AJAX moet weer een voetbalclub worden ïïw3an;iiie lat een feestseizoen had [moeten worden dreigt f uit te lopen op één groot drama. Voor het eerst sinds hele lange tijd dreigt Ajax Europees voetbal mis te lopen. Dat is gezien het huidige spel ook alleen maar terecht. Met dit voetbal heeft Ajax niets te zoeken in Europa. Het overleven van één ronde intertoto zou met deze ploeg al een prestatie van formaat zijn (Sorry Laudrup, Machlas, Witschge en Chivu; deze opmerking geldt niet voor jul lie). Inmiddels is op veler verzoek Jan Wouters ontslagen. Natuurlijk het ligt niet alleen aan de trainer, maar Wouters maakte er dit seizoen echt een potje van. Met name de weke lijks wisselende opstelling kwam het zelfvertrouwen van de spelers niet ten goede. Daarnaast mochten spelers van de heer Wouters maanden blijven staan terwijl ze toch wekelijks aantoonden dat ze niets in het eerste van Ajax te zoeken hadden (de Cler, Knopper, van Halst). Het is dus niet zo vreemd dat de spelers groep constant achter Wouters bleef staan. Iedere trainer met inzicht en voetbalverstand had het grootste deel van de selec tie in de winterstop al naar huis gestuurd. Wouters deed dat niet dus bleven spelers als 'kissing Knopper' vierkant achter hun coach staan. Basisplaats gegarandeerd. Dus na het ontslag van Wouters komt alles goed? Nee, dus. De allergrootste proble- voor 'voetbal', misschien is dit een goede tip voor het huidige management). De AFC Ajax speelde in een voetbalstadion op een echt veld waar de sup porters zorgden voor de sfeer. De 'Ajax NV' speelt in een theater waar de bobo's zorgen voor ergernis. De AFC Ajax speelde Ajax voetbal op een manier die heel de wereld kende en die ook door ieder een werd gewaardeerd. De 'Ajax NV' speelt een soort 'voet bal' waarin geen enkele lijn zit (ja, het is niet om aan te zien) en die ook nog eens alleen maar verliespunten oplevert. werd door de Ajax-cultuur. Mensen met een Ajax-hart die zich altijd inzetten voor de club (Cruijff, Haarms, Wolfs, Tante Sien). De 'Ajax NV' is een gevoelloos monster wat alleen maar uit is op geld verdienen, maar de echte Ajax-mensen het liefst zag en ziet vertrek ken. Ajax moest moderniseren en daarbij was er geen plaats voor mensen met een echt Ajax-hart. Hallo, Ajax-directeu- ren: daar zit het probleem. Ajax is Ajax niet meer. Dat los je overigens niet op door Stanley Menzo, Aron Winter en Frank Verlaat binnen te met een Ajax-hart, weggekre- gen. Leuk hoor al die concer ten en theatervoorstellingen ter ere van het 100-jarig bestaan. Voor de echte suppor ters werd het eeuwfeest vorig jaar al gevierd op 6 april 1999 (de "Cruijff-wedstrijd). Dat was een emotioneel weer zien met de Ajacieden die Ajax groot gemaakt hebben onder leiding van "de Ajacied van de Eeuw" Johan Cruijff. Bobo's, dit is een laatste waarschu wing Zorg ervoor dat de voet balvereniging AFC Ajax weer terug komt en bedenk dat dat voor alle echte Ajacieden het De AFC Ajax was een club waar alle medewerkers en suppor ters zich thuis voelden. De 'Ajax NV' is een (gezien de laat ste cijfers) slecht draaiend halen als cultuurdragers van Ajax. Het is een gevoel wat de echte Ajacieden hebben en overdragen op een volgende generatie. Als aan het eind van men zitten op 'sky-box' niveau. De 'Ajax NV', want daarover praten we tegenwoordig, heeft een veel groter probleem. De 'Ajax NV' is niet meer de AFC Ajax (de 'F' staat overigens bedrijf wat zich voornamelijk bezighoudt met dochterfir ma's in Zuid-Afrika, België en Ghana, maar haar eigen roots vergeet. De AFC Ajax was een familie die bijeen gehouden het seizoen Bobby Haarms en Sjaak Wolfs zouden stoppen, dan hebben jullie het echt voor elkaar. Dan hebben jullie iedereen met een binding met de AFC Ajax uit 'de Meer', dus belangrijkste is. Al het gedoe van de 'Ajax NV' kan ons gesto len worden. Geef alle aandeel houders hun geld terug en begin opnieuw waar we 4 jaar geleden zijn opgehouden. Bij voorkeur in het Olympisch Stadion want 'de Arena' is en blijft een drama. Haal mensen binnen met een Ajax-hart en laat al die directeuren en ande re lullo's hun geld bij een ander bedrijf verdienen. 'de vlo'. Ajacied - maart 2000 45

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 47