V AJAX De con frontatie in de ARENA. ■Mrf 100 JAAR arco van Basten bezoekt slechts zelden een voetbalwedstrijd. Af en toe wordt hij in een stadion gesignaleerd, bijvoorbeeld in Marseille tij dens het WK in 1998. Maar hij zit ook wel eens bij Ajax in het stadion. Weggedoken in een hoekje, zittend vlak voor een skybox. Zo ook 75 november 1998. In de Arena speelt Ajax tegen PSV. De wedstrijd ligt vlak voor tijd stil vanwege een blessurebehande ling. Ditmaal wordt Van Basten ook opge merkt door de Arena cameraman. In een prachtig één-tweetje met de Arena regisseur wordt 'de toeschouwer' Van Basten in beeld gebracht. Dit beeld wordt afgewisseld met oude beelden van 'de voetballer' Van Basten. Het zijn mooie beelden. De briljan te omhaal van Van Basten tegen FC Den Bosch in het enige echte Ajax huis, Stadion De Meer. Schitterende beelden op de grote videoschermen van het nieuwe, kille Ajax stadion. Maar ondanks die kilheid staan de toeschouwers in deze volle Arena gelijk in vuur en vlam. Marco van Basten! Het heeft iets rommeligs. Gejuich, gezang, applaus en vele sentimentele blikken. Vele reacties door elkaar heen. Gevormd door een enor me confrontatie. Die met De Meer. En die met een veel te vroeg gestopte wereldvoet baller uit de eigen Ajax school. De confron tatie roept vragen op. Zal Ajax in de toe komst de Arena tot sfeervolle thuishaven weten te maken, waar de wedstrijd begint met de traditionele en figuurlijke 1-0 voor sprong? Maar misschien nog veel belangrij ker: Zal Ajax in de volgende 100 jaar weer spelers van het kaliber Marco van Basten kunnen brengen?

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 2000 | | pagina 4