de Vigo gaat hij met Juventus met 4-0 ten onder, 'juve' is hiermee uitgeschakeld. De laatste keer dat 'Sar' vier keer moest vis sen, was in april vorig jaar toen hij met Ajax door Cambuur werd afgedroogd (4-1). 15 maart, competitie: Fortuna Sittard - Ajax (2-0) 2-0. doelpunten: 23. Amoah 1-0, 42. Amoah 2-0. scheidsrechter: Temmink. TOESCHOUWERS: 12.500. gele kaart: Volmer en Hamming (Fortuna). bijzonderheden: Ajax verdient het op deze manier niet nog kans te maken op de titel. Niet voor niets stelt Wouters vast dat het helemaal niet zo lachwekkend is geweest van de club om zich alvast kandidaat te stellen voor de intertoto. Voor het eerst geeft hij met zoveel woorden dat 'op som mige perioden verkeerd is ingekocht'. Vooral Verlaat moet het (terecht) ontgel den, maar in de uitverkochte Baandert hadden wel meer dan drie Ajacieden ver vangen kunnen worden. opstelling: Grim; O'Brien, Verlaat (46. Molcoena), Winter, Van Halst en De Cler; Knopper en Dani (46. Wamberto); Laudrup, Machlas en Grönkjaer. 18 maart: Ajax bestaat vandaag precies honderd jaar. Het wordt gevierd met onder meer een concert in het Concertgebouw in Amsterdam, dat live op radio en televisie wordt uitgezonden. Voorzitter Michael van Praag krijgt van burgemeester Patijn van Amsterdam de zilveren medaille van de stad. Het Ajax-bestuur maakt van de gelegenheid gebruik ex-speler en -trainer Rinus Michels te benoemen tot erelid en KNVB-bestuurder Arie van Eyden in het openbaar te rehabiliteren. In de jaren tachtig werd Van Eyden geroyeerd wegens zijn aandeel in de toenmalige zwart-geld- affaire. Het 'oudejaarsfeest' wordt overi gens verstoord door gefrustreerde F-side- fans die ook een uitnodiging voor het gala hadden willen hebben. 19 maart, competitie: Ajax - FC Ttoente (0-1)0-1. doelpunt: 28. Vennegoor of Hesselink 0-1. SCHEIDSRECHTER: jol. TOESCHOUWERS: 43.000. rode kaart: (2x geel): Booth (Twente). gele kaart: Ten Hag en Peiremans (Twente) en Mokoena. bijzonderheden: de zevenkoppige Neder landse clan van Barcelona moet zich rot zijn geschrokken. Louis van Gaal, Frans Hoek en hun vijf spelende landgenoten Ajacied - maart 2000 63

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 65