gemeester Rombouts van Den Bosch zijn bang dat acties van Ajax-fans tegen de combiregeiing uit de hand lopen. Om die reden werd het duel voor zondag verscho ven, een situatie die zich eerder dit sei zoen voordeed bij FC Twente - Ajax. Het feest moet nog beginnen, maar één cadeau kan Ajax al vergeten. Het heeft de koningin namelijk niet behaagd om de club het predikaat koninklijk te geven. Een verzoek hiertoe van het Ajax-bestuur is waarschijnlijk afgewezen, omdat de KNVB al koninklijk is. 29 februari: met dank aan Feyenoord. Door een 0-1 zege maakt de Rotterdamse ploeg een eind aan een serie van achttien ongeslagen Europacupwedstrijden van Lazio Rome. De Italiaanse equipe stond op het punt de reeks van negentien duels op rij zonder verlies van Ajax - in de Champions League - te evenaren, al ging het bij Lazio om duels in de drie Europese toernooien. In het Europacuptoernooi voor landskam pioenen is Juventus het langst ongeslagen: van 26 november 1969 tot 7 maart 1972, ofwel twintig wedstrijden. Tonnie Bruins Slot gaat deel uitmaken van de technische staf van het Nederlands elftal. De trainer van Ajax 2 is door bondscoach Frank Rijkaard gevraagd om met het oog op het EK voetbal rapporten te maken over de komende tegenstanders. Bruins Slot staat bekend als wedstrijdanalyticus, ontdekte ooit, bij FC Amsterdam, spelers als Geert Meijer en Gerard van der Lem en was drie jaar bij Ajax en acht jaar bij Barcelona de rechterhand van Johan Cruijff. 2 maart: Ajax schrijft zich in voor het toernooi om de Intertoto Cup, een beslissing die geno men is uit voorzorg. Via de Intertoto zou de hoofdstedelijke club zich kunnen plaat sen voor het UEFA-cuptoernooi. In '62 won ze de eerste editie van de Intertoto Cup. 3 maart: Ajax heeft er weer een keeper en weer een Roemeen bij. Het is de 22-jarige Bogdan Lobont, die voor zes jaar en vier maanden heeft getekend. Lobont werd overgenomen van UFC Rapid Boekarest en speelde al dertien keer in de nationale ploeg. Eerder dit seizoen kocht Ajax al de Australische keeper Joe Dulicia en onlangs verlengde Serge van den Ban zijn contract nog. Dat wordt dus dringen. Lobont komt, Cedric van der Gun gaat. De jeugdinternational speelt de rest van dit seizoen op huurbasis bij FC Den Bosch. Dit gebeurt op verzoek van Mark Wotte, die nu nog FC Utrecht traint, maar in Den Bosch de opgestapte Martin Koopman moet gaan opvolgen... 4 maart: eindelijk succes voor Bryan Roy. De voor malige linksbuiten van Ajax staat voor het eerst na lang blessureleed in de basis van Hertha BSC. Roy groeit uit de grote man, mede, omdat hij in de 80e minuut het enige winnende doelpunt weet te maken in de thuiswedstrijd tegen Unterhaching. Drie minuten later krijgt Roy een publiekswissel. 5 maart, competitie: FC Twente - Ajax (0-0) 0-0. SCHEIDSRECHTER: BOSSen. TOESCHOUWERS: 13.200. gele kaart: O'Brien en De Cler. bijzonderheden: Ajax (lees: Machlas, die zelfs een meter voor de doellijn faalt) mist kan sen en daarmee de winst. Babangida staat voor het eerst deze competitie in de basis, maar overtuigt zelden. Jesper Grönkjaer veel vaker, FC Twente verslijt liefst drie rechtsbacks. opstelling: Grim; O'Brien, Verlaat, Winter en De Cler; Dani, Van Halst en Knopper; Babangida (70. Wamberto), Machlas en Grönkjaer. Johan Neeskens gaat volgend seizoen aan de slag als hoofdtrainer van NEC. De ex- speler van Ajax (49 jaar oud, 49 interlands) zegt dus na het EK vaarwel tegen Oranje, waar hij vier jaar geleden als assisent-trai- ner begon. Ajacied - maart

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 63